Joomahullu päevaraamat on tõupuhas kultusraamat. See Juha Vuorise päevikuvormis netti kirjutatud absurdne ja siiralt räme kolehuumori õieke saadab väikekodanlikud väärtushinnangud pikalt ning paneb naerulihased tõsiselt proovile. Joomahullu päevaraamat on Soomes olnud meeletult edukas, see on tõlgitud norra ja rootsi keelde ning loo järjed Tulba-ahv, Mürgiaastad ja Rasedusarmid on samuti müünud lausa pagana hästi.
Crossfire seeria esimese raamatu "Alasti" loo keskmes on kaunis ja julge 24-aastane Eva Tramell, kes lapsepõlves pidi taluma seksuaalset ahistamist. Noore miljardäri Gideon Crossi saabumine tema ellu ei kustuta seda osa minevikust, kuid tõmme noormehe poole on sügav ja intensiivne. Loo kulgedes tuleb välja, et ka Gideon võitleb sarnase minevikuga. Koos peavad nad asuma üksteist ravima, et minevikust lõplikult vabaneda. Kas nad jõuavad terve ja toimiva suhteni? See selgugu lugedes. Sylvia Day on nii New York Times’i kui ka rahvusvaheliste menukite edetabeli esikohti hoidev autor. Tema enam kui tosinkond auhindu pälvinud romaani on müügil 40s riigis. Tänu laiale austajaskonnale on ta juba 20s riigis müügiedetabelite tipus olev autor. Tema raamatuid on trükitud miljoneid. Sylvia Day on Goodreads Choice Awards’i poolt valitud parima autori auhinnasaajate nimekirja ja tema töid on kiidetud kui Amazoni aasta parimaid romance kategoorias. Ta on võitnud RT Books Reviews kriitikute valikauhinna ja lisaks on ta kahel korral nimetatud Romance Writers of America väärika RITA auhinna kandidaadiks. Sylvia Day on RITA president – ühing, kuhu kuulub üle 10 000 kirjaniku. Tema värskeim allkiri kaunistab ajakirja Cosmopolitan ja Harlequin’i kirjastusega sõlmitud lepingut, tänu millele ilmub veel selle aasta sees uus seeria Cosmo Red Hot Reads’i alt.
Neile, kelle lemmikud on "Lost" ("Kadunud"), "Twin Peaks", "The X-Files" ("Salatoimikud") ja "Shutter Island" ("Suletud saar")… USA salateenistuse agent Ethan Burke satub Idaho osariiki Wayward Pinesi – omamoodi kolkaparadiisi – kahe föderaalagendi otsinguil, kellest üks oli kunagi tema partner. Kohe linna jõudmisel teeb ta autoavarii. Kui ta haiglas teadvusele tuleb ning tema dokumendid ja isiklikud asjad on kadunud, hakkab ta kahtlustama, et Wayward Pinesis pole mitte miski, nagu pealtnäha paistab. Kuid sama võib öelda ka Ethan Burke’i kohta. Juurdluse käigus tuleb küsimusi muudkui juurde: miks ei saa Ethan välismaailma jäänud naise ja pojaga ühendust? Miks on ühe kaotsiläinud agendi laip hüljatud majas voodi külge aheldatud? Miks keegi ei usu, et ta on see, kelleks ta ennast nimetab? Kas elektritarad on selleks, et Wayward Pinesi elanikke paigal või hoopis kedagi linnast eemal hoida? Mida lähemale Ethan tõele jõuab, seda hapramaks muutub tema olukord ning seda selgemini ta taipab, et ta ei pruugi Wayward Pinesist elusana pääseda. Mõistuse kaotamisest õudsem on üksnes taipamine, et sinu mõistus on ikkagi korras… *** "Wayward Pines" on minu nüüdseks 20-aastase katsetuse tipp, et luua midagi, mis tekitaks minus samasuguse tunde nagu "Twin Peaks". Ma ei taha ütelda, et "Wayward Pines" on sama hea, kui Lynchi meistriteos, või isegi seda, et see tekitab teile samasuguseid muljeid. Sari oli klass omaette ja paratamatult ei suuda mitte keegi teine selle aurat taasluua. Aga ma pean vajalikuks rõhutada, kuivõrd ammutab "Wayward Pines" innustust sellest, kuidas Lynch lõi väikese kolkalinna – kauni välimusega, ent läbinisti mäda. Autor Blake Crouch sarja avaosa ilmumise eel. Kuulake arvustust Klassikaraadios – http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=1698533 Lugege arvustust Postimehest – http://arvamus.postimees.ee/2625006/miks-kaob-inimkond-wayward-pinesi
Arvatakse, et koduvein on väga magus, käärib kaua ja tekitab hirmsat peavalu. Tegelikult saab õigete töövõtete ja uuemate vahenditega puhta, klaari ning soovi korral ka täiesti kuiva veini. Käesolev raamat ongi lühike õpetus sellest, mida algajad koduveinitegijad teadma peaks: millest koduveini valmistada, millised on vajalikud tarvikud, millist pärmi kasutada, mis veinis käärimise ajal toimub, kuidas käärimine lõpetada ja vein pudeldada… Lisaks veel hulganisti nõuandeid veini säilitamiseks, serveerimiseks ja parimaid koduveini retsepte. Et eelmiste Eesti koduveiniõpikute ilmumisest on möödunud juba aastakümneid, on „Koduveini aabits” uue koduveinikultuuri edendamiseks vajalik abiline. Autor Tiina Kuuler on õunu, võililli ja alõtasid pudelisse ajanud juba 2005. aastast. Nüüdseks on ta veinitundmist ja selle tegemist õppinud ka Eesti Sommeljeede Erakoolis, kus lõpetas juunior-sommeljee kursused. Alates 2010. aastast korraldab Tiina Kuuler koduveinikursuseid ja kaupleb koduveinitarvikutega. 2011. aastal korraldas ta koos Maalehega koduveinikonkursi.
22-aastane büroosekretär Traudl Junge (16.03.1920–10.02.2002) unistas tantsijakarjäärist, kui talle avanes ahvatlev võimalus: Adolf Hitler pakkus neiule tööd Saksa Riigikantseleis. 1942. aastast füüreri surmani oligi Traudl Junge tema kõrval, stenografeerides ta kõnesid ja kirju. Tänapäeval teatakse Adolf Hitlerit kui suurushullustust põdenud diktaatorit, füürerit, kes kutsus esile 20. sajandi suurima inimkatastroofi. 1942. aasta detsembrist tema enesetapuni Berliini punkris 30. aprillil 1945 oli Traudl Junge Hitleri isiklik sekretär. Kuigi Junge viibis kohal, kui füürerile tehti 20. juulil 1944 atentaat, ning pani 28. aprillil 1945 kirja tema poliitilise ja eratestamendi, on tema mälestused peaaegu täielikult apoliitilised ja vaatlevad Hitlerit kohati kui isalikku sõpra. Suuresti Junge raamatu alusel vändatud filmi „Allakäik“ („Der Untergang“) on arvustajad hinnanud kui üheks paremaks Hitlerit ja Kolmanda Riigi lõppu käsitlevaks linateoseks.
Sellest raamatust saab lugeda autori kolmest reisist paikadesse, mis jagasid aastail 2004–2006 ühist saatust. Kuigi kannatajaid oli veel paljude teistegi maade ja rahvaste hulgas, on selles reisikirjas kirjeldatud elu Tais, Indias ja Indoneesias. Need on paigad, mida laastas maavärin või sellele järgnenud tsunami. Tai riik langes kaosesse 2004. aastal, mil Indoneesia lähedal oli teadaoleva maailma ajaloo üks tugevamaid maavärinaid ja sellest sai alguse laastav hiidlaine. India Jammu ja Kashmiri osariigid kannatasid 2005. aastal rängalt naaberriigis Pakistanis esinenud väga tugevate tõugete tõttu. Sama juhtus 2006. aastal Indoneesia Jaava saarega. Kõigis neis loodusõnnetustes hukkus kokku üle 300 000 inimese, vigastada sai peaaegu sama palju. Autor rändas neis paigus kohe pärast katastroofe ja kirjeldab selles raamatus elu lihtsate inimeste keskel. Need on maailma rängimate õnnetuspaikade lood. Nagu ikka reisikirjades, nii leiab ka siit huvitavaid persoone, kentsakaid juhtumeid, huumorit, kurbust, traagikat ja lihtsalt mõnusat äraolemist. Raamatut ilmestab rikkalik fotovalik. Ivar Soopan on ajakirjanik, kes on 2004. aastast reisinud peamiselt sõja- või looduskatastroofi piirkondades – Iraagis, Süürias, Liibanonis, Palestiina aladel, Jordaanias, Kõrgõzstanis ja mujal. Reisidest Iraaki valmis 2008. aastal raamat Tappev uudishimu. 2010. Aastal ilmus reisiteemaline Seljakotiaabits. Soopan on kirjutanud ka kaks lasteraamatut: Kõik poisid ei saa suureks (2008) ja Head pahad poisid (2009).
„Areeni Bestselleri“ 4. raamat. Mälestused defineerivad meid. Kujuta ette, et kaotad need iga kord, kui magama jääd. Oma nime, identiteedi, mineviku ja isegi inimesed, keda sa armastad – kõik see kaob igal ööl. Ja siis hakkab sulle tunduma, et ainuke inimene, keda sa usaldama peaksid, räägib sulle ainult poole tõest… Pingeline põnevusromaan „Ei. Tohi. Magama. Jääda.“ jutustab 47aastasest Christine'ist, kes hommikuti ärgates ei tunne ära ei voodit, kus ta lamab, ega tuba, mis teda ümbritseb. Rääkimata mehest, kes on ta kõrval. Nimelt kannatab Christine raskekujulise amneesia all, mille tõttu puudub naisel võime moodustada uusi mälestusi. Oma elu riismetest kinni hoidmiseks peab Christine päevikut, mille lugemisega ta iga päeva alustab. Ajapikku hakkab ta aimama tegelikkuse varjus peituvat kohutavat tõde. Steve „S. J.“ Watson on sündinud 1971. aastal Stourbridge'is Birminghami lähedal. Birminghamis omandas Watson arsti kutse, mida ta on praktiseerinud Londoni haiglates, keskendudes laste kuulmishäiretele. 2011. aasta kevadel ilmunud „Ei. Tohi. Magama. Jääda.“ on Watsoni esimene romaan, mida on tõlgitud juba rohkem kui 30 keelde.
Nii Armeenia kui Türgi üli- ja elukoolis tudeerinud autor lahkab teravmeelselt islami ja kristluse piiril balansseerivaid riike, üks näopool naermas ja teine nutmas. Eksootika teda ei huvita. Selle asemel kirjeldab ta läände pürgivate idamaade valu ja võlu, tihti läbi tragikoomilise absurdi. Jutuks tulevad natsionalism, sõjad, religioon, seksuaal- ja rahvusvähemused, naabritevahelised suhted jpm.
Maailma enimmüüdud pokkeriraamatu "The Poker Mindset" eestikeelsest versioonist saate teada: milline on pokkerimängija õige mõtteviis ja õiged hoiakud, kuidas toime tulla suurte kaotuste ja halva õnnega, mida teha, kui kipute mängima alla oma võimete, kuidas süüvida vastase mõttemaailma, millised hingeseisundid suurendavad või vähendavad võiduvõimalusi.
Vene klassiku Aleksandr Puškini viieosaline proosatsükkel.