Название | Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui |
---|---|
Автор произведения | Janno Seeder |
Жанр | Эзотерика |
Серия | |
Издательство | Эзотерика |
Год выпуска | 2012 |
isbn | 9789985326718 |
Rahatoojaga suhtlemisel olid oma kindlad nõudmised ja solvatud krati kättemaks oli kole, tavaliselt lõppes see tulekahjuga. Ütleb ka ida tarkus, et kõik see, mida sa endast välja saadad, tuleb sinu juurde tagasi, olenemata sellest, kas tegemist on hea või halva teoga. Tulekahju kui karistusvahend kannab endas Tule stiihia energiat, seega Tuli hävitab Puu (rahapuu) ära.
Tule tuul ja puhu ära …
Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni nimi on Tuul. Mängufilmis „Nukitsamees” laulab pereema: „Tule tuul ja puhu ära meie lapse valu …” ja järele jääb heaolutunne, rahulolu.
Tuul on võimas jõud, mis tuleb taevast ja mida on raske muuta ning peaaegu võimatu oma soovidele allutada. Tark inimene õpib külluse, rikkuse ehk siis tuule energiat tundma, sest kui tuul on otsustanud puhuda põhjast lõunasse, siis peame oleme meie need, kes otsime parimat võimalikku teed, kes otsime tasakaalukeset, et püsima jääda ja tuule energia enda kasuks tööle panna. Tuult jõuga muuta ei saa, küll võib aga temaga sõbraks saada või osata end õigel ajal elu keerdkäikude, tormide eest kaitsta ning oma turvatsoon luua.
Terve elu püüdleme me millegi kättesaamatu, enneolematu poole. Tihti veel määratlemata õnne nimel oleme valmis kõigeks, enda arvates. Panustame raha mängudes, lootes ruttu õnnelikuks saada, küsime nõu inimeselt, kes meie vajadusi ja õnne määratlust ei tea, või ootame oma isiku muutmist kellegi teise poolt. Selline paaniliselt otsiv käitumine viib meid võitlusesse, võitlusesse tuulega, millest ei välju keegi võitjana. Jah, võib-olla väljume hetkeks, et hinge tõmmata, kuid üldjuhul ei lõpeta me enne, kui võhm on väljas, riided räbalateks tõmmatud ja näkku tuulevaod vajutatud. Tuul annab teada, tahad võitlust, saad selle. Kas aga õnne? Väga tugevale jõule vastab tark inimene rahuga. Ta istub eemal ja jälgib tuule möllu, naudib seda ja õpib seda hoole ja armastusega tundma. Üle maailma on tuntud nn tuulte ja tormide püüdjad, kes jäädvustavad fotodele ja filmilindile vapustavat jõudu ja ilu. See veretu jaht lihvib oskusi, arendab teadmisi, lisab adrenaliini ja õnnetunnet ning jagab küllust tormi nautlejatele. Nemad on ju tuult õppinud aastatega tundma ja austama just sellisena, nagu ta on.
Seiske näoga tuule suunas ja püüdke ühe käega tuult, kas õnnestub? Püüdsite kinni? Te tunnete, et teie peopesas on killuke tuult, kuid selleks et tuult juurde saada, tuleb peopesa uuesti avada, ja siis lendab see natukenegi välja. Parem on peopesa mitte avadagi. Nii käitume me ka oma õnnega. Oleme avatud uudishimus ja ihkame kogu oma südamepõhjast õnne ja küllust oma ellu. Kui meil siis õnnestub õnn kinni püüda, takerdume sellesse, surume küüned sisse ja ei lase õnnel vabalt voolata, kasvada ja küllust luua. Segaduses vabastame kindla haarde ja peopesa jookseb tühjaks. Õnne, küllust, rahulolu ei saa iseenesest kinni hoida. Seda peab meelitama enda juures olema, endaga koos elama, kuid selleks tuleb ise õnn ja küllus olla. Tõepoolest, vahel on külluslikkuse tunne madalseisus, teinekord jälle kõrghetkes, kuid see on alati teie sees olemas.
Elu sinusoidset liikumist ei saa jõuga muuta, kuid meie võimuses on selle sinusoidi tasakaalustamine ja pigem positiivsemal, heaolu skaalal hoidmine – see kõik sõltub meie otsusest, kuidas me iseendasse, oma ellu suhtume. Kui külluslikuks me oma elu elame.
1980. aastatel oli Ameerika televisoonis populaarne meelelahutuslik telesaade, kus inimene astus läbipaistvasse torusse ja pärast ukse sulgemist lisati torusse sadu dollareid paberraha. Seejärel lasti torusse mõnus tuulehoog, nii et rahatähed hakkasid inimese ümber lendlema ja mängija ülesandeks oli ühe käega korjata nii palju rahatähti, kui ta suudab ja oskab. Kas tundub, et see pole raske? Sellist võitlust tuulega oli päris koomiline jälgida. Inimese ümber lendlesid sajad rahatähed ja ta püüdis neid meeleheitlikult kinni püüda, kui hästi läks, siis sai ta ühe, kuid tavaliselt lõppes mäng tühjade pihkudega.
Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni trigramm.
Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni trigramm koosneb kahest yang-energia ja ühest yin-energia joonest. Visuaalselt kujutab trigramm energiat, mis tuleb taevast täis hirmutavat jõudu. Tuul on eriti tugev just ülemistes, kõrgemates kihtides. Seda tuult ei ole võimalik taltsutada, korrale kutsuda. Sellist tuult on võimalik ainult tundma õppida ja temaga koos eksisteerimisega hakkama saada. Nii lendavad lennukid 5000, 1000 kilomeetri kõrgusel, kus tuule kiirust võib mõõta 100 km/h ja rohkem. Seda tuult ei saa muuta ega ümber kasvatada, kuid insenerid on õppinud selliseid lennukeid ehitama, mis saavad edukalt hakkama kõrgustes lendamisega.
Mida lähemale maapinnale tuul jõuab, seda rahulikumaks tema jõud jääb ja tuul raugeb. Päris maapinna lähedal olevat tuult esindab yinenergias joon, mis viitab sellele, et rahulikku tuult on võimalik suunata ja enda kasuks tööle panna. Aastasadu on töötanud tuuleveskid, tänapäeval aga tuulegeneraatorid. Kui mõnus on soe pehme lõunatuul, mis paitab meie põski! Mõnikord raugeb tuule energia täielikult ja maad võtab vaikus, tuulevaikus.
Nii tugevat energiat ei saa juhtida jõuliselt. Sellisele energiale läheneb tark inimene vaikselt, ettevaatlikult, yin’ilt.
Külluslik mina
Kaasaegses maailmas on levinud arusaam, et küllus peitub asjades. Tõepoolest, iseenda defineerimine, väärtustamine käib tihti esemete ja staatuse kaudu – missugune on auto, missuguses rajoonis asub kodu, missugune on töökoht. Tõeline küllus aga ei ole seotud sellega, mida ma oman, vaid sellega, kes ma olen.
Ka noor inimene lähtub oma tulevast eluala valides eelkõige antud aja moevooludest. Sellepärast on olnud erinevatel aegadel erinevad valdkonnad populaarsed. Kui 1960-ndatel valiti keemia, 1980-ndatel majandus, 1990-ndatel rahvusvaheline äri, 2000. aastatel haldusjuhtimine, siis 2010. aastate mood on keskkonnateadus. Kui soovite endale töökohta või eluala, mis kütab teie sisemist kutsumust ka kahekümne aasta pärast, siis ärge otsige tööd, mida saab teha lihtsalt tegemise pärast, lähtudes pelgalt elatise teenimise vajadusest, vaid otsige ja järgige oma kutsumust ning valige amet, kes te tahate olla tulevikus või kellena tahate te ennast tulevikus tunda. Eluvaldkonna valmisel esitage endale lihtne küsimus: missugune ma olen siis, kui tunnen, et olen end täielikult teostanud ja kõige selgemini end väljendanud.
Loov ja külluslikku rahulolu kiirgav inimene ei saa teha midagi, mida ta teha ei taha. Jah, mõnikord tuleb teatud aeg täita ka teisi valikuid, kuid sinna ei saa jääda lõpmatuseni, sest inimese hing vajab toidet. Inimese elus ei ole sellist hetke, millal tal ei ole valikuvõimalust. Kõik olukorrad olete te ise loonud ja just nimelt selliseks, et te saaksite kogeda neid valikuid, mida te ise vabal tahtel teinud olete. Mul ei olnud teist valikut – see on kõige sagedamini kasutatud põhjendus siis, kui inimene tegutseb valdkonnas, mis talle üldse ei meeldi, või elab elu, mida ta ei naudi ja mis tema energiat vähendab.
Iga teie valik, iga teie otsus, iga teie mõte, iga teie sõna väljendab seda, kes te enda arvates olete ja kes te olete otsustanud olla. Maailm külvab teid üle kõikide nende heade asjadega, millest te olete aastaid unistanud. Nii et laske end oma tegemistel lähtuda sellest, kes te tõeliselt olete. Olge õnnelik, olge külluses, olge tark, olge loov, olge see, kes te tegelikult olete või kes te tegelikult tahate olla. Elage sellest lähtuvalt ja siis tõmbate ligi sarnast energiat, sarnaseid võimalusi, siis toimib külgetõmbeseadus.
Mirje unistas näitlemisest, lavast. Tema