Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Deliirium

    Lauren Oliver

    Lauren Oliveri «Deliirium» on järjekordne realismi ja fantaasia oskuslik sulam. Düstoopilises Ameerikas on armastus keelatud seadusega kui kõigi eluohtlike hädade allikas. See teos meenutab meile, et elu on midagi enamat, kui lihtsalt olemine: see on mõistmine, et sa pead tundma valu, et osata rõõmu täisväärtuslikult hinnata. Oliver kirjutab kaunilt, hoolikalt mõõdetud meisterlikkusega. Äkiline lõpplahendus jätab piisavalt vastamata küsimusi, et valmistada lugeja ette triloogia teise osa, Pandemoonium, jaoks.

    Maya

    Lea Jaanimaa

    Lasteraamat «Maya» on ehe lugu koerast, kelle meelest on kõige parem lõhn oma kodu lõhn. Raamat kujutab kelgukoera kutsika maailma avastamise lugu, nagu see võiks paista koera vaatepunktist. Sündmused algavad päevast, kui Maya saab endale päris kodu. Maya tutvub erineva välimuse ning iseloomuga koertega. Koduvälised seiklused vahelduvad südamliku ja humoorika pereeluga, milles Mayal on kandev roll. Ta valvab kodu ja õpetab lapsi, püüab olla igati tubli koer, et kogu pere tunneks temast sama palju rõõmu kui tema perest.

    Kaksteist kuud

    Slaavi Muinasjutt

    Elas kord lesk, kellel oli kaks tütart, üks tema enda tütar Helen ja teine tema uue mehe tütar Marouckla. Naine armastas oma tütart, aga vaest kasutütart ei sallinud. Abiks ei tulnud ka see, et võõraslaps oli palju ilusam kui tema oma.

    Rowan Atkinson

    Andreas Pittler

    Rowan Atkinson on üks meie ajastu säravamaid koomikuid, kelle talent ja sarm on võitnud miljonite südamed. Eesti telepublik tunneb teda eelkõige Mr Beani rollis, lisaks on ta vaatajaid naerutanud ajaloolise komöödiasarjaga „Blackadder“ ja James Bondi parodeeriva filmisarjaga „Johnny English“. Kuid kas teadsite, et oma pika karjääri jooksul on ta avaldanud muusikat, näidelnud teatrilavadel ning mänginud ka surmtõsist detektiivi? Raamat vaatleb Atkinsoni eluteed tema loomingu kaudu. Siin on lennukat vallatust, teravmeelset huumorit ja tabavaid rollide kirjeldusi. Algselt 1998. aastal ilmunud teos on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Autor on spetsiaalselt eesti lugeja jaoks juurde kirjutanud kolm uut peatükki ning teksti oluliselt kohendanud ja ajakohastanud.

    Jõulud juulis

    Lea Jaanimaa

    Samalt autorilt on ilmunud: Tagurpidi valed (2011) ka e-raamat Tule eile meile (2012) ka e-raamat Kuidas, palun? (2013) ka e-raamat Äratundmishirm (2014) ka e-raamat Maya (2016) ka audio raamat Vikerkaare taga ja ees (2018) Maya ja värvid (2018)
    Tutvustus: Ootamatusteks pole me keegi nii valmis, et oma eluga joonelt edasi minna. Lugu räägib ühe mahajäetud noore naise Eleriini väga kiire tempoga kulgenud aastasest perioodist. Viimane pool aastast satub aega, kus mitte keegi mitte midagi ei tea. Päeval, mil kuulutatakse välja ülemaailmne pandeemia ning Eestis eriolukord, valib Eleriin oma Itaaliast haigena saabunud ülemuse peitmiseks saladustest tiine Kesk-Eesti metsatalu. Rahu asemel seab ta ohtu paljude inimeste elud. Mis selles metsatalus ikkagi toimub? Mis seos on hiigelsuurel kasvuhoonel ja kavandatud kahel atentaadil? Eriolukorra lõppedes, kui ennustatakse sügisese teise laine tulekut, peavad loo kangelased, üks edukas eksklusiivseid brändikaupu müüv firma ja bussitäis Soome pensionäre maha ühe korraliku jõulupeo. Etteulatuvalt juulis ja ikka metsatalus.

    Jättes seljataha Eesti

    Saima Parbo

    „Tugeva lennukipõrina kostudes põrkume tagasi vaguniustelt … silmipimestav valgus! Kindlasti on see vaenlase lennuk, mis viskas valgustuspomme. Hoiame hinge kinni, kartes iga hetk kärgatavat pommiplahvatust. Lennuk ületab madalas kaares rongi ja valguspommide kustudes heidab silmapilkselt uued. Nii vaheldub kolm korda. Ähvardav siluett tiirleb lõpmatuseni rongi kohal, hoides meid pideva hirmu all.“ Saima Parbo oli tavaline eesti koolitüdruk, kelle turvaline lapsepõlv sai lõplikult läbi päeval, mil taganev Saksa sõjavägi korraldas 1944. aastal Narvas evakueerimise. Olles juba kaotanud küüditamise tõttu oma isa, jäi Saima nüüd ilma kodust, lõpuks ka kodumaast. Põgenedes läheneva rinde eest, tuli iga päev võidelda ellujäämise nimel ja kohaneda eluga võõrriigis. Läbielatut jäädvustas ta päev-päevalt oma päevikusse, mis nüüd avalikkuse ette jõuab. Parbo päevik annab harukordse võimaluse näha sõda lapse pilgu läbi. Oma vanuse kohta tähelepanuväärselt nõtke sulega kirjutaja toob meie ette maailma, kuhu on põimitud sügav kurbus elu pidepunktide kaotamise pärast, hirm tuleviku ees ning samas hetked, mis ajavad nõrkemiseni naerma. Peale päeviku sisaldab raamat meenutusi lapsepõlvest sõja eel ning tema intervjuud, kus ta kirjeldab kohtumist abikaasa, mäetöösturi Sir Arvi Parboga ning nende elu Austraalias.

    Ohtlik maagia

    Rachel Turner

    Noor, ilus ja veidi häbelik Catherine Arnold töötab väikese Inglise provintsilinna raamatukogus. Tema tulevik tundub kindel ja ettemääratud. Mõne kuu pärast saab temast sümpaatse farmeri Harry Hudsoni naine. Mees armastab teda siiralt. Kuid järsku muutub Catherine'i elus kõik…

    Öine külaline

    Cinthya Roberts

    Dillon Kameron on tuukrina hinnatud spetsialist Põhjamere puurtornidel. Üle mitme aja tuleb ta Šotimaa rannikusaare väikesesse asulasse, et otsida üles naine, keda ta kunagi armastas ja pole lakanud armastamast tänaseni – oma hukkunud sõbra lesk Teya. Lisaks peab mees leidma ka tütre, kelle olemasolust tal seni aimugi polnud.

    Dividendifookusega börsil kaubeldavate fondide käsiraamat. Abivahend dividendifookusega ETFide valimiseks

    Märten Kress

    Aktsiatesse investeerimise strateegiaid on palju ja erinevaid. Teatud osale investoritest meeldib keskenduda stabiilsematele ja juba teada-tuntud suurettevõtetele samas kui teised panustavad kõrgema kasvupotentsiaaliga ent mõnevõrra riskantsematele väike-ettevõtetele. Osa investoritest peab lugu väärtusinvesteerimisest, teisi kõnetab hoopis kasvuettevõtetesse raha paigutamine. Mõnede jaoks on hoopis väga oluline, et rahapaigutus teeniks saadavate dividendide näol ka passiivset tulu. Just sellistesse aktsiatesse raha paigutavatele ETFide käesolev e-raamat keskendubki. Vaatluse all on nii kõrget dividendimäära püüdma minevad ETFid kui ka ainult aastaid regulaarselt dividendimakseid kasvatanud ettevõtteid kaasavad ETFid. Käsiraamatust leiab nii globaalse ulatusega, regionaalse fookusega kui ka ühe riigi dividendiaktsiatele keskendunud ETFe. Valikus on nii Euroopa, USA kui ka teiste riikide börsidel kauplevad dividendifookusega ETFid. Käsiraamatu esimeses peatükis on vaatluse all rida põhjuseid, miks üldse kaaluda dividendiaktsiatesse investeerimise strateegiat. Teine peatükk keskendub dividendifookusega ETFide valimisel tõusetuvatele olulistele aspektidele. Teisisõnu saab vastuse küsimus– mida pidada silmas dividendifookusega ETFi valimisel? Käsiraamatu järgnevad peatükid on jaotatud vastavalt ETFide registreerimise (ja noteerimise) riigile. Iga ETFi kohta on välja toodud tema peamised karakteristikud muuhulgas varade maht, kauplemissümbol, börsid, kus ETF on noteeritud, ETFi kulukuse määr, registreerimise riik ja palju muud. Raamat koondab rohkem kui 100 leheküljele kõik Euroopas ja USAs registreeritud dividendifookusega ETFid, mille varade maht on vähemalt 100 miljoni euro/dollari piirimail ehk kokku 95 erinevat ETFi.

    Ettevõtte loov arendamine. Katkematu uuendamise DNA

    Gary P. Pisano

    Aina suuremaks paisuvat ettevõtet kipub ühel hetkel organisatsiooniline jäikus tabama ja nii jääbki algusaegade innovaatilisest särast vaid kahvatu vari järele: uuendused loovad sooda pinnase kasvuks, mis definitsiooni järgi tähendab suurenemist, muutes uuendamise nõnda veelgi raskemaks. Paradoksaalsel kombel paisub koos kasvuga ka vajadus uuendada, sest konkurents surub armutult peale: nad kas püüavad sind kopeerida või millegi veelgi võimsamaga pikali joosta. See on nagu koormustest, kus meedikud lisavad jooksulindile kiirust juurde nii pea, kui hakkad end piisavalt mugavalt tundma. Firmade tüüpiliseks „surma“ põhjuseks on võimetus pidada sammu uuendustega, millele nad ise on oma kõrghetkel hoo sisse lükanud. Saatuslikuks saanud „haigusteks“ on inerts ja bürokraatia, riskitaluvuse kadumine, hirm olemasolevate toodete kannibalismi ees, jäigalt juurdunud arendusprotsessid, vanadest ärimudelitest pimesi kinnihoidmine, liigne puudulike finantsmõõdikute usaldamine ja juhtimise lühinägelikkus. Hüpotees, et ka suuremad organisatsioonid võivad uuenduslikud olla, on pakkunud Gary P. Pisanole pikki aastaid rohkelt tegevust. Nii tema kui ka teiste teadlaste tööd on viinud järeldusele, et eduka uuendamise aluseks on strateegia, korralduslike süsteemide ja kultuuri kombinatsioon, mille loob õige juhtimine. „Ettevõtte loov arendamine“ uurib, kuidas organisatsioone teisiti kujundada ja juhtida, et nende uuenduste elluviimise võimekus ei väsiks.