Rinnavähist paranev ja abikaasa truudusetusest vapustatud Mia Landan põgeneb oma Charlestoni kodust Põhja-Carolinasse Asheville’i lähedale mägedesse ja leiab pelgupaiga hüljatud majakeses, mis kuulus kunagi Mia lendõngepüügi instruktori Belle Carsoni vanaemale, legendaarsele lendõngitsejale ja 1920. aastate ajakirjanikule Kate Watkinsile. Kate’i elu muutus drastiliselt pärast seda, kui teda süüdistati oma armukese mõrvamises. See oli skandaal, mis rõhus perekonda paari sugupõlve vältel. Mia tunneb sundi leida Kate’i kohta midagi enamat, eriti veel siis, kui avastab tema päeviku…
Callaway-sarja teises raamatus „See on siis armastus” tekib kirglikul süütamiste uurijal Emma Callawayl vastasseis vägagi väljapeetud mõrvauurija Max Harrisoniga. Max Harrisoni meelest armastus ainult võrgutab ja hävitab. Tema vend läks armastuse pärast vangi, tema isa jättis armastuse pärast maha perekonna. Max on otsustanud, et ei käi nende jälgedes, kuni kohtub Emmaga… Emma jookseb hirmu tundmata põlevatesse majadesse ja elab, nagu oleks iga päev uus seiklus. Kuigi Emma on tööd tehes kartmatu, on ta armastuses argpüks. Endine kallim pettis teda ja ta ei kavatse oma südant enam ohtu seada, kuni kohtub Maxiga…
Daša Vassiljeva otsustas veidi tervist parandada ja tellis endale toa San Valentinos asuvas ravilas. Tütar sokutas talle kaasa lisakoormuse kääbussea Rogeri näol, kelle Daša pidi jaamas notsu omanikule Lenale üle andma. Kogu rongisõidu ajal tüütas Dašat temaga välimuselt sarnane daam, kes oli pealegi tema täielik nimekaim…
Лорен Джемисон, будучи совсем девчонкой, была без ума от Шейна Мюррея. Но после того как ее сестра Эбби погибла при неясных обстоятельствах, а Шейна объявили главным подозреваемым, отношения Лорен с юношей прекратились. Спустя тринадцать лет Лорен возвращается в Бухту Ангелов из Сан-Франциско. Ей неожиданно предоставляется шанс узнать, кто же был повинен в смерти сестры. Лорен верит в невиновность Шейна и просит его помочь с расследованием. Но маленький приморский городок хранит немало секретов. Распутывая одну тайну, Лорен может запросто увязнуть в чем-то посерьезней…
Major Grant Barrett saab Afganistanis lähetuses olles kohutava teate – tema vend ja vennanaine on Granti unises kodulinnas, rahulikus Scarlet Fallsis mõrvatud. Sõjast emotsionaalselt haavatud sõdur tuleb tagasi koju, et ajutiselt oma vennalaste eest hoolitseda. Ent kui keegi üritab lapsi ja nende teismelist hoidjat röövida, saab Grant aru, et see pole juhus… ja ka mõrvad polnud juhuslikud…
Depressiooni põdeva, kuid meeleheitlikult „normaalsust” ihkava Rachel Culleni suhted ei õnnestunud, karjäärivalik osutus valeks ning ainsaks toetuspunktiks elus oli alkohol ja šokolaad. Vaimsete piinade nõiaringis sipeldes tõmbas ta jalga vanad jooksutossud. Mõte, et ta võiks olla „jooksja”, polnud talle varem pähegi tulnud, ja kui ta end esimest korda liikvele minema sundis, teadis ta, et see toob kaasa vaeva ja valusid. Ta ei aimanudki, et see samm võib teda ka terveks ravida. Läbi kogu teose, mis sisaldab ka Racheli päevikusissekandeid alates teismeliseajast, kui ta veel jooksmisega ei tegelenud, kuni Londoni maratoni läbimiseni, küsib ta endalt, kas ta suudab tõesti oma deemonite eest ära joosta. „See raamat on imeline tõestus selle kohta, kuidas sport võib elu muuta.” – Louise Minchin, BBC ajakirjanik ja saatejuht
Me arvame, et ainult meie planeet on elamiskõlblik, sest me pole leidnud teisi sarnaste omadustega planeete. Tegelikult on meie päikesesüsteemis lugematu hulk omapäraseid taevakehi ja me lihtsalt ei tea, kes seal elab, või kas keegi seal üldse elada saab. Isegi paralleelmaailmade olemasolu ei saa välistada, sest me lihtsalt ei tea … Keegi ei suutnud seletada, miks selle muna seest ei tulnud välja mingi lihtne ja armas linnupoeg, vaid selline kummaline, veider, täiesti ebaharilik olevus. Ei, see pole lind, kuigi tal on tiivad seljas, kuid samas on tal ka väikesed pikad käed, peenikesed väljaveninud jalad suurte loperdavate jalalabadega ja kolmnurkse kujuga ebamäärase suurusega kõrvad. Lasteraamat „Võõrik” ei ole lihtsalt armas, väike ja magus lugu, vaid sügava alatooniga, veidrate tegelastega põnevusjutt. See on jutt, mis paneb mõtlema ja hoolima … Natuke julgust ja fantaasiat kulub lugemisel kindlasti ära. See on nii hea, et seda on raske käest ära panna …
Ajal, kui iseseisvussõjani jääb veel kõigest paar aastat, tabavad Põhja-Ameerika kolooniaid selle ajaloolise vapustuse esimesed eeltõuked, mistõttu Jamie Fraser kutsutakse rahvaväesalga eesotsas suruma maha Põhja-Carolinas puhkenud ülestõusu ja seega seadma oma elu ohtu, kaitstes kuningat, kelle peab hiljem – nagu ta teab – reetma. Diana Gabaldoni „Leegitseva risti” teises raamatus sõlmitakse kokku mitu varasemat süžeeliini ning arutletakse, mil määral on üksikisikul võimalik ajaloo kulgu muuta. Otsekui selle väljaselgitamiseks lasevad loodusjõud ja vaenlased Fraserimäe asukatele osaks saada rohkeid ohte ja ränki katsumusi. Lugeja jälgib hinge kinni pidades, kuidas kujunevad peategelaste saatused. „Leegitsev rist” on ühtaegu südantliigutav ja põnev, ajalootruu ja põletavalt kirglik lugu. USA kirjaniku Diana Gabaldoni „Võõramaalase” sarjas on eesti keeles ilmunud romaanid „Võõramaalane”, „Kiil merevaigus”, „Rändaja” ja „Sügistrummid”.
Kas on võimalik armastada, kui pool sinu südamest on täidetud küsimärkidega? Kuidas sind ennast armastada, kui su süda pole avatud, vaid peidab saladusi? Kuidas saada üle süü- ja häbitundest, mis on aastatega maha surutud, kuid pole kuhugi kadunud? Elin Boals on edukas fotograaf New Yorgis. Samiga on nad abielus olnud juba kaua ning neil on seitsmeteistkümneaastane tütar Alice. Ent pealtnäha laitmatu fassaadi taga kriibib miski, mis tekitab barjääri Elini ja ta perekonna vahele. Ühel päeval postkastist leitud tähekaart lapsepõlvesõbralt toob talle meelde vaesuses elatud lapsepõlve Gotlandil ja sündmused, mis teda sealt lahkuma sundisid, süü- ja häbitunde, mille ta oli alla surunud ning mille tõttu oma tegelikku päritolu ka lähedaste eest varjanud. Sam ja Alice püüavad teda suunata vaatama oma südamesse ning täitma seal olevad küsimärgid vastustega, mis aitaksid neil kõigil armastuses edasi minna. Elini tee viib teisele poole ookeani teisele mandrile, aga ka teise aega ja teise ellu. „Küsimärk on pool südant“ on haarav romaan sellest, kuidas vastamata küsimused, rääkimata lood ning mahasurutud mälestused võivad inimelu mõjutada. See on lugu enese ja tõe leidmisest ning sellest, kuidas õppida armastama. Sofia Lundberg (1974) on kirjanik ja toimetaja, ta elab Stockholmis oma pojaga. Tema debüütromaan „Punane aadressiraamat” ilmus sarjas „Tõlkes leitud“ 2018. aastal.
>Mis on vaikus? Kust seda leida? Miks on see just nüüd olulisem kui kunagi varem? Erling Kagge pakub oma rahvusvaheliseks menukiks saanud raamatus „Vaikus müraajastul. Rõõm end maailmast välja lülitada” 33 vastusevarianti kolmele olulisele küsimusele. „Kui ma ei saa maailmast minema kõndida, eemale ronida või kaugele purjetada, olen õppinud end sellele sulgema. Selle õppimine võttis aega. Alles siis, kui taipasin, et mul on sügav vajadus vaikuse järele, sain hakata seda taga otsima – ja seal, sügaval liiklusmüra ja mõtete, muusika ja masinahäälte, nutitelefonide ja lumefreeside kakofoonia all ootaski ta mind. Vaikus.” Autor lahendab kolme tundmatuga võrrandit läbi iseenda elu. Oma erakordseid kogemusi kirjeldades juurdleb ta, kuidas luua tänapäeva müra- ja inforikkas elukeskkonnas välist ja sisemist vaikust. „Maailmast irdumine ei tähenda ümbrusele selja keeramist, vaid vastupidi: maailma nägemist selgemini, püsimist kursil ja püüdu armastada elu.” Erling Kagge on Norra maadeavastaja, kirjanik, kirjastaja, mägironija, jurist, kollektsionäär, Rolexi modell ja kolme lapse isa. Ta on esimene inimene, kes jõudis maakera „kolmele poolusele”: põhja, lõunasse ja Džomolungma tippu. Tema kirjutatud raamatuid avastusretkedest, filosoofiast ja kunstikogumisest on tõlgitud paljudesse keeltesse. 2010. aastal „sukeldus” ta koos linnauurija Steve Duncaniga New Yorgi all laiuvasse metroo- ja kanalisatsioonitunnelite võrgustikku, kõndides viis ööpäeva läbi metropoli müstilise allilma. New York Times on Erling Kagget kirjeldanud kui „… filosoofist seiklejat või pigem seiklejast filosoofi”. Aeg-ajalt tõstab temas pead soov end maailmast välja lülitada. Raamat on ilmunud enam kui 30 keeles. Erinevalt teistest illustreerivad eestikeelset väljaannet rahvusvaheliselt tunnustatud fotograafi Kaupo Kikkase mustvalged loodusfotod.