Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Soovipuu

    Katherine Applegate

    „Puud ei oska nalja visata, aga kahtlemata oskavad nad lugusid jutustada …” Selle tammepuu nimi on Punane ja tal on palju aastaringe. Ta on piirkonna soovipuu: inimesed kirjutavad oma soovid riideribadele ja seovad need Punase okste külge. Ühes varesest sõbra Trummikese ja teiste loomadega, kes Punase õõnsustes elutsevad, peab soovipuu naabruskonna üle vahti. Võiks arvata, et Punane on näinud kõike. Aga ühel päeval kolib piirkonda uus perekond. Sugugi mitte kõik ei ole nende vastu külalislahked ja Punase roll soovipuuna muutub olulisemaks kui kunagi varem. Naljakas, sügavmõtteline, nüansirikas ja südamlik – auhinnatud USA lastekirjaniku Katherine Applegate’i raamat „Soovipuu” on kirjutatud ootamatust vaatepunktist ja suure soojusega.

    Aed, armastus ja maksud

    Heather Cochran

    Kuigi Sasha Gardner on veetlev, intelligentne ja sõbralik, teab ta, et ükski mees ei oota tema telefonikõnet. Sest Sasha on… maksuametnik. Igal ametil on oma pahupool. Maksukontroll võib küll takistada Sasha seltsielu, kuid tema töö on korrastatud. Mõistlik. Ja Sasha oskab seda väga-väga hästi. Ent kui ootamatud telefonikaebused tõmbavad ta tähelepanu deklaratsioonile, mille koostajat ta ei ole kunagi näinud, ei tundu miski enam klappivat. Jonah Gray deklaratsioonis oleva info põhjal hakkab Sasha panema kokku mehe elulugu: tõusev karjäär lugupeetud finantsajakirjanikuna, maja peenes mereäärses linnakeses, nädalavahetused purjekal piki rannikut seilates – see kõik meenutab Sasha enda unistusi. Miks jättis Jonah siis selle kõik, et hakata kirjutama väikelinna ajalehes kooli hoolekogu koosolekutest? Teretulnud vaheldusest saab peagi tõsine vastuste otsimine. Sasha mõistab, et see on naeruväärne – ta pole meest elu sees näinudki –, kuid ta poleks esimene naine, kes armub mehesse, kes paberil hea välja näeb…

    Sissejuhatus rahvusvahelistesse suhetesse

    Maria Malksoo

    Õpiku on koostanud TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õppejõud ja teadurid. Õpiku eesmärk on pakkuda vastuseid neljale põhiprobleemide kogumile: • Kuidas rahvusvahelisi suhteid analüüsida? • Kuidas käitutakse rahvusvahelisel areenil? • Kuidas lahendada rahvusvahelisi probleeme ja hoida ära riikidevaheliste suhete teravnemist? • Kuidas arendada rahvusvahelisi suhteid tulemuslikult ja hüvesid loovalt? Nendesse valdkondadesse kuuluvaid rahvusvaheliste suhete sõlmküsimusi analüüsitakse erinevate teoreetiliste tõlgenduste kaudu, keskendudes realistliku, liberaalse, neomarksistliku ja konstruktivistliku koolkonna poolt välja pakutud seletustele. Enamikes peatükkides vaadeldakse juhtumianalüüsi abil lisaks mõnda konkreetset rahvusvaheliste suhete probleemi. Mitmes peatükis analüüsitakse süvendatult Eesti jaoks olulisi teemasid. Õpik sobib enesetäiendamiseks nii tudengitele kui ka ülikooliharidusega iseõppijaile. Õpiku koostamist ja väljaandmist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Sihtasutus Archimedes programmi „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013–2017” raames, Eesti Välispoliitika Instituut, Tartu Ülikool ja TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut.

    Ilusalongi saatusejumalanna

    Anna Jansson

    Salong d’Amour asub Gotlandil Visby kesklinnas. Kui oma järjekorda ootad, pakub juuksur Angelika piparmündi- ja leedriõieteed. Ta jälgib sind peeglist, püüdes aru saada, kuidas saab sind parimal moel aidata. Ta käärid on kui võlukepike. Ta juuksevärvid aitavad kaasa totaalsele muutusele, kui seda vaid soovid. Kui istud tooli, küsib Angelika alati: „Mida ma saan sinu heaks teha?“ Ja siis ei mõtle ta üldse juuste peale. Ta mõtleb: „Mida saan ma teha sinu elu heaks?“ Salongis on kaks juuksuritooli ja see pole sugugi juhus, kelle kõrvale sa satud, see on väga täpselt välja arvutatud … Seitse aastat juuksuri ja salaja kosjasobitaja ametit pidanud Angelika enda elu muutub, kui ta kohtab salapärast sissemurdjat ja temasse armub. Varsti jääb ta veidratel asjaoludel ilma oma majast. Kas ta on armunud valesse mehesse? Ja kes on meresõitja Sinbad, kellega ta internetis vestleb? „Ilusalongi saatusejumalanna“ on seni krimikirjanikuna tuntud Anna Janssoni esimene ajaviiteromaan, mis pakub lugejale nii naeru kui pisaraid. Boonusena on raamatu lõpus valik toiduretsepte saatusejumalanna kokaraamatust. Varem on temalt eesti keeles ilmunud „Võõras lind“ (2013) ja „Ulm sinu eksitas ära“ (2015).

    Jõuluingel

    Мишель Дуглас

    Jõuludeks koju… Kord olid Sol Adams ja Cassie Campbell lahutamatud ning hoidsid rasketel aegadel kokku. Cassie üritas kümme aastat tollasest suhtest üle saada ja oma eluga edasi liikuda, kuid nüüd tuli Sol jõuludeks koju, nägusam kui eales varem… ja naine ei suuda mehest eemale hoida – või unustada oma mälestusi… Noorik uueks aastaks? Sol näeb, et Cassie on muutunud – naine on nüüd lesk ja hoolitseb väsimatult teiste eest. Kuid ta tunneb naist liiga hästi – mees näeb valu ja igatsust Cassie rõõmsa naeratuse taga. Kas ta suudab tungida naise hingevalu allikani ja teha sellest jõuluinglist oma armastatud abikaasa?

    Don't take anything personally

    Tõnn Sarv

    Third edition of the book previously titled 'How to be'. "A refreshingly honest and unsentimental approach to spiritual development through practicing detachment and calming the mind. A successful and concise guide to overcoming suffering." ‑ Kirkus Reviews "A useful self-help primer." ‑ Self-Publishing Review

    Sihtpunkt Teleateljee

    Javier Besoin

    "Sihtpunkt Teleateljee" on sõnaline lõkspind, kuhu koonduvad kokku ajaloovaate kiirtekimbust elektrooniliste nähtuste tekkeimpulsid ja vormingud. Teoses sisalduvad neli vektorit: 1.Bioloogiline ja füüsiline – isikud, profiilid, geneetika ja mateeria; 2.Sotsiaalne ja ajalooline – sotsiaalne rütmika, rühmahoovused, infoühiskonna alged; 3.Tehniline – lambid, transistorid, mikroskeemid; 4.Hingeline – siseruum, tunnete ja tajude tasand. Tulemusena jõutakse väga lähedale kosmilise konstandi paradoksi lahendusele. Kõik teoses kirjeldatud lood on juhtunud päriselt.

    Viimane kustutab tule

    Rein Raud

    Peaministri jõhkra tapmise jälgi ajades satub uuriv ajakirjanik Kairit Nõlvak ruttu palju suurema saladuste puntra otsa – ja taipab ühtlasi, et sama pundart püüab temaga võidu lahti harutada ka keegi teine, temast palju võimsam… “Viimane kustutab tule” on ulmeliste sugemetega poliitiline thriller ning samas ka romaan võimust ja vastutusest, vassimisest ja usaldusest. Eeskätt aga sellest, mille kõigega võivad inimesed oma põhimõtete kaitsel endalegi ootamatult hakkama saada.

    Teejuht investeerimismaailma – dividendinvestor.ee blogi artiklite kogumik

    Märten Kress

    Lühike sisututvustus: Kauaaegne pensionifondide fondijuht ja blogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress on sellesse e-raamatusse kokku kogunud rohkem kui kolme aasta jooksul dividendinvestor.ee blogis ilmunud artiklid. Need, millest on kasu nii alustavale kui ka edasijõudnud investorile. Need, mis aitavad laduda kindla vundamendi, selgitavad lahti põhitõed ja põhimõisted ning võimaldavad tükk tüki haaval üles ehitada kogu investeerimisemaailma suurt pilti. Need, mis aitavad alustaval investeerimishuvilisel kergema vaevaga sel pikal ja pidevat õppimist nõudval rajal teha esimesed edukad sammud. Artiklid on teemade alusel jaotatud kokku seitsme peatüki vahel. E-raamatus tuleb muuhulgas juttu investeeringuteks raha kõrvale panemisest ehk säästmisest, investorvajaduste hierarhiast, isiklike rahaasjade planeerimisest ja investeerimisstrateegiatest kui ka olulistest finantsturgude ajaloo tähelepanekutest, mida investoritel on tarvis teada. E-raamatu kaks viimast peatükki keskenduvad börsil kaubeldavate fondide ehk ETFide ja dividendiaktsiate teemadele.

    Keskaja kirjanduse antoloogia. I köide. Ladinakeelne kirjandus

    Marek Tamm

    „Keskaja kirjanduse antoloogia” on neljas osa Varraku kirjandusantoloogiate sarjast; see ilmub eraldi kahes köites, millest esimene pakub läbilõike keskaja ladinakeelsest kirjandusest, teine rahvakeelsest kirjandusest (ilmub 2014. aastal). Mahukas raamat kätkeb tekste ajavahemikust 5. sajandi algusest 14. sajandi alguseni, kokku pea poolesajalt kristlikult ladina autorilt (sh Sulpicius Severus, Gregorius Suur, Alcuin, Einhard, Pierre Abélard, Bernard Clairvaux’st, Hildegard Bingenist, Bonaventura, Iacopo Varazzest). Kuivõrd keskaja kultuuris puudus omaette mõiste „kirjandus”, siis on antoloogias käsitatud seda nimetust väga avaralt ja kaasatud väga mitmeid näiteid keskaja kirjakultuurist üldiselt: nii luulet, proosat kui draamat, nii historiograafiat, hagiograafiat kui autobiograafiat, nii visioone, imetegusid kui meditatsioone jne. Valdav enamik antoloogia tõlgetest ilmub esimest korda, kokku on antoloogiasse panustanud üle kahekümne tõlkija. Kõik tõlked on varustatud sissejuhatuse ja kommentaaridega.