Коли приходить темрява. Ксенія Циганчук

Читать онлайн.
Название Коли приходить темрява
Автор произведения Ксенія Циганчук
Жанр Современные детективы
Серия
Издательство Современные детективы
Год выпуска 2016
isbn 978-617-12-2483-4,978-617-12-2480-3,978-617-12-1644-0



Скачать книгу

сон.

* * *

      У двох кімнатах квартири на п’ятому поверсі вимкнули світло. Лише у вітальні ще хтось працював. При світлі вуличного ліхтаря знову зблиснув золотий перстень. Вітер усе дужчав. Ще хвилина, і ліхтар згаснув. У вітальні світло теж досить раптово згаснуло…

      Чоловік із перснем зник так само таємниче, як і з’явився.

* * *

      – А хай йому грець! – вилаявся Стас. – Це ще що таке?

      Ми з другом сиділи в цілковитій темряві. Я дослухався. На сходовому майданчику почулися голоси: повибігали сусіди.

      – Певно, трансформатори полетіли, – констатував я неприємний факт.

      – Що будемо робити?

      Я ввімкнув ліхтар на мобільному. Обережно в напівтемряві ми пробралися до дверей. У кімнатах було тихо: дівчата вже спали. Я відчинив вхідні двері. Метушилися сусіди. Дехто був із ліхтарем, хтось – зі свічками. Чийсь голос гукнув:

      – Я вже зателефонувала в аварійну! Поломка через сильний вітер. Обіцяють за день-другий полагодити.

      Сусіди ще більше зашуміли. Почулися незадоволені вигуки:

      – Що, за день-другий?!

      – Що ж там робити аж день-два?!

      – Я не здивуюся, що це займе далеко не день-два, – додав ще й третій голос.

      Ми зі Стасом переглянулися. У поглядах обох прочитувалося очевидне: нічого не вдієш, доведеться кинути роботу.

      – Можна продумати деякі плани на папері. Скористаємося ліхтарями, – запропонував Стас. – Ну, а решту… Я подзвоню додому, можливо, у нашому районі світло є. Якщо так, то підемо до мене. Без компа ми ж нічого не зробимо…

      Ідея була непогана, однак мене знову вогнем пропалило неприємне відчуття. Усім нутром я відчув його присутність. Я відразу ж причинив двері. Залишити дівчат?…

* * *

      – Запах крові, її колір… Для них це найприємніше відчуття. Під час убивства людини в їхню кров потрапляє величезна кількість адреналіну. Серцебиття пришвидшується…

      Я прийшов із Лізою на лекцію професора психології з Гуманітарного університету. Вона часто ходила на подібні зустрічі. Останнім часом я й сам усім тим зацікавився, тому часто її супроводжував. Подібні лекції були дуже пізнавальними.

      Стас допоміг мені з проектом, я щойно повернувся з роботи. Справа була здана вчасно завдяки Стасові. Він майже сам допрацював увесь проект. Я пропонував йому половину гонорару, та він відмовився. Дивний хлопець. Але, хай там що, ми домовилися на вихідних пограти в більярд. На суботу та неділю мали приїхати батьки Лізи й Каті: я міг спокійно їх залишити.

      Ліза уважно слухала професора.

      – З кожним разом такі люди все більше потребують цього гормону. Саме тому кожне наступне вбивство часто відзначається ще більшою жорстокістю. – По моїй спині пробігли холодні мурахи. – Собаку, який хоча б раз спробував людської крові, найчастіше вбивають. Чому? Тому, що йому може захотітися ще. Це хижак. Так само й із людиною. Спробував кров, пізнав відчуття шаленого викиду адреналіну – цілком імовірно, що захочеться ще. Найчастіше таке бажання вроджене. Шизофренія – один із прикладів того, – продовжував лектор. –