Название | Ausalt ilust. Usaldusväärne teejuht ilumaailma |
---|---|
Автор произведения | Sali Hughes |
Жанр | Здоровье |
Серия | |
Издательство | Здоровье |
Год выпуска | 2015 |
isbn | 9789985335741 |
Ühest küljest peaks hästi kohtlema igaüht, olenemata tema vanusest ja näilisest jõukusest, aga rahvast täis leti ääres pöördutakse esmalt alati selle naise poole, kes jätab mulje, et suudab midagi osta. Isegi kui tormad kodust välja sasipeaga ja pidžaamas, kanna korralikku käekotti. See ei jää märkamata ning nagu imeväel on teenindajad sinu vastu palju tähelepanelikumad.
Kui sa pole kindel, kas osta toode, mida sulle müüa üritatakse, siis küsi müüjalt näidist. Tänapäeval on enamikus lettides kas kõigi toodete pakendatud näidised või hulk tühje potsikuid, kuhu pannakse veidi toodet, et saaksid seda kodus proovida. Kiehl’s, Clarins, Laura Mercier ja Space NK teevad seda eriti hea meelega. Ära seda õigust kurjasti ära kasuta – kaks-kolm näidist, või ehk natuke enam, kui sa midagi ka ostad, on sobiv kogus kummalegi poolele.
Ma ei salli seda, kui klienditeenindajad ütlevad, et korraliku tulemuse saavutamiseks peab ostma terve nahahooldustoodete sarja. See on tavaliselt täielik jama ja kui ka ei ole, siis tekitavad minus alati sügavat kahtlust tooted, mis üksinda piisavat mõju ei avalda. Kui armastad mõnd kindlat brändi, siis lase käia. Aga mina oma iluprotseduurides kahte ühesugust toodet ei kasuta. Tasub arvestada eri firmade tugevaid külgi (näiteks ostaksin ma aluskreemi Laura Mercier’lt, aga jumestuskreemi Armanilt). Kui teenindaja kinnitab, et seerumi toimimiseks on sul vaja sama firma niisutavat kreemi, siis kõnni minema ja osta mõni parem toode.
Su nägu on sinu oma ja sa tunned seda palju paremini kui müüjad. Kui ütled neile, et su nahk on rasune, peaksid nad seda kuulda võtma. Kui tead, et su silmad on sinised, pole neil õigust väita, et need on rohelised. Kui tahad punast huulepulka, pead selle ka saama. Kui võid kulutada maksimaalselt 30 naela, siis ei tohi seda piiri ületada. Ära lase ühelgi läbimüügi pealt teenival isikul endale öelda, milline sa peaksid välja nägema. Sa ise tead seda alati kõige paremini.
Ära pane iluletis jumestuse tegemise aega kinni enne mõnd tähtsat üritust, välja arvatud juhul, kui oled sama meigikunstniku juures varem käinud ja tema tööga rahule jäänud. Olen näinud oma lugejatele iluletis tehtud jumestusi, mis olid nii hooletud ja oskamatud, et mul hakkas füüsiliselt valus. Mõni bränd on selles vallas parem kui teine. Olen märganud, et Bobbi Browni, MAC-i, Charlotte Tilbury, Laura Mercier’, Illamasqua ja Armani töötajad on üldiselt usaldusväärsemad ning meisterlikumad kui teiste firmade omad. Aga muidugi tuleb ette rohkesti erandeid, nii et ära riski, kui sul pole hiljem aega jumestust ise korda teha. Ja palun hoidu konsultante ära kasutamast ning neid tahtlikult eksitamast. Nad pole idioodid, nad märkavad „muidusööjat” juba kaugelt ning taipavad alati, et astusid sisse vaid tasuta jumestust hankima, ilma et kavatseksidki midagi osta. Ma isiklikult leian, et hea tasuta jumestus on väärt vähemalt nii palju, et tänutäheks huulepulk osta. Nii teenib jumestaja selle müügilt ja sina saad ta kätetööd hiljem kohendada.
Ära iial anna klienditeenindajale oma telefoninumbrit. Sellest ei tule midagi head. Uuri välja, mis juhtub, kui nõustud andma oma meiliaadressi, ja kas see jääb ainult antud tooteleti käsutusse. Mõnikord on e-teated ilutoodete allahindlustest kasulikud, aga pidev rämpspost, milles pakutakse kõike alates mängukonsoolidest kuni leivaküpsetiteni, küll mitte.
Kui letiteenindaja ütleb sulle midagi, mida sa tundmatul telefoni- või tänavamüüjal endale öelda ei laseks, siis mine minema. Mängus on sinu raha ja tema töökoht. Kui ta pole kummastki huvitatud, siis käigu põrgusse. Lahku, rahune maha ja teavita juhtunust firma peakontorit.
Kuidas võivad poed ja brändid teada, mida nad õigesti või valesti teevad, kui sa seda neile ei ütle? Suurepärase teenindaja kohta antud positiivse tagasiside eest ollakse tänulikult ning vastavalt sellele edaspidi ka käitutakse. Järjepidevalt positiivset tagasisidet pälvivatel müüjatel avaneb võimalus ametiredelil tõusta ja lõpuks saavad nad enda haldusse oma leti, oma poe, teatud regiooni kauplused. Anna oma panus, et hea teenindus jõuaks kõigini.
Igapäevane nahahooldus
Küsi, kellelt tahes, kuidas ta oma nahka hooldab, ja isegi tänapäeval ütleb 90 protsenti vastajatest, et parimad on „seep ja vesi” või et nad järgivad põhimõtet „puhasta, toniseeri, niisuta” – ükskõik, kas nad seda siis ka teevad või mitte. Mina hooldan oma nahka vägagi tähelepanelikult – kuigi kaugeltki mitte fanaatiliselt –, aga isegi mina ei kujuta ette, et kasutaksin 12-astmelisi puhastusrituaale, millest kirjutatakse internetis. Kellel on selle jaoks aega? Ja olgem ausad: kellel on selle jaoks nii palju nahka? Kui kellelgi on, siis on seda ilmselt tugevdatud süsinikuga, et ta sellisele nahutamisele vastu peab. Kuid ma ei usu ka seda, et üksnes seep ja toonikum asja ära ajavad. Nahk on meie suurim elund ja seejuures ainus, mis on nähtav kogu maailmale – kuhu me ka ei läheks. Ta väärib austust ja on igapäevase hoolitsuse eest väga tänulik. Ja tõesti – hoolitsus peab olema igapäevane.
Paljud peavad elementaarset nahahooldust tüütuks, ehkki jutt käib vaid paarist minutist, mis muudavad väljanägemise tunduvalt paremaks.