Название | Aizraujoša ģeogrāfija |
---|---|
Автор произведения | Edgars Auziņš |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 2024 |
isbn |
Spogulis. Reiz tas atspoguļoja viņu, garu, kalsnu, ne pārāk skaistu meiteni ar ovālu seju, šauru degunu un līdz pleciem melniem matiem ar krāsotām šķipsnām. Tagad spogulī varēja redzēt tikai kosmētikas burciņas, kuras Alīna no rīta aizmirsa aizvērt: viņa steidzās uz darbu. Dīvaini, kāpēc spogulis neatspoguļo garo, šaurplecu tatāru meiteni? Vai viņa tiešām bija mirusi? Vai viņas vairs nav? Viņa nekad neieslēgs televizoru uz istabas pretējās sienas, un gulta viņai vairs nebūs noderīga, un ģimenes fotoattēlā virs viņas galvas brālis ar flomāsteru uzzīmēs tieši tādu pašu sarkano krustu. tāpat kā viņas vecāki, tante un vecvecāki.
Atvilkusi elpu, meitene iegāja brāļa istabā. Jebkurš, viņam tikai jāskatās uz viņu, dzīvojot, elpojot, runājot, domājot. Pat ja viņa nespēj uzvilkt čības vai atrast savu atspulgu spogulī.
Baidīdamās radīt lielu troksni, Alīna pielīda pie krēsla, kurā sēdēja Kostja, un uzlika rokas uz brāļa pleciem. Oho, perlamutra laka, uz labās rokas rādītājpirksta, nedaudz šķeldota. Šī ir neliela ar darbu saistīta «trauma» pēc tam, kad meitene neilgi pirms nāves pārbaudīja slēgta krekeru maisiņa izturību.
Alīnas dvīņubrālis Kostja, īsa auguma brunete, ļoti atšķirībā no māsas, starp citu, sēdēja pie datora, pastāvīgi novērsusies no darba. Tipiska spēlētāja brāļa poza, tomēr šoreiz kaut kas bija savādāk. Kreisajā rokā puisis turēja nevis kafijas krūzi, bet pusizdzertu lētā degvīna pudeli, un blakus tastatūrai gulēja trīs melni krekeri no tāda, kādu viņa māsa pirms pāris dienām bija cepusi cepeškrāsnī. Tas ir skaidrs un bez vārdiem – viņš mēģināja noslīcināt savas bēdas degvīnā.
Meitene izlasīja ziņas tekstu, kuru uzrakstīja viņa pati, jā, viņas brālis.
Jūs, draugi, droši vien gaidāt vēstuli no Alīnas. Diemžēl nav jēgas to darīt. Jo viņas vairs nav. Viņa nomira. Darbā. Viņa bija ļoti slima un nevienam par to nestāstīja, neizrādīja savu vājumu.
Tad viņa nespēja lasīt un ar abām rokām satvēra Kostju aiz pleciem un mēģināja kratīt un kliegt: «Ko tu dari? Te nu es esmu! Blakus tev!» Bet… viņš pat nejuta viņas roku pieskārienu?!
– Kostja, ko tu raksti? – meitene čukstēja, bezcerīgi nolaižot rokas, – Es esmu dzīvs, Kostja.
Bet atbilde viņai bija tikai vēstules rindiņas.
Tagad man nav pēdējā tuva cilvēka.
– Kostja, kā tu vari?
Kāpēc viņš nedzird? Kāpēc viņš to raksta! Un viņš to arī nosūtīs internetā visiem Alīnas labākajiem draugiem. Un neviens no viņiem vairs neuzrakstīs nevienu rindiņu, viņi visi cietīs un raudās par savu pāragri aizgājušo draugu. Bet viņa ir dzīva! Sveiki! Varbūt mēs pat varēsim nedaudz izklaidēties, kad izkļūsim no šī dīvainā stāsta ar neredzamību. Ko darīt, ja rūpnīcā viņai vienkārši uzkrita burvju cepure vai halāts. Visi domā, ka viņa ir mirusi, bet viņa turpina dzīvot.
Alīna nogrima uz grīdas tieši blakus krēslam, kurā sēdēja viņas brālis, un sāka raudāt. Bet pat viņas šņukstēšana Kostjai nebija pieejama.
Žēlums, rūgtums, bezcerība… tas viss pārņēma meiteni. Kāpēc liktenis pret viņu izturējās šādi? Par ko? Vispirms vecāki, un tad viņa… Lai gan, nē, viņa ir dzīva. Mammas un tēta nav blakus. Viņi nomira, kad Alīnai un Kostjai bija deviņpadsmit. Viņa lieliski atcerējās to briesmīgo dienu… it kā īstenībā, it kā tā atkārtojas viņas atmiņā arī tagad, pēc tā saucamās nāves.
Bija vasara. Siltums. Alīna atgriezās no eksāmena. Pēc tam viņa absolvēja Pārtikas koledžu. Kostja nav gļēvulis, no armijas nebēga, tajos gados kalpoja Krievijai kaut kur Rjazaņas apgabalā. Tātad meitene dzīvoja viena ar saviem vecākiem. Atgriezusies no eksāmena, viņa apgūlās uz dīvāna un aizmiga. Telefona zvans viņu pamodināja. Viņa uzreiz juta, ka viņš nav laipns. Tā tas arī izrādījās: viņi zvanīja no slimnīcas – mans tēvs un māte avarēja netālu no Berdskas. Kopš tā laika viņa jau četrus gadus dzīvojusi kopā ar savu vienīgo radinieku brāli, pelnot iztiku, patiesībā esot ģimenes galva. Tiesa, pats Kostja arī nebija pazīstams kā slinks un ieguva darbu tajā pašā rūpnīcā, kur Alīna, par kravas automašīnas vadītāju, piegādājot «Kirieshki» visā Rietumsibīrijā.
Pēc vecāku nāves meitene arvien vairāk sāka izrādīt dīvainas spējas: it kā viņa varētu redzēt kāda cita nākotni, izmantojot kārtis, visam viņas gatavotajam ēdienam bija vēlamais efekts, un, ak, šausmas, viņa iemācījās iekurt uguni, spiežot. viņas pirksti. Tā Alīna sāka iztikt bez sērkociņiem, kuru kvalitāti ražotāji vienkārši taupīja. Tiesa, meitene sāka izmantot burvju dzirksteles tikai pēc tam, kad viena šāda sērkociņa mirgojošais fragments viņai trāpīja pa kreiso aci ar visām no tā izrietošajām sekām. Un nav vērts runāt par kotletēm ar mīlas burvestībām un paģiru kāpostu tīteņiem. Un visi šie brīnumi notiek pēc līdakas pavēles, Alinočkas vēlēšanās.
Atceroties savu neparasto dāvanu, meitene nolēma mēģināt aizdedzināt brāli. Ja viņai tas izdosies, viņa ātri izārstēs viņu ar pašas gatavotās želejas palīdzību. Bet viņas maģija izrādījās neredzama, tāpat kā viņa pati. Ugunsbumba tenisa bumbiņas lielumā izlidoja caur Kostjas krūtīm un pēc tam caur monitoru un pēc tam pilnībā nodzisa, atsitoties pret sienu.
– Forši! – Alīna pie sevis pasmaidīja. – Neredzamā uguns ir oriģināla lieta, vai ne?
Pirms divām dienām viņa nebūtu sākusi taisīt tādus jokus, bet tagad viņai tam nebija laika. Nu vismaz kāds būtu pamanījis un sapratis, ka viņa ir dzīva, bet nē: brālis ir nogalināts un domā, ka viņas vairs nav pasaulē.
Meitene apvainojās un caur sienu iegāja savā istabā. Kas tam vainas? Ja čības neder kājās, tad kāpēc gan nepārvarēt piecpadsmit centimetrus betona akmens? Viņa iedomājās, ka viņas priekšā šķiras siena, un… viņai tas izdevās!
Kad Alīnai bija pieci gadi, viņa mātei visu laiku jautāja: kas tur biezajās sienās. Mamma atbildēja, ka braunijas tur dzīvo, un nav jēgas viņus traucēt. Tagad, kad viņa uzauga, viņa savām acīm redzēja – nekā īpaša: pelēcība, putekļi un neviena poltergeista.
Ir labi būt mirušam. Laiku pa laikam. Tu ej, kur vien vēlies. Bet cik briesmīgi ir tad, kad neviens tevi neredz un tu nevari istabā ieslēgt gaismu, uzvilkt kurpes un vienkārši paņemt telefona uztvērēju vai automātisko zīmuli.
Meitene, nolemts skatoties uz rakstāmpiederumiem, iegrima savā mīļākajā krēslā, kas bija pārklāts ar terakotas ādu, un nolika galvu uz rakstāmgalda stikla. Ciets, kas nozīmē, ka, ja viņa vēlas, lai priekšmeti būtu neizbraucami viņas bezķermeņa formai, tie tādi arī kļūs. Izrādās, ka čības var uztaisīt tādas, lai tās būtu kājās.
Un tad meitenes skatiens apstājās uz priekšmeta, kuru viņa neatstāja uz galda, kad nāves dienā devās uz darbu. Nē, tas nebija ne kāršu kavs, ne puspierakstīta gēla pildspalva, ne pat piezīmju grāmatiņa ar piezīmēm «ģimenes grāmatvedības» stilā, ko viņa paslēpa atvilktnē zem slēdzenes un atslēgas. Alīna nevarēja atļauties šo preci tās augsto izmaksu dēļ.
Viņas priekšā gulēja koši zaļa lidmašīnas biļete. Viņa ilgi skatījās uz viņu jautājoši, līdz beidzot uzdrošinājās viņam pastiept roku un… ņem! Dīvaini, bet patiesi! Viņai izdevās noturēt rokās biļeti, kas, starp citu, ir smagāka par pildspalvu! Viņa piespieda viņu pakļauties viņas gribai! Progress bezķermeņa dzīvē!
Pārvarējusi šoku, meitene beidzot