Дякую за запізнення: керівництво для оптимістів сучасності. Томас Фридман

Читать онлайн.
Название Дякую за запізнення: керівництво для оптимістів сучасності
Автор произведения Томас Фридман
Жанр Документальная литература
Серия
Издательство Документальная литература
Год выпуска 2016
isbn 978-617-12-5826-6, 978-617-12-5825-9, 978-617-12-5827-3



Скачать книгу

ущільнити пакування та стискання бітів; Джейкобс вважає, що показники можуть покращуватися й далі – може, й у тисячу разів, – поки пристрій досягне своєї межі. Більшість вважає, що може дивитися «Гру престолів» на своєму стільниковому телефоні, бо телефон Apple виявився кращим. Ні, Apple справді дав вам більший екран і ліпший дисплей, проте від буферизації він зміг відмовитися завдяки тому, що Qualcomm, AT&T та інші вклали мільярди доларів у створення бездротової мережі й удосконалення телефонів.

      Погляньмо на це прискорення: 2G – пересилання голосу й даних простим текстом, але не через інтернет; 3G – є з’єднання з інтернетом, але рівень швидкості й незручності нагадував часи, коли для виходу в онлайн потрібен був модем і набір на клавіатурі; 4G – бездротовий сучасний стандарт, безшовне широкосмугове з’єднання по наземному кабелю з прямим доступом до застосунків із великою кількістю цифрової інформації, зокрема відео. А яким же буде 5G? Інженери Qualcomm кажуть, що на цій стадії займенників уже немає – «ви/ти», «мене», «я» – телефон розпізнає, хто ви, куди хочете податися, з ким бажаєте з’єднатися, передбачить те й інше, і все це зробить за вас.

      Кріс Андерсон, дописувач Foreign Policy на теми технологій, писав у цьому часописі 29 квітня 2013 року:

      Складно доводити, що ми не живемо в період експоненційного зростання технологічного новаторства. Персональний дрон – це мирний дивіденд смартфонових воєн, а всі компоненти смартфона: сенсори, GPS, камера, процесори з ядром, що працює в режимі асинхронного відгуку, бездротовий зв’язок, пам’ять, акумулятор, – працюють при дивовижній економії на масштабах на інноваційних машинах Apple, Google та ін., що коштують лише кілька доларів. Ще десятиліття тому це все було таким собі «унобтанієм»16, що використовував військово-промислові технології, а тепер його можна придбати в роздрібній мережі магазинів радіоелектроніки RadioShack. Я не бачив, щоб технологія розвивалася швидше, ніж зараз, а все завдяки тому, що в кишені у вас є суперкомп’ютер.

      А щодо Ірвіна Джейкобса, то ви його ще не знаєте. На прощання він мені сказав: «Ми все ще живемо в добу автівок у плавниковому стилі».

      Хмара

      Якщо сьогоднішні технології, які розвиваються експоненційно, мають витримати прискорення з помноженням коефіцієнтів, то це відбудеться переважно завдяки їхньому об’єднанню в щось, що назвали хмарою, що розвиває кожну з них поодинці й разом.

      Хмара – це не певне місце чи будинок. Netflix, приміром, та Microsoft Ofice 365 працюють і поза хмарою. Привабливість хмари в тому, що в ній, а не на комп’ютері чи телефоні можуть зберігатися всі ваші програмні застосунки й матеріали – улюблені фото, медична картка, чернетка книжки, над якою ви працюєте, пакет акцій, промова, які ви будете виголошувати, мобільні ігри й застосунки для писання чи дизайну – і ви зможете отримати доступ до них із будь-якого комп’ютера, смартфона або планшета будь-де, де є інтернет.

      Той факт, що всі докладно описані вище технології продовжують прискорюватися з експоненційною швидкістю, можна пояснити



<p>16</p>

Унобтаній, або анобтаніум (лат. unobtainium) – іронічна назва чогось винятково рідкісного, дорогого або неймовірного матеріалу, необхідного для виконання певного завдання.