Название | Pavasara dienasgrāmatas |
---|---|
Автор произведения | Edgars Auziņš |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 2024 |
isbn |
– Varbūt tas nav tā vērts? – Bella teica, skatoties uz Vestu, kura mēģināja atgrūst savu draugu. «Viņa joprojām ir traka, taču viņa ir arī cilvēks, kaut arī ļoti savdabīgs.»
– Vai esat aizmirsis, kā viņa pameta jūsu priekšnesumu? Vai tas nav personisks apvainojums, vai ne?
«Šeit ir mana nauda,» Arsenijs nolika uz galda lielu banknoti. – Ieliec mani sarakstā, es lieku uz sevi.
– Lieliski! – Karamele atbildēja, paņemot naudu no galda, smaidot. «Es varu derēt, ka viņa jums ir pārāk skarba.» Paskatieties, šķiet, ka viņu neinteresē nekas cits, izņemot nodarbības un sportu.
– Redzēsim! – pagriezies pret ziņām, Isajevs atbildēja.
– Tu piedalies? – Alise jautāja Markam un Belkai. – Nāc, būs jautri vērot mūsu drauga pūles, kas ar ekstrasensu nolauzīs spārnus.
Jaunieši saskatījās un izņēma maku, katrs izņēma lielu banknoti un iedeva Karameļevai.
«Uz Vestas,» Bella teica, pabeidzot ūdeni.
«Tāpat,» Valters atbildēja.
– Neviens no jums netic maniem panākumiem? – Isajevs jautāja, ar interesi skatīdamies uz draugiem. – Nu, pēc uzvaras visa jūsu nauda nonāks man, zaudētāji.
Noskanēja zvans, un skolēni sāka iziet no kafejnīcas uz savām klasēm. Šodien pirmkursniekiem bija viena vienīga vokālā stunda. Bet tas ilgs četras stundas pēc kārtas. Lielākā daļa skolēnu ar nepacietību gaida šo stundu, taču šķiet, ka Vesta īsti nesaprot, kāpēc viņa tur dodas. Viņa nekad pat nav mēģinājusi dziedāt, bet kāpēc? Viņa ir ģēnijs citās jomās, tu nevari būt labākais visā, lai kā tu censtos, šajā dzīvē vienkārši nav iespējams gūt panākumus visos centienos.
Arī vokālo stundu publika bija ļoti neparasta. Šeit nebija arī krēslu vai galdu, bija arī kaut kas līdzīgs stadiona tribīnēm. Birojā bija liels balts flīģelis, vienā stūrī bija bungu komplekts, un gar sienu uz statīviem lepni stāvēja dažādas ģitāras. Istabas stūrī atradās liels skapis, kurā glabājās notis un citi mazāki mūzikas instrumenti.
Skolēni apsēdās, Emma pierunāja draudzeni apsēsties tuvāk un Vesta apžēlojās un viņi apsēdās pašā apakšā. Bella un pārējā grupa apsēdās viņiem blakus. Drūmākais no visiem izskatījās pēc Marka, kurš nemaz nemācēja dziedāt, lai arī cik viņam mācīja, ko var darīt, pat labs aktieris var būt slikts dziedātājs un dejotājs.
Pēc pāris minūtēm birojā ienāca kāds apmēram četrdesmit gadus vecs vīrietis, kurš bija ģērbies ļoti neformāli un izskatījās nedaudz noguris.
«Nesaki man, ka proti dziedāt,» viņš teica no sliekšņa, apsēdies uz krēsla, kas stāvēja pie klavierēm. – Ja starp jums ir tādi, kas vēlas, lai viņus apgriež pie kastes piecas reizes dienā, varat nekavējoties piecelties un doties prom. Es neaudzēju popzvaigznes, es mācu vokālistus.
– Ko darīt tām nabaga dvēselēm, kuru albumi jau tiek pārdoti miljoniem eksemplāru? Karamele jautāja, sakārtodama matus un nedaudz savilkdama uzacis.
– Vai starp jums ir tādi cilvēki? – vīrietis ar sarkastisku smīnu jautāja, saliekot rokas uz krūtīm. – Tad es lūdzu tevi pie klavierēm, parādi savas vokālās spējas, ja, protams, tev tās ir.
Alisa iegrūda Isajevu sānos, viņš nesaprotami paskatījās uz viņu. Lai gan puisis bija neprātīgi veltīgs un mīlēja savu cilvēku, viņam nepatika tā iznākt.
– UN? Kur ir mūsu spožā zvaigzne ar miljoniem pārdoto? – profesors atkārtoja. – Vai esat nolēmis uzreiz padoties un atzīt savu niecīgumu?
Isajevs strauji piecēlās un piegāja pie klavierēm.
– Padoties? «Nē, jūs negaidīsit, profesor,» Senija sacīja, skatoties uz vīrieti.
– Ak, puika, tu esi mūsu skatuves zvaigzne. Lieliski! Un ko tu dari? – Halins atvēra klavieru vāku, un viņa pirksti haotiski skrēja pāri taustiņiem.
«Vai jūs patiešām tas interesē vai jūs vienkārši vēlaties mani pazemot visu acu priekšā?» – Isajevs jautāja, uzlicis elkoņus uz klavieru vāka.
– Man labāk patīk otrais variants, bet, lai jūs neapvainotu, teikšu, ka mani ļoti interesē, kas šeit tiek pārdots milzīgā daudzumā.
Halins atklāti ņirgājās par puisi. Un jēga bija pat tajā, ka tas bija Isajevs, jēga bija pašā profesorā. Pirms kādiem desmit gadiem viņš pats bija populārs mūzikla aktieris, strādāja galvenokārt Āzijā, kur viņu dievināja, un tad aizgāja, jo bija noguris darīt to, ko gribēja režisori. Daniils Halins ir ļoti talantīgs, bet tajā pašā laikā viņam ir nepanesams raksturs, viņš var iznīcināt cilvēku, sakot, ka viņš ir viduvējība. Un viņš to dara nevis aiz ļaunprātības, bet gan tāpēc, lai nākamreiz cilvēks nāktu pie viņa un pierādītu, ka kļūdījies. Bet, diemžēl, ir maz tādu cilvēku, kuri pēc skarbas kritikas pieceļas kājās un virzās uz savu mērķi. Tikai tādi cilvēki, kas piecēlās no ceļiem, viņaprāt, var kaut ko sasniegt ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē.
– Liriskas balādes! – Karamela sacīja, pieceļoties no vietas, un piegāja pie Senijas.
– Ak, vai jūs spekulējat ar jaunu meiteņu jūtām? Parādiet visiem savus talantus, un mēs jums pateiksim, vai meitenēm ir gaume, vai arī viņas ir iecienījuši jūsu jauko seju.
Vīrietis piecēlās no klavierēm un kopā ar studentiem apsēdās tribīnēs. Viņš norādīja, ka visi ir gatavi viņus uzklausīt. Senija paskatījās uz Karamelu un apsēdās pie klavierēm. Puisis sāka spēlēt.
Mūzika viņam bija viss. Tikai viņā viņš atrada mieru, kas viņu bija atstājis kopš mātes nāves. Pēc viņas bērēm Arsenijs ieslēdzās mūzikas istabā un stundām ilgi spēlēja klasiskos darbus uz klavierēm. Viņš spēlēja caur asarām, spēlēja, kad viss ķermenis lūst no augstā drudža. Mūzika bija viņa dvēseles dziedinātājs; kad viņš dziedāja un spēlēja, Isajevs bija patiesi laimīgs, pat ja šī sajūta ilga tikai dažas minūtes, taču ar šo laiku viņam pietika.
Jaunieši sāka izpildīt savu konkursa dziesmu, ar kuru ieguva otro vietu Eiropas dziesmu konkursā. Visi skolēni apklusa, dažas meitenes aizvēra acis. Emma aizvēra acis un ierunāja dziesmas vārdus. Vesta šo dziesmu dzirdēja pirmo reizi, un tā nebija ideāla, taču kaut kas tajā tiešām bija. Pēc trim minūtēm viņi pārstāja dziedāt. Studenti izplūda aplausos. Tikai profesors viņu veikumu nepagodināja ne ar vienu aplaudēju.
«Tu sasprindzini rīkli augstās notīs,» sacīja Halins, norādot uz Seniju, kas sēdēja pie klavierēm. «Un tu, tu nespēj noturēt līdzsvaru, tava balss trīcēja visas dziesmas garumā, un likās, ka tu grasies krist histērijā.» Jūs dziedājāt uz vāja D.
Vīrietis piecēlās un atgriezās pie klavierēm.
– Ikviens, kurš tik pat ļoti vēlas dziedāt, var pamest šo nodarbību, es ar prieku šķiršos no jums. Ak, jūs varat apsēsties vai aiziet, ja vēlaties palikt nemainīgs.
Alisa grasījās uzliesmot, bet Isajevs satvēra viņu aiz pleciem un veda atpakaļ uz savu vietu. Neviens students nepiecēlās no vietām, visi nolēma turpināt mācīties pie šī rupjā un dīvainā profesora.
«Nu, tā kā visi paliek, sāksim pārbaudīt jūsu spējas,» viņš atkal apsēdās pie klavierēm. «Tu,» Halins norādīja ar pirkstu uz Vestu. «Nāc šurp, tikai jūsu sejā nav tik stulba elkdievības izteiksme pret šo pāri.»
Romāņina