Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди. Марі Кондо

Читать онлайн.
Название Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди
Автор произведения Марі Кондо
Жанр Дом и Семья: прочее
Серия
Издательство Дом и Семья: прочее
Год выпуска 2011
isbn 978-617-12-1046-2, 9786171210479



Скачать книгу

мати набагато більший ефект, ніж я могла собі уявити. З того дня, приголомшена розмахом змін, я перемкнула свою увагу з кулінарії та шиття, які вважала основними навичками домогосподарки, на мистецтво прибирання.

      Прибирання дає помітні результати. Прибирання ніколи не обманює. Істинний секрет успіху полягає ось у чому: якщо прибирати все за один раз, а не потроху, ви можете кардинально змінити свій спосіб мислення. У результаті така глибока зміна вплине на ваш емоційний стан і на життєві звички. Мої клієнти не беруть собі за правило прибирати поступово. Усі вони позбулися безладу з того часу, як розпочали марафон прибирання. Із таким підходом ви уникнете «ефекту зворотної дії».

      Якщо люди повертаються до безладу, у такій ситуації винні не їхні кімнати чи речі, а спосіб мислення. Навіть якщо вони спочатку відчувають натхнення, то потім мотивація починає згасати, а їхні зусилля зводяться нанівець. Головна причина полягає в тому, що вони не бачать чи не відчувають результату. Саме тому успіх залежить від можливості одразу ж відчути реальний ефект.

      Якщо ви застосовуєте правильний метод і зосереджуєте всі свої зусилля на спробах позбутися непотребу раз і назавжди за короткий період часу, ви побачите миттєвий результат, що надихатиме вас підтримувати порядок вдома. Усі, хто проходить через цей процес, ким би вони не були, дають собі клятву ніколи не повертатися до безладу знову.

      Прагніть до досконалості

      «Не ставте собі за мету досягти досконалості. Починайте з малого й викидайте одну річ щодня». Які приємні слова, що заспокоюють серця тих, кому бракує впевненості у своїй здатності прибирати або хто вважає, що не має достатньо часу, аби успішно впоратися з цією роботою. Я натрапила на цю пораду в той період, коли з головою поринала у всі книжки про прибирання, опубліковані в Японії, і попалася на гачок. Інерція, яка з’явилася внаслідок мого прозріння щодо можливостей прибирання, почала зникати, а я почувалася розчарованою через відсутність стабільного результату. Мені здавалося, що ці слова мають велике значення, адже не так просто прагнути до ідеалу з самого початку. Викидаючи одну річ щодня, я могла б позбутися трьохсот п’ятдесяти шести речей до кінця року!

      Переконана, що відкрила для себе дуже практичний метод, я одразу ж почала дотримуватися інструкцій із цієї книжки. Уранці я відчинила дверцята шафи, роздумуючи над тим, що сьогодні викинути. Побачивши футболку, яку я вже не носила, поклала її у сміттєвий пакет. Наступного вечора перед сном я висунула шухляду стола й побачила блокнот, який, здавалося, був надто дитячий для мене. Я також кинула його у сміттєвий пакет. Помітивши у тій шухляді записник, я подумала: «Ой, він мені вже не потрібний». Але, коли я збиралася взяти його й кинути у смітник, мене зупинила ще одна думка: «Я можу викинути його завтра». Тому я почекала до наступного ранку. День по тому я зовсім забула, що потрібно щось викидати, і позбувалася двох речей через день.

      Чесно кажучи, це тривало не більш як два тижні. Я не