Lavandas rīts. Džūda Devero

Читать онлайн.
Название Lavandas rīts
Автор произведения Džūda Devero
Жанр Остросюжетные любовные романы
Серия
Издательство Остросюжетные любовные романы
Год выпуска 2013
isbn 978-9984-35-652-5



Скачать книгу

ka tas noticis sen.

      Nolikusi grāmatu malā, viņa paskatījās uz kastīti, kur atradās visu šo cilvēku fotogrāfijas, tomēr to neatvēra. Edi jutās sliktāk nekā parasti un bija pārliecināta, ka ārsts kļūdās. Viņai atlicis mazāk par gadu, bet tas priecēja. Sāpes vecajās, rētainajās kājās pamazām pastiprinājās. Tikšana ārā no gultas sagādāja milzu grūtības. Dienās, kad viņai neizdevās piespiest sevi piecelties, nācās lūgt kaitinoši jautrajai medmāsiņai pienest klēpjdatoru, un Edi pavadīja visu dienu internetā. Tas bija brīnišķīgs izgudrojums! Un, pateicoties tam, viņa varēja atrast daudz noderīga.

      Piemēram, Edi bija izdevies uzmeklēt informāciju par Deivida ģimeni un uzzināt, ka viņa vecākais brālis izdzīvojis karā. Pēc tam viņš izveidojis veiksmīgu uzņēmumu. Vairākas reizes Edi bija gribējies sazināties ar šo ģimeni, tomēr gaidāmās sāpes viņu atturēja. Turklāt viņi par Edi acīmredzot neko nezināja. Deivids tika nogalināts tikai dažas nedēļas pēc tam, kad viņi satikās.

      Edi tuvojās virtuvei un domāja par Džoslinu. Kā parasti, ar domām par jauno sievieti pietika, lai viņas sāpes pieklustu un prāts nomierinātos.

      Aleksandrs Makdauels, visu noslēpumu un sirdssāpju cēlonis, bija savedis Edi un jauno meiteni kopā.

      – Viņas vecvecāki, Skovili, bija man ļoti, ļoti tuvi draugi, – Alekss teica no ilgstošas smēķēšanas aizsmakušā balsī. – Viņu skaistā meita Klēra tika sūtīta vislabākajās skolās. Pilngadības svētkos viņa saņēma vienpadsmit precību piedāvājumu, tomēr apprecējās tikai trīsdesmit triju gadu vecumā ar aktivitāšu kluba tehnisko darbinieku.

      Edi jaunkundze savā mūžā bija pārāk daudz pārcietusi, lai izturētos vīzdegunīgi.

      – Kāds cilvēks viņš bija?

      – Pret Klēru izturējās labi. Viņš bija slinks un ar grūtībām lasīja, bet Klēru mīlēja. Viņiem piedzima meita Džoslina, un pēc dažiem gadiem skaistā Klēra gāja bojā.

      Varbūt iedarbojās vārds “Klēra”, varbūt vainojams tas, ka tobrīd Edi atradās savas dzīves krustcelēs. Lielāko daļu laika pēc kara viņa bija pavadījusi, ceļojot kopā ar doktoru Breneru. Viņa dzimtas bagātības ļāva strādāt bez peļņas, tāpēc Breners ceļoja pa pasauli, sniedzot palīdzību visur, kur tā bija nepieciešama. Toreiz runāja, ka gadījumā, ja tiktu nomesta bumba, doktors Breners pieteiktu lidojumu vēl pirms tam, kad tā būtu paguvusi eksplodēt. Patiesībā viņa lidojumus pieteica Edi; viņa vienmēr bija kopā ar Breneru.

      Breners un Edi vienlaikus devās pensijā. Vai viņai būtu jāpārceļas atpakaļ uz Edilīnu un jādzīvo lielajā namā kopā ar brāli, kas viņu nepanesami garlaikoja? Vai viņai būtu klusi un mierīgi jādzīvo no pensijas un uzkrājumiem un jāraksta autobiogrāfija, lai gan tas viņu garlaikoja vēl vairāk?

      Kad Alekss Makdauels, kuru Edi pazina kopš bērnības, piedāvāja viņai vadīt labdarības fondus un pieskatīt Aleksa draugu mazmeitu, Edi piekrita.

      – Es nezinu, kāds ir šis bērns, – Alekss teica toreiz, pirms daudziem gadiem. – Cik man zināms, prāta spējas viņa mantojusi no tēva. Pēc mātes nāves viņa dzīvoja kopā ar vecvecākiem. Kad viņi nomira, Džoslina – tāds ir meitenes vārds – nokļuva tēva aizbildniecībā.

      – Viņš taču nedara meitenei pāri? – Edi jaunkundze aši pajautāja.

      – Nē, es lūdzu detektīviem viņu novērot un neko tamlīdzīgu no viņiem neesmu dzirdējis, tomēr Džoslinas tēvs ir izmainījies.

      – Izmainījies? Kādā veidā? – Edi asi vaicāja.

      Alekss iesmējās.

      – Sliktākā, nekā vari iztēloties. Viņš apprecēja sievieti, kurai ir identiskas dvīnes, un viņi kopā brauc ar motocikliem… Edi jaunkundze uz mirkli aizvēra acis. Prātā pazibēja vārds “Klēra” un motocikli.

      – …Bokaratonā, – Alekss teica.

      – Atvaino, es nedzirdēju visu.

      – Man pieder māja tajā pašā kvartālā, kur dzīvo Džoslina kopā ar tēvu un “pabērniem”, kā viņa tos dēvē. Viens no manis nolīgtajiem detektīviem ar viņu par to runāja.

      – Viņa sarunājās ar svešinieku? – Edi jaunkundze attrauca.

      Alekss vēlreiz iesmējās.

      – Tu nemaz neesi mainījusies. Vari būt droša, ka šī tikšanās tika veikli noorganizēta. Viņi satikās NASCAR sacīkstēs.

      – Kur?

      – Tici man, tev tas nepatiktu. Edi, es gribu zināt, vai tu būtu ar mieru dzīvot Bokaratonā. Tur tu atrastos trīs māju attālumā no Klēras meitas un viņu pieskatītu, vienlaikus strādājot manā labā.

      Ja runa būtu par jebkuru citu cilvēku, Edi pret šo piedāvājumu būtu izturējusies piesardzīgi, tomēr Alekss bija sens un uzticams draugs.

      – Labprāt, – viņa atbildēja. – Patiešām labprāt.

      – Domāju, ka Floridas siltums nāktu par labu tavām kājām.

      – Manām kājām visvairāk par labu nāktu nepārvākšanās uz Edilīnu, kur uz mani kā uz vecmeitu visi skatītos ar žēlumu.

      – Tu un vecmeita? – Alekss iesaucās. – Manās acīs tu vienmēr būsi visskaistākā divdesmit trīs gadus vecā sieviete…

      – Apklusti, citādi nosūdzēšu tevi Lizijai.

      – Viņa tevi mīl tikpat stipri kā es, – Alekss attrauca. – Pasaki man savu adresi, un es tev nosūtīšu informāciju.

      – Paldies, – Edi atbildēja. – Liels paldies.

      – Nē, – Alekss teica. – Pateicību, kā vienmēr, esi pelnījusi tu. Ja nebūtu tevis…

      – Zinu. Nodod visiem manus skūpstus, – Edi teica un nolika klausuli.

      Pēc kāda laika Edi sejā parādījās plats smaids. Viņa no visas sirds ticēja uzskatam, ka, vienām iespējām izgaistot, parādās jaunas. Ar doktoru Breneru saistītās iespējas bija zudušas, bet nupat viņai dotas jaunas.

      Tagad, pēc daudziem gadiem, Džoslina Mintone bija svarīgākais cilvēks Edi jaunkundzes dzīvē. Bērns, kura Edi pašai nebija, neizveidotās ģimenes esence.

      Ikreiz, kad varēja aizbēgt no pienākumiem nelielajā augstskolā, kur viņu nostrādināja kā zirgu, bet maksāja maz, Džoslina iekāpa automašīnā un devās mājup. Pēc obligātā tēva un audžumātes apciemojuma viņa devās tieši uz Edi māju. Viņas vienmēr apskāvās un patiesi priecājās par satikšanos. Džoslina bija vienīgā, kuru nebiedēja Edi skarbā āriene. Viņa apskāva Edi tieši tāpat kā bērnībā.

      – Manas dzīvības glābēja, – viņa mēdza teikti Edi. – Bez tevis es diez vai būtu pārdzīvojusi savu bērnību.

      Edi apzinājās, ka Džoslina pārspīlē, – galu galā no grāmatu trūkuma neviens vēl nav nomiris. Tāpat cilvēki nemēdza mirt no tā, ka ir iesprostoti mājā kopā ar tēvu, audžumāti un divām audžumāsām, kas kravas automašīnu sacensības uzskatīja par izsmalcinātiem sabiedriskiem pasākumiem. Tomēr nāvei bija dažādas sejas.

      Patiesībā Edi un Džoslinas satikšanās bija labākais, kas ar viņām jebkad noticis. Aleksa iegādātajā skaistajā namā Edi bija nodzīvojusi tikai četrus mēnešus, kad pirmo reizi ieraudzīja bērnu kopā ar viņas ģimeni. Viņu mājas bija Džoslinas vecvecāku īpašums, kas pēc meitenes mātes nāves tika atstāts viņai. Protams, Džoslinai novēlētā nelielā naudas summa ātri vien tika iztērēta.

      Edi