Väikeses õdusas Karlovas, kus kõik tunnevad kõiki ja naabrite silme eest ei jää miski varjule, on vanas puumajas elavad naised osanud perekonna saladusi läbi aastakümnete hoida. Teadmatusest sündinud valed otsused muudavad kinnisvaramaakleri Maaris Saugase elu üha keerulisemaks. Kui ühel talvehommikul leitakse tema endise naabri, omandireformi hammasrataste vahele jäänud sundüürniku August Arksoni laip, kutsutakse Maaris politseiuurija juurde.
Üha rohkem koole võtab õpilasi vastu katsetega. Soovitakse teada, kas laps suudab taluda õpikoormust harilikust suuremas mahus. Kas laps on valmis tegema teadmiste nimel tööd. Ja kas vanemad last selles toetama hakkavad. Seepärast uurivad need koolid lapse teadmisi veidi kõrgemal tasemel. On hea, kui koolimineja on selleks ette valmistunud. Loone Otsa raamat pakub erinevaid ülesandeid ja peamurdmist, mis arendavad lapse eesti keele oskust, arvutamist, loogilist mõtlemist ning üldisi teadmisi lapsest endast ja maailmast. Raamat on mõeldud eeskätt viie-seitsmeaastastele lastele, kel kooliminek kohe ees, ja nende vanematele. Kuid ka vanematele lastele, sest paljud harjutused vastavad I kooliastme nõuetele ja on alus kooliastujate testimisel. Niisiis võivad neid julgesti lahendada ka esimeste aastate kooliskäijad. Raamatu annab vanematele ja lastele suurepärase võimaluse ühiseks ajaveetmiseks ja tekitab lapses huvi koolis õpitava vastu.
See raamat keskendub viie eesti ohvitseri sõjamälestustele, kes lõpetasid Tallinna sõjakooli vahetult enne Eesti demokraatliku valitsuse likvideerimist venelaste poolt 1940. aastal ja sellele järgnenud nukuvalitsuse paikapanekut. Eesti sõjaväelased sunniti ühinema Nõukogude armeega. Selles raamatus kirjapandud lood leidsid aset ülimalt keerulisel ning segasel ajal. Nende ohvitseride poolt päriselus läbielatu ja kogetu tundub uskumatum kui paljudes väljamõeldud sündmustel põhinevates ilukirjandusteostes kujutatu. Nad ise uskusid, et neid juhtis saatus. Ja saatus oli see, mis lasi neil ellu jääda ning lõpuks vabadusse pääseda.
Üks iidne saladus. Kaks inimest. Kolm muistset käsikirja. Puhkusereisil Egiptusesse leiavad ärimees Thor ja filoloog Lee iidvana üriku, mis salapärasel viisil seob muistse Põhjala ja Muinas-Egiptuse salateadmisi. Ometi pole nad ainsad, kes soovivad mõistatust lahendada. Algab pöörane kihutamine läbi erinevate riikide ja müstiliste paikade. Samal ajal saladuse võtme leidmisega tuleb mehel ja naisel lahendada ka nende endi vahel toimuv ning mitte vähem keeruline müsteerium. Kui mängu sekkub ohtlik salaorganisatsioon, saab selgeks, et iga tehtav valik võib mõjutada mitte ainult nende elu, vaid lausa maailma ajalugu.
"Ööliblikas" on haarav lugu võimuihast ja kättemaksust, ühe väikerahva saatusest, kaduvast maailmast ning ööliblikana valguse poole lendavast inimhingest. Romaani tegevus toimub Marimaal Lavra külas ja Vorkuta vangilaagris läbi kolme põlvkonna, põimides ühte sõjas purunenud saatused, maride ahastuse oma kaduva rahva pärast ja uskumatu armastusloo. Sündmuste jäljed ulatuvad süngete varjudena tänapäeva, puudutades inimeste elusid ja kogu maailma käekäiku. Lugu armastusest ja kirest, sõjast ja reetmisest, julmusest ja halastusest on kirjutatud poeetiliselt ja haaravalt nagu Kettu eelmisedki romaanid. Katja Kettu (1978) on tunnustatud soome kirjanik. „Ööliblikas” on tema kolmas eesti keeles ilmunud romaan.
Algupärast Eesti ulmet avaldava Täheaja almanahhisarja 12. köites on esindatud nii kodumaise ulme tuntud tegijate – Siim Veskimehe ja Maniakkide Tänava – uudislooming kui ka uute autorite – Manfred Kalmsteni ja Helena Alexandra Altroffi – esimesed suleproovid. Lisaks avaldame traagiliselt hukkunud kultusautori Lew R. Bergi (1968–2005) järelejäänud paberite hulgast leitud lühiromaani. Temaatiliselt on uues Täheajas enim esindatud teadusliku fantastika kosmoseulme alaliiki kuuluvad teosed, kuid lisaks on nende kaante vahel ajarännuulmet, postapokalüptilisi maailmu ja veel palju muudki. Kogumiku lood: Lew R. Berg: "Musta Roosi vennaskond" Siim Veskimees: "Asteriuse kodutee" Maniakkide Tänav: "Au ei olegi vaja" ("Saladusliku tsaari" järg) Manfred Kalmsten: "Põgeneda Rottidelinnast" Helena Alexandra Altroff: "Defectis" Catherine Asaro: "Virmalised neljal häälel", tõlkinud Iris-Barbara Jeletski Raul Sulbi lugu Jules Verne'ist, "150 aastat "Erakordseid reise"" Raamat on ilmunud Eesti Kultuurkapitali toetusel.
«Austraalia – Down Under» on lugu Austraaliast ja austraallastest – maast, mille suurim rikkus on selle looduslik ilu: lõputu päikesepõlenud horisont, paksud troopilised vihmametsad, jahedad lõunarannad; ja inimestest, kellele on omane lihtsus ja sõbralikkus. See on lugu kahe reisihimulise noore avastusretkest ja ühest hoopis teistmoodi veedetud aastast maakera kuklapoolel Austraalias. Ei rohkem ega vähem kui üheteist kuu jooksul sõideti lõunamanner läbi risti-põiki põhjast lõunasse ja idast läände, tehti tutvust nii Kullaranniku paradiisirandade, idarannikule laialipaisatud pulbitsevate metropolide, läänekalda metsiku outback'i, sisemaa kuiva kõrbekuumuse kui ka põhjaosa troopikaga. Reisil valmisid blogid, tuhandetesse ulatuv pildipagas, kaasa sai toodud hulganisti reisikogemusi ja väärt näpunäiteid. Avameelselt ja humoorikalt on eredamad hetked, seiklused ja kasulikud nõuanded nüüd kaante vahele pandud, et pakkuda lugejale uudse kontseptsiooniga reisiraamatut. «Austraalia – Down Under» ühendab endas reisipäeviku, reisijuhi ja fotoalbumi. Raamatulehekülgedelt leiab huvipakkuvaid seiku Austraaliast ja austraallastest, seikluslikke ja koomilisi pajatusi avastusretke jooksul kogunenud juhtumistest, kasulikku teavet Rohelisel Mandril orienteerumiseks ja kauneid fotosid maailmakuulsatest paikadest. Lõunamandri tohutu mastaapsus ja looduslik mitmekesisus annab Austraaliale – ja selle kirjule elanikkonnale – olulise osa rahvuslikust karakterist. Elu on ilus ja inimesed on rahul. See on maa, mis ootab avastamist.
Sellesse raamatusse on kogutud üle saja retsepti ja nipi, kuidas säästlikult lihtsaid ning puhtaid maitseid kasutades oma perekonda ning sõpru rõõmustada. Neid retsepte järgides ei tule toidupoodi liiga palju raha jätta. Lihtsuses peitubki võlu. Need on vanavanaemade, vanaemade, emade ja tütarde koos valmistatud lihtsad ja igapäevased road: salatid, soojad- ja külmad road; liha- ja kalatoidud ning muidugi magustoidud. Kindlasti tunned ära siit ka oma lapsepõlve maitsemälestusi.
Kogumikus räägib Marju Lauristin endast. «Peatükke kirjutamata elulooraamatust» pole ainult Marju Lauristini elu- ja kujunemislugu. Ta heidab pilgu Eestile keerulistele aegadele – nii neile, mis eelnesid ta sünnile aastal 1940, kui ka tänastele ja tulevastele. Ka emotsionaalselt rasketest asjadest rääkides säilitab Marju tasakaaluka, analüüsiva ja omamoodi sooja hoiaku. Sinise ja punase alge vastandumine ja tasakaal avaneb lugejale nii Marju Lauristini eluraamatus kui ka kogumiku artiklivalimikus, mis hõlmab arutlusi ja analüüse kirjandusest ja teatrist, kultuurist, meediast ja poliitikast, eestlaste identiteedist ja vastutusest. Marju Lauristin on õppejõu, sotsioloogi ja poliitikuna Eesti ühiskonda ja maailma lahti mõtestanud aastakümneid, tema seisukohad ärgitavad mõtlema nii rahvast kui ka poliitikuid. Marju Lauristinil on imetlusväärne anne oma mõtetega teistele väga palju anda, samas iseennast varju jättes.
Maalehe väike seeneraamat annab ülevaate Eestis enam levinud söögi- ja mürkseentest. Mürgiste seente korralik tundmine on niisama oluline kui söögiseente tundmine. Siit saab soovitusi, millised seened on targem metsa jätta ja mida teha mürgistuste korral. Kallis seeneline, pane raamat taskusse, võta ämber ja nuga, mine metsa ja edukas seenesaak on garanteeritud.