Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks. Meister Denise Liotta Dennise

Читать онлайн.
Название Klassikaline feng shui jõukuse ja heaolu suurendamiseks
Автор произведения Meister Denise Liotta Dennise
Жанр Эзотерика
Серия
Издательство Эзотерика
Год выпуска 2016
isbn 9789949963249



Скачать книгу

feng shui ehk TMMT feng shui, ei ole autentne feng shui – õpetus, mida on praktiseeritud tuhandeid aastaid. Kui sa oled kasutanud lääne feng shui’d ja saavutanud häid tulemusi, siis on hästi. Tõenäoliselt on su kodukujundus kooskõlas mõnede klassikalise feng shui põhiprintsiipidega. Või säilitab su elukoht hästi energiat. Klassikaline feng shui koosneb sadadest kihtidest ja see teebki selle niivõrd efektiivseks isegi tänapäeval.

Ida ja klassikaline Hiina feng shui

      Mitmed koolid, õpikud ja käsikirjad on dokumenteerinud ida või klassikalist feng shui’d kui metafüüsilist teadust energia ja ümbritseva keskkonna suhtest. Põhimõtteliselt on klassikalisel feng shui’l kolm põhilist funktsiooni – korrigeeriv, et parandada olemasolevaid probleeme; konstruktiivne, et kasvatada rikkusi, tugevdada tervist või luua muid spetsiifilisi tulemeid; ja ennetav funktsioon, et avalikustada minevik, kirjeldada olevikku täpselt nii, nagu see on, ja ennustada tulevikku. Tulemused võivad lõpmatult varieeruda, sest inimesed on keerukad ja samamoodi on keerukad ka struktuurid, milles me elame. Vana-Hiina õpetlased võtsid selle salajaste teadmiste õpetuse omaks ja arendasid sellest jätkusuutliku, teadusliku ning praktilise kultuurilise kaanoni. Iidse feng shui õpetuse tekkelugu ulatub vähemalt 4000 aasta tagusesse aega. Selle tänapäevane keerukas kehastus aga kujunes ligikaudu 1500 aastat tagasi. Paljudes kultuurides on olemas midagi feng shui’le sarnast. Hindud näiteks järgivad vastu shastra’t, kogumit metafüüsilisi kujundusprintsiipe, mis suurendavad energia voolamist. Kuigi feng shui’d praktiseeritakse laialt ka Tiibetis, Vietnamis ja Koreas, olid just hiinlased need, kes selle rafineeritud kõrgustesse tõstsid. Iidsetel aegadel peeti feng shui’d tavainimeste jaoks liiga keerukaks ja seda hoiti vaid aadlike, valitsejate ja privilegeeritute jaoks. Hiljem, tänu meister Yang Yun Songi ühiskondlikult tähendusrikkale tööle, said need teadmised kõigile kättesaadavaks ja igaüks võis ise ennast aidata. Yang, tuntud kui vaeste abistaja, arendas Tangi dünastia ajastul välja omaenda feng shui koolkonna, mille õitseaeg oli aastatel 618 kuni 907 pKr.

      Tänapäeva meistrid ja teerajajad – suurmeister Yap Cheng Hai, suurmeister Joseph Yu, meister Larry Sang, meister Peter Leung, meister Raymond Lo, meister Eva Wong, Stephen Skinner ja viljakas autor Lillian Too – tutvustasid läänemaailmale klassikalist autentset feng shui’d, seda eeskätt just Põhja-Ameerikas, kus TMMT ja lääne feng shui olid siiani väga populaarsed.

      Sisuliselt sündis feng shui keskkonna jälgimisest. Sõltuvalt sellest, kus inimesed elasid, olid mõned oma elus väga edukad, samas kui teised puutusid kokku suurte raskustega. Iidsete aegade inimesed oletasid, et selle põhjus võib olla paiga energias, ja küsisid: kas vee või mägede läheduses elamine võib mõjutada inimese õnne ja elukäiku? Hiinlased kirjutasid oma tähelepanekud järjekindlat üles. Tuhandete aastate vältel kujunes sellest keerukas ja põhjalik teadmiste kogum, mis on tänapäevase feng shui aluseks. Osa sellest hõlmas skeemide koostamist ja keskkonna hindamise süsteemide ning tehnikate loomist, sealhulgas ka paigutuse kujundamist, tulemuste ennustamist ja paiga energia muutmist. Feng shui hakkas tegelema kolme elu valdkonnaga: jõukuse, suhete ja tervisega. Seega olid kõik tehnikad kujundatud nii, et need hõlmaksid ja edendaksid kõiki neid inimkogemuse alustalasid. Keskkond, kas inimkäte loodud või looduslik, võib elu kas toetada või selle hävitada.

      Suunatud energia – energiavool sinu koju või hoonesse – määrab paiga kvaliteedi. Nii toetub klassikaline feng shui füüsilise orientatsiooni määramisel peamiselt kompassile, mis on tuntud nime all Luo Pan ja on feng shui meistri või praktiseerija kõige olulisem instrument. Niipea kui kinnisvara kompassisuund on kindlaks määratud, avaneb meile rikkalikult informatsiooni. Lääne stiilis feng shui’s Luo Pani ei kasutata. Autor Stephen Skinner nimetab selle väljajätmist feng shui ülelihtsustamiseks – nn „lollikindlaks taandamiseks“.

      Neid kahte lähenemist ei saa mingi paiga hindamisel või kujundamisel omavahel kokku segada.Klassikaline feng shui, sealhulgas kõik selle eri tehnikad, on elav teadus, mille juured peituvad sügaval traditsioonilistes tekstides ja praktikates, mis põhinevad aastatuhandetepikkusel empiirilisel vaatlemisel ja teadmistel. Sellesse mõne amuleti või värvitud seinte segamine ainult kahandab selle väärtust.

      MEISTRI NÕUANNE

      Kui su feng shui meister või õpetlane ilmub kohale ilma Hiina kompassi või Luo Panita, ei ole tegemist autentse feng shui’ga.

Väline keskkond. Kuidas energia toimib?

      Energia on kõikjal; see on klassikalise feng shui praksise põhialus. Meie, inimesed, oleme puhas energia; kogu universum koosneb energiast ja kõik meid ümbritsevad asjad kiirgavad energiavälja. Isegi tool, millel sa seda raamatut lugedes istud, näeks mikroskoobi all välja nagu Šveitsi juust. Kõik asjad koosnevad tegelikult enamast ruumist, kui me näha suudame. Kvantfüüsika kinnitab meile sama ja enamgi veel.

      Elizabeth Morani raamatus „Feng shui võhikutele“ (The Complete Idiot’s Guide to Feng Shui) kirjeldavad autorid meister Joseph Yu ja Val Biktashev energiat järgmiselt:

      Chi liigub. Chi koguneb, hajub, laieneb ja koondub. See liigub kiiresti, aeglaselt, sisse, välja, üles ja alla. Chi lookleb ja väänleb. See voolab mööda sirgeid, sakilisi ja kaardus radu. See kulgeb tuulega (feng) ja säilib vees (shui). Chi mõjust pole pääsu. Me kõik oleme chi looming ja allume selle tohutule jõule. (Moran, 43)

      Rhonda Byrne’i teedrajav raamat ja populaarne film „Saladus“ (The Secret) käsitlevad universaalset külgetõmbejõudu, mille puhul on tegemist põhiliselt positiivse ja negatiivse energia vahetamisega. Üks õpetajatest selles filmis kuulus valgustunute sekka, kellel paluti oma seisukohti selgitada. Ta ütles, et nii jumalat kui ka energiat kirjeldades annab ta alati ühe ja sama vastuse: „Seda ei saa iialgi luua või hävitada, see on alati olemas ja on alati olemas olnud. Kõik, mis on kunagi eksisteerinud, liigub alati mingisse vormi, läbi vormi ja vormist välja.“ (Byrne, 159)

      Feng shui keelepruuki kasutades imiteerivad modernsed struktuurid ja rajatised emakest loodust. Teed muutuvad võimsateks kiiresti liikuvateks energiajõgedeks. Kõrged, rasked ja vaikivad, kehastavad pilvelõhkujad virtuaalseid mägesid, kiirates tõeliste mägede võimu ja väärikust. Pea läbi terve selle raamatu meeles tõelise ja näiva vee ning tegelike ning virtuaalsete mägede kontseptsiooni. See aitab sul mõista energia ja feng shui koostoimimist.

      Sobivad keskkonnatingimused ei vallanda mitte ainult võimsat energiat, vaid võivad kaasa aidata ka õnnele ja edule sellistes valdkondades nagu jõukus, tervis ja suhted. Ma ei räägi siinkohal ilmastikutingimustest, ma räägin looduslikest ja inimkäega kujundatud maastikuvormidest. Maastik ja struktuurid säilitavad energiat vastavalt sellele, mille läheduses nad paiknevad. Mõtle selle üle. Kuidas võiks elamine surnuaia (surnud energia), politseijaoskonna, võimsa mäe, pilvelõhkuja, jõe või suure maantee ääres sulle mitte mõju avaldada? Kõik need struktuurid kiirgavad eri moel energiat ja inimkäitumine, tervis ning raha reageerivad sellele vastavalt.

      Energia eksisteerib kontiinumina – vibreerivast energiast surnud energiani. Inimesed peegeldavad keskkonda, mis ümbritseb nende kodu või töökohta. Selline energia vibreerimine mõjutab väga palju ka käitumist. Surnuaia läheduses elavad inimesed kannatavad sageli masenduse all, neil on madal motivatsioon ja tihtipeale tunnevad nad end uimaste, haiglaste ning abitutena. Sellised tagajärjed ei ilmne kohe – inimesi ümbritseva keskkonna üha kasvav mõju tuleb ilmsiks alles kuude või aastate jooksul. Feng shui on hiinlaste suur avastus, kuidas energia toimib ja kuidas see võib mõjutada inimeste elusündmusi ja õnne.

      Inimesed satuvad õnnetutesse kodudesse elama usalduse või õnne puudumise tõttu. Paljud inimesed ei usalda otsuste tegemisel oma vaistu. Tegelikult nad ei tahtnud seda kodu, kus nad elavad, kuid parema puudusel rahuldusid sellega või siis oli lõpuks valituks osutud maja selline, mille nad algselt ühel või teisel põhjusel olid valikust välja jätnud. Ma olen kuulnud mitmeid lugusid inimestest, kes lahkusid armastatud kodust ja kolisid uude elamisse, mis juba üsna varsti hakkas neile ebaõnne tooma, põhjustades lahutusi, afääre, haigusi