Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Kreeka kangelased

    Stephen Fry

    Stephen Fry Kreeka müütide sarja teine raamat. Kreeka müüdid on kaunid, verised, romantilised, siivutud ja lõputult traagilised. Tuntud koomiku Stephen Fry jutustatuna saavad need veelgi enam värve ja muutuvad veelgi enam sõltuvust tekitavateks. Sarja esimeses raamatus saime lähemalt tuttavaks uhkete jumalatega, nüüd aga näeme, milleks on suutelised võimas Herakles, vapper Iason, kaval Theseus ja teised, kes püüavad täita võimatuid ülesandeid ja viia ellu unistusi, pälvivad ühtede jumalate soosingu ja langevad teiste raevu alla, püüdlevad kõrgele ja langevad kõrgelt, kuid ei ole kaugeltki lihtsalt jumalate mängukannid. Kätte on jõudnud surelike kangelaste aeg.

    Alice Imedemaal

    Lewis Carroll

    Üksinda paaris

    Fil

    See on autori esimene novellikogumik, milles on 10 erinevat lugu. Kõik lood on elulistel ja mehe ning naise vahelist suhtlust lahkavad. Autori kirjastiil on huvitav ja detailne, mis loob lugejale kergelt tervikliku pildi toimuvast. Enamus lugudest on kurva lõpuga, lahates tihti ühepoolse armastuse või paari lahkumineku tagamaid. Raamat ei ole soovituslik alla 16-aastastele noortele ja lastele.

    Bulgaaria – Sunny Beach

    Fil

    Nende kaante vahele on köidetud mina-tegelase jutustus pere nädalasest puhkusereisest Musta mere rannikule Bulgaarias. Lugeja saab osa pea kõigest, mis selle reisi jooksul juhtus, alates kodust lahkumisest, aset leidnud seiklustest ja lõpetades kirjeldusega kus, kuidas ja mida tehti-nähti-söödi. Siin on humoorikat lugemist kõigile pereinimestele ja reisihimulistele.

    Külm maa

    Ann Cleeves

    Ann Cleevesi seitsmendas Shetlandi-seeria romaanis tuleb lugejale tuttaval tandemil, Willow Reevesil ja Jimmy Perezil, kellele seekord varasemast tarmukamalt sekundeerib ka Sandy Wilson, taas lahendada mitme ohvriga mõrvamüsteerium. Sündmuste jada käivitub seekord loodusõnnetusest, ulatuslikust maalihkest, mis sümboolselt katab midagi kinni, teisalt aga toob ka midagi esile. Uurijad ekslevad mitmesuguste võimaluste rägastikus, lisaks vajavad selgitamist ka nende isiklikud suhted. Nagu ikka, juurduvad kuriteod mineviku eksimustes, mis viivad valede valikuteni olevikus.

    Nakkuse kütkes: elu taudi ajal

    Paolo Giordano

    Koroonaepideemia kandideerib meie ajastu suurima tervisekriisi tiitlile. Mitte esimese ega viimase ja võib-olla isegi mitte kõige kohutavama, aga siiski. Võimalik, et selle lõppedes ei ole rohkem ohvreid kui paljude teiste haiguste puhul, kuid juba on selge, et SARS-CoV-2 on esimene uus viirus, mis on ülemaailmselt nii kiiresti levinud ja nõudnud nii palju ohvreid. Teised sarnased viirused, nagu näiteks SARS-CoV, saadi kiiresti kontrolli alla. Mõned aga, nagu näiteks HIV, on aastaid varjus edasi elanud. SARS-CoV-2 on olnud innukam. Ja tema jultumus paljastas meile midagi, mida me küll teadsime, aga ei osanud mõõta: kui tihedalt ja mitmel tasandil me kõik omavahel seotud oleme, ning kui keeruline on maailm oma sotsiaalsete ja poliitiliste, aga ka inimestevaheliste ja psühholoogiliste seaduspärasustega.Võime ju öelda, et Covid-19 on üksikjuhtum, saatuselöök või needus, karjuda, et kõik on „nende“ süü. Meil on vabadus seda teha. Või siis püüame nakkusele mingi mõtte anda, kasutada seda aega paremini, kasutada seda selleks, et mõelda asjadele, millele me normaalses elus mõelda ei jõua: kuidas me selleni jõudsime, kuidas tahame edasi minna.Paolo Giordano on Itaalia füüsik ja menukas kirjanik. Tema esimene roman „Algarvude üksildus“ on tõlgitud enam kui 40 keelde. Teos pälvis Itaalia kirjandusauhinna Premio Strega. Paolo Giordanol on PhD teoreetilises füüsikas, ta elab Roomas.

    Elamise kergus

    Katrin Alujev

    Kas sinu elus on rohkem kergust või raskust?Mitte et su elu oleks alati raske, üldse mitte. Pigem on see meeleseisund. Isegi kui sul on näiliselt kõik olemas, valdab sind vahel ikka mingi raskus, rahutus, äng ja tühjus. Ootus millegi enama järele. Justkui mingi oluline asi oleks puudu.Kas sa sooviksid, et su elus oleks rohkem kergust?Terapeut Katrin Alujev arutleb siin kaante vahel oma kogemusele toetudes selle üle, kuidas luua elus rohkem kergust. Sind ootavad ees mitmed mõttekäigud ning küsimused, mis aitavad sul endaga parema kontakti saada. Kerguse loomine on pidev protsess nagu lihase vormis hoidmine – see vajab pidevat tähelepanu ja panust. Iga risttee ja kurv toob endaga kaasa uued avastused ja alati on midagi õppida.***Katrin Alujev on holistiline regressiooni terapeut ja koolitaja. Ta usub, et kergust saab iga inimene oma elus luua ise: otsides, kukkudes, püsti tõustes ja kasvades.

    Vaikus. Sinu olemuse sõnum

    Osho

    Oshot võib pidada täiesti omaette nähtuseks, sest nagu ta ise enda kohta on öelnud: „Mina olen mitte keegi. Ma ei kuulu mitte ainsassegi rahvusesse, ma ei kuulu mitte ainsassegi religiooni ja ma ei kuulu mitte ainsassegi poliitilisse parteisse. Ma olen lihtsalt üks inimene, nii nagu eksistents mind on loonud. Ma pole end lasknud mõjutada absoluutselt mitte ühelgi idiootlikul ideoloogial – ei religioossel, poliitilisel, ühiskondlikul või majanduslikul. Ja juba see on ime, et kõik need prillid mu silmade ees ja kardinad mu akende ees ei ole olnud mulle koormaks, mistõttu suudan ma selgesti näha.“Raamat „Vaikus” koosneb vestluselaadsetest loengutest, mille Osho pidas ühes meditatsioonilaagris. Osho annab nendes loengutes meile hindamatuid töövahendeid elu müsteeriumite uurimiseks. Vaimukaid ja elulähedasi mõistulugusid kasutades räägib ta eksistentsiga harmoonias ja täie intensiivsusega elamise väärtusest. Iga loengu lõpus on meditatsioon, mille abil tajuda vaikust endas ja ümbritsevas keskkonnas ning mõista tõelist reaalsust.„Te olete kuulanud mu sõnu sellise armastuse ja vaikusega, et ma olen teile selle eest väga-väga tänulik. Sest enamik inimesi ei taha kuulata tõde. Inimesed teevad pikki reise, et kuulata valesid – palju neid ikka on, kes oleks valmis kuulama tõde? Mitte keegi ei ole valmis, lihtsalt sellepärast, et tõe kuulamine paneb inimest oma elus muutusi tegema. Kui sa kuulad valesid, siis ei ole oma elu muutmiseks mitte mingit vajadust. Tõe kuulamine on uue rännaku alguseks.“Osho„Ainult need, kes teavad, mis on vaikus, saavad läheneda ülimale tõele. Mitte keegi ei ole kedagi teist tõe juurde toonud ja mitte keegi ei saa ülima tõeni jõuda, kui ta ei tea seda, mis on vaikus.“Osho„Kõik ühendused, kõik suhted elus toimuvad vaid vaikuses. Sõnad lahutavad, vaikus ühendab.“ Osho

    Head kombed. Lihtne etikett ja käitumisjuhised

    Gerda Kroom (koostaja)

    Kaasajal on märgata soovi paljusid tavaetiketi reegleid lihtsustada. See on üks aja märke, kuna kõige tugevamalt mõjutavad etiketti elutempo, üleilmastumine ning jätkuvalt teisenevad ühiskondlikud ja olmelised tingimused. Palju sellest, mis veel 20. sajandil oli täiesti tavapärane, tundub praegu võõras. Sellegipoolest on endiselt au sees tavaetiketi parimad traditsioonid, mis, tõsi küll, võivad olla vormilt mõnevõrra muutunud. Sundimatus, loomulikkus, viisakus, mõõdu- ja taktitunne ning mis peamine, heatahtlik suhtumine kaasinimestesse toimivad aga alati ja igas elusituatsioonis – isegi siis, kui te kõiki etiketireegleid peensusteni ei tunne.

    Liiklusseadus ja liiklusmärgid 2019

    Ragnar Sokk

    Raamatus on liiklusseaduse terviktekst, mis sisaldab aastatel 2011-2019 tehtud enam kui 600 seadusemuudatust. Liiklusmärkide ja teemärgiste aluseks on majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus „Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele“.Kirjastus Tulip OÜ, 144 lk