Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Hirmu ja õuduse jutud I. Üleloomuliku kirjanduse antoloogia

    Koostaja Raul Sulbi

    «Hirmu ja õuduse jutud» pakub valiku tondijutte ja teisi ebamaiseid lugusid üleloomuliku kirjanduse kuldajast ehk siis perioodist 1840-1940, lisaks ka uuemaid tekste tänapäeva õuduskirjanduse meistritelt. Kogumikus leidub inuiitide müstilises kohas "Hingede saarel" toimunud verine seikluslugu, loos "Minevik" kasutavad tegelased parimat eksortsismimeetodit, mis üldse võimalik, kui seda rakendada osatakse, H. P. Lovecraft esineb tuntud headuses, Robert W Chambers võtab õudseid olukordi pisut sarkastilisel ja omamoodi vaimukal moel, Mary E. Wilkins Freeman kruvib meisterlikult pinget teismelise tüdruku kadumisloos. Kogumiku autorite hulgas on peale nimetatute veel Robert E. Howard, Nathaniel Hawthorne, Edith Wharton, Thomas Ligotti, William Hope Hodgson, A. Merritt jt.

    Hotell K

    Kathryn Bonella

    Tere tulemast puhkusemeka Bali kurikuulsaimasse vanglasse, mille naljatlev hüüdnimi on hotell Kerobokan või K hotell. Selle seinte taga laiub paradiis – sädelev ookean, surfirannad ja palmid -, seespool aga valitseb hämar, veider ja hirmutav allilm täis seksi, uimasteid ja vägivalda. K hotellis on viibinud erinevaid traagilisi ja kurikuulsaid kujusid: moslemitest pommiterroristid, Bali kuningas, Gordon Ramsay vend, hulk surfareid ning õnnetuid turiste. See paik on justkui ÜRO: siin on inglasi, itaallasi, brasiillasi, sakslasi, prantslasi, austraallasi, šotlasi, mehhiklasi jpt rahvusi, kõik surutud kokku räpsatesse kongidesse. Pisisulid ja uimastitarvitajad jagavad kongi mõrvarite, vägistajate ja maffiajõukude liikmetega, paadunud uimastiärikad magavad kõrvuti turistidega, kelle puhkus muutus põrguks vaid ühe ecstasy-tableti tõttu. "Hotell K" toob päevavalgele šokeerivad lood ohjeldamatust uimastitarbimisest, enesetapuks maskeeritud mõrvadest, seksiorgiatest, mida korrumpeerunud valvurid organiseerivad jõukamatele vangidele, ja paljust muust.

    Üksildane naine on ohtlik naine

    Jill Alexander Essbaum

    Seksuaalne ja läbinägelik – see meeldejääv romaan avab ühe naise meeleheitel hinge, tehes ühtlasi ka sügava kummarduse ajatule kirjandusklassikale, “Anna Kareninale” ja “Madame Bovaryle”. Hilistes kolmekümnendates ameeriklanna Anna Benz elab koos šveitslasest abikaasa Bruno ja kolme väikese lapsega idüllilises Zürichi eeslinnas. Mugavast ja puudusteta elust hoolimata on Anna seesmiselt kokku varisemas. Tal on üha raskem leida kontakti emotsionaalselt eemaloleva abikaasa või isegi omaenda mõtete ja tunnetega. Seepärast püüab ta end uute kogemustega sütitada: saksa keele kursus, analüütiline psühhoteraapia ja rida armusuhteid, millesse laskumise kergus üllatab isegi teda ennast. Pinge kasvab ja valed hakkavad kontrolli alt väljuma. Moraalsest lävepakust üle astudes saab Anna teada, mis ootab teda ees, kui tagasiteed enam pole. “Üksildane naine on ohtlik naine” on seni luuletajana tuntust kogunud Ameerika autori Jill Alexander Essbaumi proosadebüüt.

    Jooga puu

    B. K. S. Iyengar

    Puu on nii elu kui ka joogapraktika metafoor. B. K. S. Iyengari esseede kogu annab olulisi näpunäiteid, kuidas kummagi eest vajalikku hoolt kanda, käsitledes ühtlasi tervist, igapäevaelu, perekonda, armastust, surma ja usku. Järgige tema nõuandeid ning avastage rada, mis viib pika, terve ja õnneliku eluni. Ühte köitesse kogutud kõikehõlmav joogaõpetus igapäevaelus põhineb Iyengari isiklikul kogemusel ning on mõeldud nii algajatele kui ka kogenud joogahuvilistele. B. K. S. Iyengar (1918–2014) oli üks hinnatuimaid joogaõpetajaid maailmas, kes elas ja õpetas Indias Pune linnas. Iyengarit tunnustatakse kui inimest, kes tõi jooga läände. Tema õpetamismetoodika on avaldanud aastakümnete jooksul tohutut mõju. *** Kui tegeleda joogaga ainult keha painutamise, venitamise ja tugevdamise tasandil, annab ka see häid tulemusi. Kui taotleda lisaks sellele ka meele rahustamist, keha meelega ühendamist, kontakti otsimist oma vaimse olemuse ning kõiksusega, on tulemused hoopis teised. „Jooga puu“ lugemine aitab joogat paremini mõtestada ning kindlasti avardab ka silmaringi. Peep Vain Koolitaja ja ettevõtja *** On väga värskendav ja mõtlemapanev lugeda pikaajalise joogapraktiseerija ning suure joogaõpetaja isiklikku kogemust sellel teel. Kuidas jõuda joogapraktika kaudu sügavamate tasanditeni iseendas, kuidas aidata ennast erinevate terviseprobleemide puhul, kuidas osata vältida joogaga kaasnevaid ohte ning elada oma igapäevaelu nii, et tunneksime sellest rohkem rahulolu. Usun, et nii nendele kui ka paljudele teistele inimelu puudutavatele küsimustele on põhjust ikka ja jälle vastuseid otsida. B. K. S. Iyengari raamat annab selleks suurepärase võimaluse. Kersti Kollom Krishnamacharya traditsiooni klassikalise jooga õpetaja *** “Jooga puu“ kirjeldab teekonda, kuidas avardada oma Mina kehast hingeni. Ole, kus sa oled – kohalolu on võti hetkes olemiseks. Raamat kinnitab, et joogaga ei ole kunagi hilja alustada ja täiuslikkuse otsinguil suudab ennast igaüks positiivselt üllatada. „Jooga puu“ aitas minu senised killukesed joogast siduda terviklikumaks ning näha puude taga metsa. Allar Jõks Õigusnõustaja ja vandeadvokaat *** Tundub, et edasipürgimine on inimloomusesse sisse kodeeritud – tahame mõista elu olemust ja tungida tuumani. Iidne joogaõpetus on universaalne kultuur, läbiproovitud ja terviklik viis, kuidas jõuda täieliku teadlikkuseni, oma hingeni ning lõimida teadvus, meel ja keha. B. K. S. Iyengar külvab selle raamatuga joogapuu seemne lugejasse selgel viisil, mis innustab sirutuma, kasvama ja küpsema, et kanda “vabaduse, tasakaalukuse, rahu ja õndsuse vilju”, nagu autor ise tõdeb. Suurepärane ja huvitav lugemine ning tänuväärne õpik nii avastajatele kui ka juba pikemalt jooga teel kulgejatele. Ingrid Peek R2 saate “Hallo, Kosmos!” autor

    Priius, kallis anne. Elu ja surm vabadussõja kõige raskemal ajal

    Alo Lõhmus

    Vabadussõja sees on mitu selgesti eristuvat perioodi, lausa väiksemat omaette sõda. On võitlus Landeswehriga, mida kroonis juubeldav võit põlisvaenlase üle. On Pihkva vallutamine ja operatsioonid Peterburi suunal, mil Eesti väed oleksid peaaegu muutnud Vene hiigelriigi saatust. On Läti riigi saatuse tegelik muutminegi. On mastaapsed kaitselahingud Narva rindel sõja lõpuperioodil. Kuid kõige haaravamad on ikkagi esimesed sõjakuud, mil lahingutegevus toimus kodusel Eesti pinnal. Kuidas nad sellega toime tulid ja suutsid vaid paari kuuga ülekaaluka vaenlase maalt välja ajada? Kui kallist hinda tuli neil maksta mitte üksnes endi, vaid ka meie praeguse priiuse eest? See raamat vaatab Vabadussõda läbi lihtsate sõdurite silmade ja käib mõned sammud sõjateed koos meeste ja naistega, kellest paljud ei elanud võitluse võiduka lõpuni.

    Igav lugu

    Anton Tšehhov

    Anton Tšehhovi 1889. aastal ilmunud jutustus.

    Hertsog leiab armastuse

    Barbara Cartland

    Buckingtoni hertsog oli seltskonnas kõige nägusam aadlik ja nii kurikuulus, et kui ta päästis leedi Lynda uppumissurmast, nõudis tema kõrgeausus, et ta kõrgest soost noore kaunitariga abielluks. Kuid nende pulmaööl vandus leedi Lynda, et on hertsogi naine vaid nime järgi.. Seejärel liitsid mesinädalad Kreeka saartele ning iidse armastusjumalanna Aphrodite kuju ohtlik otsing hertsogi ja tema hertsoginna tõelisse südameabiellu, mille pühitsesid kõik jumalad ja jumalannad igaveseks…

    Hingevõlg

    Erik Tohvri

    Naabrite sisemaailma, nende psüühika keerukatesse labürintidesse on kaaskodanikud alati kiigata püüdnud, aga enamasti edutult. Vähe sellest – ka inimene ise ei oska sageli oma haraliseks kiskuvaid tundeid ära seletada ja peab lihtsalt leppima tunnetusega, et saab rõõmu ja rahuldust leida ka ilma, et peakski nende elus nii vajalike emotsioonide põhjust lõpuni lahti seletama. Selle raamatu tegelasi ühendavad pealtnäha lihtsad, aga tegelikult õige mitmekihilised suhted, ja jäägu lugeja otsustada, millised neist on head ja vajalikud, millised aga võib-olla taunitavad või koguni ohtlikud.

    e-armastus

    Erik Tohvri

    Oma uues raamatus „e-armastus“ räägib Erik Tohvri tänapäeva inimeste võõrandumisest üksteisest, millele aitab kaasa ka nn sotsiaalmeedia. Autor kirjeldab sageli halenaljakaid olukordi, millesse võivad sattuda inimesed, kes suhtlevad üksteisega peamiselt või ainult interneti teel, n-ö silmast silma nägemata. Tehnoloogia arengut siiski ei rünnata, vaid esitatakse küsimus, kust jookseb selle kasutamise piir ja mil määral see mõjutab inimelusid ja -saatusi.

    Sügisvalgus

    Erik Tohvri

    Metsadetaguse Harinõmme küla elanikes tekitab elevust teade, et ammu maha jäetud ja varemetes Laanehaua metsavahikoht on saanud endale uue omaniku – senise ehitajaametiga lõpparved teinud linnamees Sander Karm hakkab endale vanaduspäeviks kodu ehitama. Tegusa üksikuks jäänud mehe vastu hakkavad kõigepealt huvi tundma Harinõmme jutukad naised, Sander Karmi erakuelu saab aga hoopis uue suuna pärast tutvumist temast palju noorema Liisiga, kes mehele tema ammuses liiklusõnnetuses hukkunud tütart meenutab.