Kuu võim. Elu kooskõlas looduse ja kuu rütmidega. Johanna Paungger

Читать онлайн.
Название Kuu võim. Elu kooskõlas looduse ja kuu rütmidega
Автор произведения Johanna Paungger
Жанр Эзотерика
Серия
Издательство Эзотерика
Год выпуска 2015
isbn 9789985333754



Скачать книгу

paha tuju on sageli eelmisel päeval söödud toidu tagajärg.

•••Teie toit on teie ravimHIPPOKRATES

      Tervislik paastumine

Puhkus kehale

      Kui peate kinni õigest ajahetkest

      …on paastumine lihtne. Eelkõige saate juurde jõudu ja hea kaalutaoleku tunde. Kui täiskuu ajal paastuda, ei vabane keha spontaanselt mürkidest, kuid te ei võta ka kaalus juurde. Noorkuu ajal paastudes vabaneb keha eelkõige vanadest, juba ladestunud mürkidest ja rasvast.

      Kui valite ebasoodsa aja

      …on paastumine raskem ja ei anna peaaegu üldse tulemusi. See võib mõjuda masendavalt. Pea võib hakata ringi käima, võite saada kerge külmetuse ning mõned inimesed võivad olla kogu päeva rahulolematud ja iga asja peale toriseda. Kui paastuda ebasoodsal ajal, lööb alati välja jojo-efekt. Õigluse nimel tuleb siiski möönda, et paastumisel on alati positiivne mõju, isegi kui seda otseselt ei taju.

      Mida veel lisada

      Paastumine ei tähenda mitte ainult seda, et kilod kaovad. Meie kehas on palju mürgiseid aineid, mida saab kõrvaldada ainult paastumisega selleks soodsal ajal. Mürgiste ainete lahustumine organismis on üks asi, nende edukas väljauhtmine sealt aga hoopis midagi muud! See on ka põhjus, miks on paastumise puhul õige aeg nii oluline. Kaalust mahavõtmiseks paastumine pikemas perspektiivis ei sobi. Vajalik on aeglane taastumine, nagu ka lähtepunkti „tagasi söömine”. Saladus peitub selles, et kõik väärtuslik tuleb juurde lisada ja kahjulik vähehaaval ära jätta.

      Puuvilja- ja mahlapäevad

Lühipuhkus kehale

      Kui peate kinni õigest ajahetkest

      …pakub tulemus rõõmu ja vastupidamine pole vaevarikas. Seedimine toimib paremini ning ära jäävad surve maos ja puhitused. Kõhu ümbermõõt väheneb ja te tunnete endas rohkem jõudu. Väsimus kaob ja teil on täiskõhutunne. Kuid tingimata tuleks silmas pidada oma toitumistüüpi, sest puuviljade talumine on igaühel erinev (vt „Alfa ja oomega – teie isiklik toitumistüüp”, lk 345).

      Kui valite ebasoodsa aja

      …saate kõhuvalu või gaasid. Värske puuvilja isu jääb veel piiridesse, kuid teised toiduained mõjuvad atraktiivsemalt. Te olete rahutu ja tujukas ning tunnete end väsinuna. Mõnikord tekib õhtul kohutav hundiisu.

      Mida veel lisada

      • Keha vabaneb jääkidest eriti efektiivselt noorkuu ajal ja veidi enne noorkuud. Puuvilja- ja mahlapäevad aitavad sellele tõhusalt kaasa. Veidi enne täiskuud omastab keha kõike väga kergelt. Seega takistavad puuvilja- ja mahlapäevad siis suuremat kaalutõusu. Puuvilja- ja mahlapäevad on eriti mõttekad sel juhul, kui teil on soov organismi turgutada ja jääkainetest vabastada.

      • Puuviljamahl – samuti nagu piim – on toiduaine, mitte jook! Puuviljapäevadel peaksite tarvitama värskeid puu- või köögivilju, mitte valmisostetud mahlu. Ehtsad puuviljad on mahlast väärtuslikumad. Sageli on valmismahlade kasutamine küll mugavam, kuid peaksite siiski värskete puuviljade juurde tagasi pöörduma.

      • Meie tungiv nõuanne: ostke eranditult mahetooteid, millel on lõhn veel säilinud! Suurpõllumajanduslikult toodetud ja kemikaalidega pritsitud viljadel ei ole enam iseloomulikku lõhna. Supermarketites võib olla mõnikord kümmet sorti õunu, millest mitte ükski pole teie organismile kasulik! Tööstus on juba põhjustanud meie lõhnataju kadumise, sest puuvilju pritsitakse lisaks pestitsiididele ka lõhnaainetega. Kahjuks ei saa me seda takistada, kuid võib-olla on teie vaist veel nii tugev, et te ei lase end nendest lõhnadest enam eksitada.

      • Pange hoolega tähele, milliseid puuvilju ja mahlu te talute ning joonduge oma tähelepanekute järgi. Erilist tähelepanu pöörake seemne- ja luuviljaliste erinevale mõjule. Võib-olla ei pane te algul suurt erinevust tähele, kuid peagi märkate enesetunde paranemist (vt „Alfa ja oomega – teie isiklik toitumistüüp”, lk 345).

      Vitamiinide, mineraalainete ja rauapreparaatide manustamine

…kui taldrikul neid napiks jääb

      Kui peate kinni õigest ajahetkest

      …omastab ja realiseerib keha vitamiine ja mineraalaineid hästi. Loomulikult on puu- ja juurviljad kõige paremad vitamiinide allikad, kuid siiski tuleb ette olukordi, kui peaksime neid preparaatidena lisaks võtma. Näiteks sel juhul, kui oleme kaua aega söönud üksluist sööklatoitu, taastumise hõlbustamiseks pärast pikemat haigust esineva organismi kurnatuse korral ja nii edasi. Kui organismis on vähe rauda, siis selleks, et raud imenduks, peab lisaks võtma ka vasepreparaate (ainult õigeaegsest manustamisest ei ole siin kasu).

      Kui valite ebasoodsa aja

      …uhutakse suurem osa vitamiine ja mineraalaineid kehast jälle välja, enne kui need kasu jõuavad tuua. Tihti suurendatakse sel juhul doosi, aga see annab kehale lisakoormuse, vähemalt kasvava kuu ajal. Kui üleliigne välja ei tule, võib tekkida mürgistus. Võimalik on neerude ülekoormus, mida võite tajuda pidevate seljavaludena.

      Rinnapiimast võõrutamine

Abi tähtsa sammu astumisel

      Kui peate kinni õigest ajahetkest

      …kohaneb beebi tavatoiduga ilma probleemideta. Ta ei hakka rinnapiima taga nutma. Ema rinnad ei valuta ja ei täitu enam piimaga. Kardetud piimapais jääb ära. Ema ja laps saavad lõpuks ometi kauem magada, kogu perele mõjub stabiilne õhkkond hästi.

      Kui valite ebasoodsa aja

      …on lapsel tavatoidule üleminek raske ning ta nutab rinnapiima järele. Öösiti ta viriseb tihti ja on rahutu. Laps peab omamoodi võõrutuskuuri läbi tegema. On oht, et ema hakkab kaastundest uuesti rinnaga toitma. Rinnad valutavad, piim koguneb uuesti rindadesse ning duši all või ka lihtsalt rindu puudutades hakkavad need voolama. Tagajärjeks võivad olla rinnapõletik ja piimapais.

      Mida veel lisada

      Arvatavasti oleme ühel meelel, et imetamine on beebi jaoks parim. Kui te olete teinud kõik, et rinnaga toitmine õnnestuks, kuid mingil põhjusel ei tule see siiski välja, ärge vaevelge südametunnistuspiinades! Andke pudelitoidule lihtsalt oma õnnistus ja soovige lapsele head isu.

      Pärast mitut kuud imetamist tuleb aga paratamatult viimane kord. Rinnapiimast ilmajäämine on beebi jaoks võrreldav paradiisist väljaastumisega ja end perekonna hoolde usaldamisega. Edukas rinnast võõrutamine võib kulgeda väga lihtsalt:

      1. Imetage last täiskuule eelnevatel nädalatel vähem ja jooge ka ise vähem. Te kas jätate paaril toidukorral rinnapiima hoopis ära ja annate pudelitoitu, või panete lapse ainult korraks rinnale ja annate lisatoitu. Mõned beebid hakkavad kiiresti lisatoitu eelistama ja tahavad rinnapiima juurde ainult natuke. Teiste laste puhul on see täpselt vastupidi. Laske lapsel endal otsustada, sest tema sisetunne on õige.

      2. Kui läheneb täiskuu, vähendage joomist sedavõrd, et haarate klaasi veega ainult siis, kui tunnete janu. Ärge laske lapsel rinda tühjaks imeda, pärast iga imetamist lüpske ülejäänud piim välja, kuni rind on täiesti pehme.

      Täiskuupäeval andke lapsele viimast korda rinda ja paar tundi pärast seda ärge jooge ise midagi. Lapsele andke ainult suhkruta(!) teed või sooja keedetud vett.

      3. Kui olete imetamise lõpetanud, sõltub edukas kohanemine suuresti sellest, kas te arvestate iga päev enda ja lapse toitumistüübiga. Laps, keda ei toideta vastavalt tema tüübile, muutub rahutuks, ei maga piisavalt ning teda võivad esimesel eluaastal