Raamatuga „Raudne eesriie” annab tuntud ajakirjanik Anne Applebaum ülevaate sellest, kuidas kommunistid tulid pärast Teist maailmasõda Ida-Euroopas võimule ja allutasid sealsed rahvad oma hirmuvalitsusele. Stalin koos oma salapolitseiga asus aega viitmata olukorda ära kasutama ja kavandama, kuidas kehtestada täiesti uus, kommunistlik kord tervelt kümnekonnas vägagi erinevas riigis. Applebaum kirjeldab oma raamatus üksikasjaliselt, kuidas kommunistid Ida-Euroopas võimule upitati ja missuguseks sealsete inimeste elu kujunes, kui eesmärk oli saavutatud. Autor on kasutanud hiljuti avatud Ida-Euroopa arhiivide materjale, teinud sadu intervjuusid ja tõlkeid eri inimeste mälestustest, kus rabavate ja tihtipeale traagiliste üksikasjadega antakse ülevaade, kuidas miljonid inimesed püüdsid nende elu põhjalikult muutnud olukorraga toime tulla.
Talikülv on erakordselt lihtne taimede ettekasvatamise meetod, mis võimaldab kevade järele õhkavatel rohenäppudel alustada aiandushooaega juba talvel. See ei nõua suuri investeeringuid, päikesepaisteliste aknalaudade või kasvuhoone olemasolu ega ka spetsiaalsete valguslaudade muretsemist ja põhineb suures osas materjalide taaskasutusel. Lisaks on talikülvi suureks eeliseks see, et külvatud seemned ei lange lindude ega näriliste roaks ning tärganud seemikud on vastupidavad ja külmakartmatud. Vaata ka: www.hobiaednik.ee
Minevikust kõneldes kipume tihtipeale unustama, et see on olevikust väga erinev, kusjuures ajalooline mälu osutub mõnikord uskumatult ebatäpseks. Euroopa minevikust mõeldes meenuvad enamasti just tänapäevalgi eksisteerivate riikide ajalood: Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Venemaa jne. Tegelik ajalugu on aga tunduvalt keerulisem ja paljusid riike mäletavad tänapäeval väga vähesed. Selle raamatu vahendusel tutvume aegade hämaruses suuri tegusid teinud riikide ja nende valitsejatega (näiteks väga vähe tuntud Alt Clud ehk Kaljukuningriik praeguses Suurbritannias või arvukad Burgundia kuningriigid ja hertsogkonnad). Samuti on kõne all ka veel suhteliselt hiljuti silma paistnud riigid nagu Etruuria või ainult ühe päeva iseseisvust nautida saanud riik Taga-Karpaatias. Erilist tähelepanu Eesti lugejale peaks pakkuma Nõukogude Liidu maakaardilt kadumise lugu, mida ühtlasi võib pidada ka Eesti taasiseseisvumise looks, sest Davies tutvustab lugejale nii laulvat revolutsiooni, Balti ketti, iseseisvuse väljakuulutamist kui ka pronkssõduri saagat ja sellele järgnenud küberrünnakut. Professor Norman Davies (snd 1939) on üks maailma tuntumaid ajaloolasi, kes tegeleb peaasjalikult Euroopa (ning kitsamalt Suurbritannia ja Poola ajalooga). Eesti keeles on tema sulest varem ilmunud „Euroopa sõjas 1939-1945“ (2009).
Raamat annab ülevaate 1944. aasta augustis ja septembris Emajõe ümbruses toimunud lahingutest. Selles käsitletakse nii Eesti sõdurite võitlusi kui mitmete neis lahingutes kaasa löönud II maailmasõja tuntuimate sõdurite tegevust. Nii leiavad kajastamist lahingud Lõuna-Eestis, eesti piirikaitserügementide võitlused, soomepoiste ja politseipataljonide lahingud Kärevere sillapeas, Tamsa tankilahing, Emajõe rinde läbimurdmine 17. septembril 1944 ja 8. Eesti Laskurkorpuse tegevus. Uurimuse koostamisel on kasutatud mitmeid seni kasutamata allikaid, nagu näiteks Eestis võidelnud Saksa väekoondiste lahingutegevuse päevikuid ning Eesti arhiividest viimastel aastatel avastatud materjale, mis võimaldavad mitmeidki sündmusi teise nurga alt vaadelda. Teos on varustatud kaartide ja fotodega.
Kuu sõlmed on on punktid, kus Kuu orbiit lõikub Maa orbiidi tasandiga. Astroloogilisel sünnikaardil viitavad need nähtamatutele kosmilistele jõududele, mis kujundavad saatust, iseloomustavad ellu kaasa antud karmalist potentsiaali ja peegeldavad inimese olemasolu tegelikku tähendust. See põhjalik käsiraamat annab sulle oskuse kasutada Põhja- ja Lõunasõlme varjatud jõudu isikliku vaimse arengu teel. Sind hämmastab, kui palju need sõlmed on kujundanud su iseloomuomadusi ja välimust. Sa õpid ette nägema tulevasi sündmusi ja saad teada, millised õppetunnid pead selles elus omandama. Kuu sõlmed näitavad, kas hing liigub elus ülespoole või on valinud kergema vastupanu tee. Inimestel, kes naudivad varasemate heade tegude vilju, on edumaa nende ees, kellel on suured “võlad” kaelas või kes on valinud missiooni, mis nõuab palju kogemusi. Kuu sõlmed on seotud karmaga, mis kujutab endast universaalse vaimu eesmärke tasakaalustavat mehhanismi. Kuu sõlmedega on seotud taevased suunavad jõud – on aegu, kui kõrgem võim võtab sinult juhtimise üle. Vahel antakse meile ootamatult häid asju, teinekord nõutakse midagi. Me juhindume suuresti omaenda koostatud plaanidest, mida enam ei mäleta. Kuu sõlmed aitavad neist aimu saada. Karma ja kõrgemate universaalsete plaanide olemasolu on raske tõestada, kuid sa saad neid testida raamatus esitatud printsiipide toel. Ameeriklanna Celeste Teal (Arizona) on astroloogiaga tegelenud 1975. aastast. Ta on tuntud astroloog, kes teeb kaastööd populaarsetele ajakirjadele Dell Horoskope ja American Astrology. Ta on Ameerika Astroloogia Föderatsiooni liige.
Sõjaväes teenimine on enamikus riikides ja enamikule meestest vältimatu kohustus. Ainus, mis aitab selle perioodiga oma elus leppida, on selle üle naermine. Naer aitab unustada kõike, mis oli ebameeldiv ja raske, ja ka seda, mida ei taheta mäletada.
Romaani eellooks on üliõpilaste – kahe noormehe ja nende kursuseõe suhe. Neiu valib elukaaslaseks kahest mehisema, andekama, silmapaistvama. Romaani põhitegevus langeb üheksakümnendate algusse – ühel õhtul, paarkümmend aastat hiljem, otsib naine selle teise mehe üles ja teatab, et ta abikaasa on jäljetult kadunud. Peategelane asub oma sõpra otsima; tal pole algul ainsatki jälge. See on romaan igaühesaladusest, sõprusest, armastusest, reetlikkusest, vastutusest, elu eest põgenemisest.
On III sajand enne Kristuse sündi. Äsja lõppes sõda Rooma Vabariigi ja Põhja-Aafrikas foiniiklaste rajatud Kartaago Vabariigi vahel – ajaloost tuntud kui Esimene Puunia sõda. Kartaagolaste poolel võidelnud rahvuslikult koosseisult äärmiselt kirjus palgasõdurite armees puhkevad rahutused: mehed ei ole rahul neile antud tasuga. Rahutustest kasvab välja metsik mäss, mis hakkab ohustama riigi eksistentsi. Ülikutel ei jää muud üle, kui kutsuda Kartaagosse tagasi võimult tõrjutud ja kodumaalt lahkuma sunnitud väepealik Hamilkar Barka – ainult tema on suuteline mässajatest jagu saama. Sellel taustal areneb romaanis Hamilkari tütre, armastusjumalanna Taniti preestritari Salambo ja mässajate ühe juhi, liibüalase Matho dramaatiline armastuslugu.