Название | Slimnīca čusku kalna |
---|---|
Автор произведения | Edgars Auziņš |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 2024 |
isbn |
Viņš izvilka kreklu, atbrīvojot sievu no auduma, kas viņus atdala, uzmetot viņai mugurā un piekļaujoties pie krūtīm. Greisa dauzījās apkārt, pirkstiem iedziļinoties viņa plecos.
Lenss nesteidzās. Viņš pazina viņas ķermeni tāpat kā vijolnieks pazīst sava mīļākā instrumenta skanējumu. Viņš nokāpa līdz vēdera lejasdaļai, skūpstīdamies, kožodams, slīdot mēli, un viņā atbalsojās nevienmērīgas nopūtas un klusi vaidi ar vēlmes uzplaiksnījumiem. Viņš pieskārās lūpām maigajai augšstilba ādai, kas atradās blakus intīmākajai vietai. Greisa trīcēja, šņukstēja, un šķita, ka šī trīce tika pārnesta uz viņu, skrienot kā elektriskā strāva pa nerviem.
«Nāc šurp, mans dārgais,» viņš čukstēja, pārklājot sievu ar ķermeni.
Viņa noelsās, šūpojās viņam pretī, atkal un atkal, iebāza seju viņa krūtīs, apslāpējot vaidus, un Lenss satvēra spilvenus zem galvas un nolika apakšdelmu zem pakausi. Viņš spiedās atkal un atkal, metās senā kā pasaule ritmā, līdz Greisa ilgstoši vaidēja, spaidīdamās ap viņu, līdz viņš pats iespiedās viņā, izlienot ārā.
«Viss būs labi, dārgais,» viņš čukstēja, kad Greisa atkal pieķērās viņam un apskāva. – Viss noteikti būs labi.
*** 10 ***
Kā izrādījās, Lensam bija visgrūtāk pierast pie jaunās vietas. Loriju nemaz neuztrauca pārmaiņas, kas bija notikušas viņas dzīvē. Mazie bērni ir laimīgi jebkur, kamēr viņu vecāki ir tuvumā. Nerīnas kundze ir pieradusi pie grūtībām. Es pats uzaugu mazā pilsētiņā, kas nedaudz atgādina Čūsku kalnu. Jau no bērnības mazgāju seju ar aukstu ūdeni, kas ņemts no akas, un mazgāju drēbes lielā baseinā. Lenss uzauga pavisam citos apstākļos. Un, lai gan viņš pēc tam sešus gadus nodzīvoja Cūkas nagā, viņam nekad agrāk nebija nācies domāt par dzīvi.
Kad viņš pirmo reizi atnesa ūdeni, slapju no galvas līdz kājām, es tikko varēju atturēties, lai neizplūstu asarās. Bet viņš ātri pierada. Un, kad, atrotījis piedurknes, viņš man palīdzēja pārvietot gultas, zem kurām bija sakrājušies putekļi, es jau biju pilnīgi kā mājās.
Es pats uztraucos: kas mūs sagaida jaunajā vietā? Aizdomas raisīja arī meistars Grīns, kaujas mags, kurš pēkšņi ieradās no galvaspilsētas. Vai tas nebija mūsu dvēseles dēļ, ka viņš parādījās? Lai gan ļoti šaurs cilvēku loks, kam varēja uzticēties, zināja, kur mēs devāmies, tāpēc, visticamāk, tā bija tikai sakritība. Mēs nolēmām viņu satikt vēlāk, kad būsim apmetušies. Jā, un jums ir nepieciešams tuvāk apskatīt savus kaimiņus. Mums ir jāsadzīvo ar viņiem plecu pie pleca. Cik daudz? Neviens nezin.
Cerēju, ka slepkavības mēģinājumi galvaspilsētā tiks izskatīti pavisam drīz un mēs varētu atgriezties. Man nācās uz laiku nodot savus pacientus pie Master Even, viņš ir izcils dziednieks. Es nopūtos, domājot par to. Man būs garlaicīgi bez ārsta prakses.
Jau pirms aizbraukšanas Lenss lika man apsolīt klusēt, ka esmu dziednieks. Jebkurš dziednieks vienmēr ir redzams. Mēs vienojāmies informēt visus, ka esam aizveduši savu meitu uz provincēm, jo viņa bieži slimoja galvaspilsētā. Viņi sakrāja naudu un steidzās uz turieni, kur gaiss bija tīrāks un veselīgāks. Paskaties, mēs izstiepsim uzkrājumus līdz pavasarim.
Pirmais, kurš dzirdēja šo leģendu, bija tā pati Ūla, kas pie mums ieradās agri no rīta. Puisis, runājot par viņu, nepieminēja, ka viņa ir goblina. Ar šīm sacīkstēm raksturīgo bezceremonitāti viņa iegrūda pīrāgu Lensam rokās un ieslīdēja mājā. Viņa paskatījās apkārt ar autoritātes gaisotni.
«Es redzu, ka jūsu saimniece zina, ko dara: tas ir tīrs un skaists.» Un tad Lidija pilnībā atstāja māju novārtā. Bet tas ir saprotams, ir grūti tikt galā, kad kaklā karājas pieci vilku mazuļi. Mani sauc Ula.
«La…» Lenss iesāka un īsi apstājās: vārds Lanselots, kas bija skaidrāks par zvaigzni viņa pierē, norādīja uz cēlu izcelsmi. -Laszlo. Laszlo Pirm.
Saspiedu lūpas, lai nesmietos: izkāpu no tā, labi darīts. Es varu turpināt viņu saukt par Lensu liecinieku priekšā, neradot aizdomas.
Pēc tam, kad Ula dzirdēja mūsu stāstu, nav šaubu, ka līdz vakaram puse pilsētas iedzīvotāju zinās, kas mēs esam, no kurienes nākam un kāpēc nonācām Čūsku kalnā.
Lorija, tiklīdz viņa pamodās, sāka lūgt, lai viņa dodas pastaigā. Es pati viņas vecumā draugu pulkā steidzos pa ielām, un katrs kaimiņš varēja mani pieskatīt un ieliet ūdeni, kad vajadzēja. Bet cik biedējoši ir ļaut savai meitenei iet vienai! Un turēt to mājās ir nepareizi.
«Neuztraucieties,» Nerīnas kundze mani mierināja. – Viņa spēlēs manā uzraudzībā. Protams, neviens mani neredzēs: es ilgu laiku neesmu izmantojis mākslu novērst acis, bet agrāk man tas bija labi.
– Apbrīnojami! – es atviegloti izdvesu.
Galu galā, tā ir taisnība, ka Nerīnas kundze nenāca mums līdzi, lai rūpētos par savām pusēm.
Lorija izgāja ārā pa durvīm ar varonīgu pioniera gaisu, kurš devās ceļā uz nezināmām zemēm. Tante Tavi, viltīgi smaidīdama, sekoja un acumirklī pazuda gaisā.
Mēs ar Lensu paskatījāmies viens uz otru: šī bija pirmā reize, kad bijām vieni. Aiz loga kaut kāds putns ēnoja, stindījās. Neatlaidīga muša sitās pret stiklu. Nav nekur jāskrien, jāsteidzas vai jārisina problēmas.
– Nu, ko mēs darīsim, Mon kungs? – pasmaidīju.
Lenss parāva mani aiz vidukļa un viegli noskūpstīja.
– Mmm, man šķiet, ka zinu.
Es iesmējos un uzsitu viņam roku.
«Labāk nogaidīsim līdz vakaram, mans negausīgais vīrs.»
Cik brīnišķīgi ir tas, ka mēs atkal varam jokot, pāršķirot kādu tumšu lappusi savā dzīvē. Es gribēju ticēt, ka ļaunākais jau ir aiz muguras. Jā, šeit mēs nomirsim no garlaicības, bet labāk no garlaicības nekā no bailēm par Lorijas dzīvību.
Es atcerēšos, ka varu sašūt ne tikai brūces, un Lenss jau sen ir sapņojis uzrakstīt disertāciju par nekromanta lāstu. Tāpēc ļaujiet viņam to darīt!
– Ejam! – ES teicu.
– Kur?
– Uz Mistera Torija universālveikalu mēs nopirksim jums papīra, tintes un pildspalvu paku! Un arī audums, diegi un adatas man. Pareizāk sakot, tev – tavam jaunajam uzvalkam. Un tajā pašā laikā mēs iepazīsim iedzīvotājus, manu brīnišķīgo Mon kungu.
– Piekrītu, Mon kundze.
Lenss pieskārās ar savām lūpām manai plaukstas locītavai. Es pakratīju galvu.
– Bet jums būs jāaizmirst savi aristokrātiskie ieradumi. Tagad es tev iemācīšu, kā uzvesties sabiedrībā! – Un es nopūtos ar tēlotu nožēlu.
Ārā karsēja saule. Izrādās, ka cepure un plāni cimdi padara dzīvi daudz vieglāku! Man izdevās pie tiem pierast. Tomēr jūs ātri pierodat pie labām lietām. Tagad nav ne kalpu, ne ūdens artefaktu, ne pavāru…
*** 11 ***
Dzīve tādā mazpilsētā kā Snake Mountain daudz neatšķiras no dzīves laukos. Rītausmā dzied gaiļi, izraujot jūs no miega apskāvieniem. Tiklīdz atkal aizmigt, atskan ne visai melodiskā zvanu zvanīšana, kad gans savāc mājās savu ganāmpulku un ved uz ganībām, un šī skaņa liek