Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui. Janno Seeder

Читать онлайн.
Название Raha, rikkuse ja rahulolu feng shui
Автор произведения Janno Seeder
Жанр Эзотерика
Серия
Издательство Эзотерика
Год выпуска 2012
isbn 9789985326718



Скачать книгу

tegevus täidab tulevikku jõudmise eesmärki. Ka uued tooted ja teenused aitavad jõuda püstitatud eesmärgile üha lähemale.

      Feng shui viiest stiihiast lähtuvalt kannab see tsoon endas Metalli elemendi energiat. Metall – see on kvaliteet ja loovus, see on romantika. Metalli energiaga on seotud kaks poolust: ühelt poolt ilu ja kuninglikkus ning teisalt teravused ja sõjakirves. Järelikult tasub oma tulevikueesmärke seades näha enda jaoks ainult parimat eesmärki ja kehvemaga mitte leppida.

      Teadmiste ja töö iseendaga tsoon, MÄGI

      Teadmiste ja töö iseendaga tsooni tähendused: teadmised, vaimsus, enesevaatlus, valmidus tajuda nähtamatuid märguandeid, soov teadvustada olulist. Tsooni number on KAHEKSA, mis visualiseerib meile pildi kahest suurest kivist loodud mäest.

      Tsooni nimi on Mägi, hiinapärane nimi KEN, mis seostub teadmisjanu, õppimise ja hingerännakutega. Inimene õpib tundma iseennast ja maailma, kus ta elab. Enesearendamine on nagu mäkkeronimine: mäest üles ronides meie silmapiir avardub, me näeme üha uusi teadmisi ja võimalusi, tahame teada, mida veel kõrgemalt näeb. Loomulikult võib ronimine olla ohtlik ja me võime kukkuda. Kuid arenemisvõimeline inimene ei heitu ega loobu, vaid asub uuesti teele, sest matk iseendasse, oma sisemise jõu allikasse on pikk, põnev ja üllatusterohke. Iseenda tundmaõppimine ja enda arendamine eeldab aega ning rahulikku mõtisklemist.

      Firma kontekstis esindab see tsoon ettevõtte meeskonda ja meeskonnatööd. Täpsemalt öeldes on see „ametijuhend”. Iga töötaja teab, mis on tema ülesanne ja kus on tema koht antud süsteemis. Siia kuulub sisekoolitus ja samuti meeskonnatöö korraldamine, mis omakorda viib meeskonna tõhusa tegutsemiseni.

      Feng shui viiest stiihiast lähtuvalt kannab see tsoon endas Maa elemendi energiat. Maa on kindel element, mis vajab aega, et temaga tööd teha ja temast oodatud tulemust vormida. Maa esindab järjepidevust.

      Kuulsuse, maine ja hea nime tsoon, TULI

      Kuulsuse, maine ja hea nime tsooni tähendused: meisterlikkus, innukus, kuulsus ja tunnustus, hingeselgus, karisma, tundlikkus, iseteadlikkus, autoriteet, iseenda väärtuslikkuse tunnetamine. Tsooni number on ÜHEKSA. Inimene suudab oma elus korraga kanda üheksat rolli, kütta üheksat tuld.

      Tsooni nimi on Tuli, hiinapärane nimi LI, mis seostub kirglikkuse, tunnustuse ja kuulsusega. Oma maine loob inimene ise: ise toidab seda, ise kaitseb seda ja ise muudab seda.

      Tuli – see on valgustatus ja selgus. Selle tsooni tõeline sisu seisneb selles, kes ma olen ja kuidas muu maailm mind mõistab. Kui ma olen võtnud endale rolli olla hea ema, siis pean ma ka käituma vastavalt rollile ja olema hea ema – see on minu signaal energiamaailmale. Kõige raskem on hoida tuld ühtlaselt põlemas. Teame ju juhtumeid, kus kunagi väga lugupeetud inimene on äkki oma hea maine kaotanud ja kaaslaste silmis häbiväärseks muutunud. Eks me isegi ole eluteel selliseid hetki kogenud. Oluline on igal ajal ja igas olukorras jääda selleks, kes me tahame olla ja kellena oleme lubanud käituda. Eelkõige on see lubadus iseendale.

      Firma kontekstis esindab see tsoon firma mainet ja kaubamärki, ka logot. Iga ettevõte pingutab suuresti oma kaubamärgi ja hea maine nimel, sest sellest sõltuvad ju ettevõtte tugevus ja läbilöögivõime ning edukus ärimaailmas. Kaubamärgi kinnistamisele ja tutvustamisele kulutatakse palju raha ja aega. Veelgi olulisem on aga head nime oma tegevusega hoida. Mõelge, kas ettevõtte iga töötaja oskab oma tööandja mainet hoida. Kuidas võib kahjustada ettevõtte mainet inimene, kes liikluses firma logoga kleebistatud autot juhtides või avalikus kohas firma logoga riietust kandes ebaeetiliselt käitub?

      Feng shui viiest stiihiast lähtuvalt kannab see tsoon endas Tule elemendi energiat. Tuli, mis ei jää kunagi tähelepanuta. Tuli, mis võib olla kaunis ja hell, kuid ühtäkki hävitav. Tuld taltsutada on kõige keerulisem, sellepärast on soovitatav alati eelnevalt läbi mõelda, kuidas oma head nime igas olukorras säilitada.

      Kokkuvõtteks

      Kui küsida inimestelt, mida te teate feng shui’st, siis enim levinud vastus on raha ja suhete bagua alad kodus. Selline lähenemine on ühekülgne ja edule kindlasti ei vii. Enne teele asumist ja hea energia kaasamist tuleb endale selgeks teha, mida kujutab endast bagua kaheksa tsooni teooria, mis on selle sisu ja kuidas see igapäevaelus väljendub?

      Isikliku bagua energiakaardi aktiveerimisel ei pea alati ruumi kaasama, vaid kasutada võib spirituaalset ehk mõttetasandit, aga ka tegevusvaldkondi, hobisid ja isegi riietumisstiili. Erinevad bagua tasakaalustamise ja aktiveerimise võimalused töötavad kui välised abivahendid, kuid kõige suurema töö teeb inimene endaga ise.

      Bagua energiakaart töötab inimese, perekonna, kodu, ettevõtte, riigi ja rahva puhul – kõikjal, kus on tegemist inimestega. Igal bagua tsoonil on oma nimi, hiinapärane nimi, arhetüüpne perekonnaliige, energiat kandev number, tänapäevane sisu ning vastavus ühele elemendile viiest stiihiast.

      Bagua kaheksa tsooni

      III peatükk

      BAGUA ÜLE- JA ALATOONUSED

      Iga inimene, vaatamata sellele, kas ta on alalhoidlik või riskialdis, otsib oma elus tasakaalu- või pidepunkti, millele võib toetuda ja mille abil ennast stabiliseerida. Feng shui üks eesmärke ongi tasakaalus, inimest toetava energia loomine ja igapäevane kasutamine. Tasakaalus energia liigub meie kehas ja meie ümber sujuvalt, takistusteta ja seetõttu kulgeb elu suuremate vapustusteta. Kui me tunneme ennast hästi, oleme täis loomis- ja elutahet, siis see ongi hea feng shui.

      Inimese isiklik bagua võib aeg-ajalt olla tasakaalust väljas ja see väljendub meelemuutustena, ebaõnnestumistena, haigustena, ka töökaotusena. Ruum, kus me viibime pikemat aega (rohkem kui poolteist aastat) hakkab meie energia liikumist mõjutama ja seeläbi ka meie eluolu muutma, hea kui paremuse poole. Kuid mitte alati pole see nii ja sellepärast vaatame selles peatükis lähemalt, kuidas ruumi bagua’t jagada ja mida see endaga kaasa toob.

       Bagua jagamine ruumis

      Nüüdisaegne bagua kasutamise viis lähtub inimesest kui energia juhtijast ja suunajast. Seega oleme teinud valiku juhtida oma eluteekonda ja seal voolavaid energiaid ise ning mitte lasta end juhtida oludel. Seetõttu saab krundile, majja, tuppa siseneda ainult läbi kolme tsooni – kas läbi teadmiste ja töö iseendaga tsooni, karjääri ja õigete valikute tsooni või abistajate, õpetajate ja reiside tsooni. Ilmakaartest (mida paljud feng shui koolkonnad väga oluliseks peavad) räägime tinglikult, sest „ilmakaar” iseloomustab energia omadusi (tõusev, langev jms) teatud bagua või ruumi osas.

      Kui hoone või ruum, kuhu me siseneme, on yin/yang tasakaalus ehk uks asub hoone keskosas, astume majja sisse karjääri ja õigete valikute tsooni kaudu. Kui hoones on ülekaalus yang-energia (uks asub keskkohast tugevalt vasakul), siis siseneme ruumi teadmiste ja töö iseendaga tsooni kaudu. Kui aga hoones on yin-energia ülekaal (uks asub keskkohast tugevalt paremal), siis siseneme ruumi abistajate, õpetajate ja reiside tsooni kaudu. Loomulikult võib esineda ka erandlikke olukordi.

      Hoonesse, ruumi saab siseneda ainult kolme bagua tsooni kaudu.

       Bagua energiakaardi joonistamine

      Bagua joonistamise tööde järjekord:

      1. Joonistage ruumi põhjapind paberile. Hoones olevat sisustust ei pea plaanile märkima, küll aga visandage ruumide asetus, ka tualettruum ning esi- ja tagauks.

      2. Tõmmake nurkadest diagonaalid ning diagonaalide lõikekohas asub hoone (ruumi) keskpunkt ehk taiji, mida tähistatakse yin/ yang märgiga. Pärast keskpunkti märkimist kustutage diagonaaljooned.

      Bagua