Пустотливі оповіді. Оноре де Бальзак

Читать онлайн.
Название Пустотливі оповіді
Автор произведения Оноре де Бальзак
Жанр Зарубежная классика
Серия Несерйозна класика
Издательство Зарубежная классика
Год выпуска 1832
isbn 978-617-09-4897-7



Скачать книгу

собі горлянку.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      1

      Констанцький собор був скликаний католицькою церквою в 1414 році в м. Констанціна-Рейні і тривав до 1418 року.

      2

      Індульгенція – свідоцтво про відпущення гріхів, яке можна купити за гроші; продаж індульгенцій, що набував тоді поширення, приносив католицькій церкві великі прибутки.

      3

      Гус Ян (1369-1415) – чеський релігійний реформатор, боровся за незалежність чехів. Суд Констанцького собору звинуватив його в єресі і засудив до спалення на вогнищі.

      4

      Електор (дослівно «виборець») – титул десяти німецьких князів-володарів, які мали право брати участь у виборах імператора.

      5

      Папа Іоанн – Іоанн XXIII був обраний на папський престол у 1410 році невеликою кількістю кардиналів, інші ж визнавали папою Бенедикта XIII. Приїхавши до Констанца й упевнившись у тому, що він не може розраховувати на підтримку більшості, Іоанн вирішив тікати, але його схопили й позбавили сану.

      6

      Гіпокрас – солодке вино, присмачене корицею.

      7

      Три претенденти на папський престол – Григорій XII після тривалого спротиву склав із себе сан у травні 1415 року. Іоанна XXIII усунули Констанцьким собором у травні 1415 року, а авіньйонський «антипапа» Бенедикт XIII – у червні 1417 року.

      8

      Коклюшем називалася в XIV та XV століттях небезпечна епідемічна хвороба.

      9

      Червоний капелюх – головний убір кардиналів.

      10

      У випадку раптової смерті (лат.).

      11

      На більшу славу Божу (лат.).

      12

      Вервіль Франсуа (1556-1626) – французький письменник, автор книги «Спосіб вийти в люди».

      13

      У годину смерті (лат.).

      14

      Імператор римський – із 962 року германські королі, що захопили Північну Італію, стали називати себе імператорами Священної Римської імперії германської нації; імператори коронувалися в Римі.

      15

      Конетабль Бурбонський (1490-1527) – конетабль (головнокомандувач французької армії) Бурбонський перейшов на службу до іспанського короля і германського імператора Карла V й воював проти Франції.

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