Современная зарубежная литература

Различные книги в жанре Современная зарубежная литература

Westoffhauseni häärberi saladus

Margit Peterson

Mereäärse väikelinna ajaloolises häärberis ristuvad õige mitmest ajastust pärit inimeste, nii elavate kui surnute saatused. Häärberi nüüdisaegne omanik, Mari-Liisi kasuisa Ralf, ei taha kummitustesse uskuda, kuna elu on nendetagi keeruline – tema armastatu, Mari-Liisi ema Marelle, kes tüdrukupõlves lahke ja armas oli, kaldub aina enam nii seksuaalsetesse kui alkoholist tingitud liialdustesse. Kuidas on häärberiga seotud Miralda-memm, kes Mari-Liisile kõige raskemal ajal toeks oli? Mis on see saladus, mille ta endaga siit ilmast lahkudes kaasa viib? Kas vastab tõele, et lahkuja hing elab edasi mõnes ta lahkumise hetkel sündinud lapses, nagu Miralda-memm ise uskus? Selgus saabub alles viimastel lehekülgedel. (Anneli Sihvart, toimetaja) Margit Peterson on Pärnu kolumnist, literaat, poetess, kirjanik, Pärnu kirjandusõhtute peakorraldaja ja ema kahele täiskasvanud pojale. Igapäevastest tegemistest kirjutab blogis http://margitpeterson.blogspot.com

Meeleparanduseta

Mait Vaik

Autori kolmas proosateos sisaldab kaheksat jutustust. Varjatud iroonia läbi kurbuse. Raamat pälvist 2016. aasta Kultuurkapitali Kirjanduse Sihtkapitali aastapreemia.

Kõik need kadunud tüdrukud

Megan Miranda

Kui kaugele oled valmis minema sina, et kaitsta neid, keda armastad? Kümme aastat on möödas päevast, mil Nici parim sõbranna Corinne jäljetult ära kadus. Sellest ajast saati on Nic teinud kõik mis võimalik, et unustada väikelinna, kust ta pärit on. Kui aga ta vend Daniel teatab, et isa tervis on halvenemas, tuleb naisel asjad pakkida ja koju sõita. Nic on vaevalt tagasi jõudnud, kui järgmine noor naine ära kaob. Kümne aasta tagune lugu kaevatakse taas lagedale ning Nic, Daniel ja Nici kunagi poiss Tyler satuvad taas politsei huviorbiiti. Kõik on veendunud, et kaks kadumist on omavahel seotud, aga kuidas? Väga nutika ja pinget kruviva ülesehitusega lugu on jutustatud ajaliselt vastupidises järjekorras, nii et sündmused hakkavad lahti hargnema 15 päeva pärast Annalise‘i kadumist. Et leida üles Annalise, tuleb kõigepealt lahendada Corinne’i kadumise mõistatus. Ent väikelinnas oskab igaüks oma saladusi hoida. Kui tõde peaks välja tulema, oleksid tagajärjed kõigi jaoks kohutavad. Keegi ei tea seda paremini, kui Nic ise… Megan Miranda on USA kirjanik, kes on varem kirjutanud noorteromaane. 2016. aastal ilmunud ja New York Timesi menukite sekka jõudnud „Kõik need kadunud tüdrukud” on tema esimene psühholoogiline põnevik.

Viis päeva, seitse lugu

Sören Nitte Niller

Sören on mõõdukalt romantiline, naisi ja suhtlust armastav taani päritolu noormees. Siinses teoses võtab ta sõnakergelt kokku oma viie järjestikuse päeva muljed ning kannab lugeja tempokalt läbi tunde- ja tegevustasandike, sügavaid mõttearme jätmata.

See teeb haiget

Adam Kay

Adam Kay töötas arstina Londonis kuus aastat, enne kui dramaatiline juhtum sundis ta uut karjääri valima. Ta pidas kõigi nende aastate jooksul päevikut ning selle põhjal sündiski käesolev pisarateni naljakas ja vägagi mõtlemapanev teos, mis valgustab halastamatu aususega arstielu tagamaid, kõigi selle rõõmude ja murede, ohverduste, hulluksajava bürokraatia ja raputavate selgushetkedega. See on armastuskiri kõigile neile, kelle kätes võib ühel hetkel olla sinu elu.

Ebaharilik šrift

Том Хэнкс

Neil erinevatel koomilistel, sooja pilguga inimese sisse vaatavatel lugudel on üks ühine nimetaja: kirjutusmasin. Mõnes neist on sellel väiksem roll, mõnes suurem. Kirjutusmasin esindab paljudele teatavat käsitööoskust, ilu ja isikupära, mida on moodsas maailmas aina raskem ja raskem leida. Ometi on Tom Hanks neis lugudes selleni küündinud, just samasugusel tagasihoidlikult tundlikul moel, nagu oma filmirollides.

Большая игра

Молли Блум

Молли Блум – милая брюнетка из Колорадо, в юности она занималась спортом, но никак не могла дотянуться до самых высот. В конце 2000-х годов Молли перебралась в Голливуд и устроилась работать помощницей в финансовую контору, начальник которой организовывал закрытые турниры по покеру для богатых калифорнийцев. Разобравшись, как устроен мир покера за закрытыми дверями, Молли решила сама попытаться организовать карточный турнир, переманив всех клиентов у бывшего босса… И тут началась Большая Игра! За столами Молли выигрывались и терялись сотни миллионов долларов; знаменитости, обласканные светом софитов и вспышками фотокамер, не пропускали ни одной встречи у Молли, а ставок выше Голливуд еще не видел никогда. Игра Молли стала досугом, о котором мечтали все, а допускались лишь избранные. Молли построила покерную империю, стать частью которой мечтали все… «Большая игра» – закулисный взгляд на величайшую карточную империю современности, а также на все опасности, деньги, людей, победы и поражения, связанные с движением на самый верх.

Рай где-то рядом

Фэнни Флэгг

«Рай где-то рядом» – новый роман Фэнни Флэгг, чьи «Жареные зеленые помидоры в кафе “Полустанок”» для многих – одна из самых любимых книг. Фэнни Флэгг – редкая по нынешним временам писательница, ее нежные, добрые и мудрые книги затрагивают лучшие струны в душе человека. Жизнь – очень странная штука. Только что неутомимая Элнер взобралась на фиговое дерево, чтобы набрать сладких спелых плодов, а в следующий миг она уже энергично общается с Господом Богом и обитателями рая. И пока Элнер наслаждается небесными беседами, на земле творится настоящее светопреставление. Ее нервическая племянница Норма упала в обморок, ее приятель Лютер ухнул вместе со своим грузовиком в канаву, а соседка Вербена бросилась штудировать Библию. Глядя на все эти безобразия, Господь пришел к выводу, что рано пока Элнер в рай, пусть разберется с делами земными. Рай, как выясняется, совсем рядом, у нас под боком – среди людей, которых мы любим и которым нужна наша помощь. И Фэнни Флэгг появилась в нашем мире для того, чтобы писать чудесные, добрые книги, в которых нет ни единой фальшивой ноты.

Honey, ротвейлер Божий

Василь Базів

Василь Базів – знаний в Україні та за її межами письменник, політик, дипломат, учений, візіонер. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: роман «Хрест», який було висунуто на Шевченківську премію, філософський трилер у двох томах «Кінець світу: до і після», політичний сатирикон «Брати, або Могила для тушки», біографічний роман «Канадійський тестамент, або Мафія в екзилі». Одного разу вони зустрілись – письменник та ротвейлер, найгрізніший і наймудріший із приручених людиною звірів, який став його другом. Життя під одним дахом у робітні, де кується Слово, вершилося вісім з половиною років, як божественна симфонія Любові двох земних родів. Аж поки на їхньому життєвому шляху не постала єдина нездоланна з усіх істот – Смерть. Та кому вдасться перемогти у цьому смертельному двобої, читайте в онтологічній притчі Василя Базіва, яка вилилася у сповідальне одкровення, що проймає до глибини душі.

Brežnevi lapsed

Sana Valiulina

456 lk „Brežnevi lapsed“ on autobiograafiliste sugemetega romaan stagnatsiooniaegsest Eestist ja taasiseseisvuse algusaegadest. Meenutused hakkavad hargnema rahulikust mereäärsest Ruha külast ja viivad edasi 1970.– 1980. aastate vahetuse Tallinnasse, läbi lapse silmade nähtud nõukogude koolisüsteemi varjatud julmusesse ja 1990ndate alguse varakapitalismi. Autor sündis 1964. aastal Tallinnas tatari perekonnas ja siin käis ta ka koolis. Pärast Moskva ülikooli filoloogiateaduskonna lõpetamist abiellus ta hollandlasega ja elab 1989. aastast Hollandis. Romaani esmatrükk ilmus pealkirja „Не боюсь Cиней бороды“ all.