Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Avatud tiivad

    Barbara Cartland

    Maakirikla tundus sõjatandrist nii kaugel olevat. Lorna elas kiiret ja toimekat elu. Et ema oli surnud, siis pidi neiu hoolitsema ebapraktilise isa ja noorema venna eest, kes ei mallanud oodata, millal saab küllalt vanaks, et kuninglike õhujõududega liituda, ning kahe noorema õe eest. Lisaks külarahvas ja kohalik arst Michael. Lorna teadis, et tohter on temasse armunud, ja pidas meest samuti kalliks. Romantika ja kired olid aga määratud lükkuma tulevikku, kuni mängu tuli Jimmy Braith. Jimmy ravis lähedal asuvas laatsaretis sõjahaavu. Järsku leidis Lorna, et on mehesse ülepeakaela armunud, ja noored abiellusid. Ent Jimmy pidi uuesti kaugele sõtta minema ja kõik hakkas viltu vedama.

    Horoskoop 2015. Saatuslik aasta

    Taimi Uuesoo

    Eesti ühe tuntuima horoskoobi koostaja Taimi Uuesoo uus raamat annab ülevaate, milliseid võimalusi pakub sulle Sinise Lamba aasta. Tulemas on paljugi saatuslikku, mida täpselt kellegi jaoks, selgub raamatut lugedes. Pikemast saatust käsitlevast ülevaatest saad teada, millised teemad sul elu jooksul enim esile kerkivad, mille läbi sa kõige enam kasvad ja muutud. Kuidas olla õnnelik ja edukas. Mida teha, et saavutada harmoonia kodus, tööl ja isiklikus elus. Kuidas karjääriredelil tõusta, millised perioodid on soodsad finantstehinguteks. Raamatust leiad ka palju olulisi vihjeid, mida jälgida armuasjus, suhetes sõprade, kodu ja perega. Lisaks 2015. aasta päikesemärkide horoskoobile on raamatus ka idamaade loomahoroskoop.

    Ideepe. Johannes Aaviku ideede päevik

    Johannes Aavik

    Mahukas teos sisaldab Johannes Aaviku nägemusi ja ideid eesti keele seisust, arendamisest, tulevikust ning avab uusi, seni vähe käsitletud tahke haridusest, sotsioloogiast, kirjandusest, tõlkimisest, stiilist jpm.

    Elitaarne mees Harry Männil

    Olev Remsu

    Harry Männil (1920-2010) oli vastuolulise kuulsusega mees, kes mingil hetkel võis olla üks tuntumaid ja mõjuvõimsamaid eestlasi. Maailmasõja ajal Skandinaavia kaudu Lõuna-Ameerikasse jõudnud Männil seadis end sisse Venetsueelas, kus lõi arvestatava äriimpeeriumi. Milline oli Männil tegelikult? Olev Remsul oli tänu isiklikule tutvusele võimalik peategelasega põhjalikumalt vestelda ning saada temalt materjale, mis annavad hea ülevaate kirju elukäiguga mehest, kes jõudis töötada Saksa okupatsiooni ajal Poliitilises Politseis, ehitada Lõuna-Ameerikas üles suured firmad, koguda nii raha, kunsti kui ka vaenlasi. See raamat ei ole kiidulaul peategelasele ega tema ristilöömine sõjaaegse tegevuse pärast. See on lugu ühest vastuolulise kuulsuse ja kirju elukäiguga mehest.

    Ilusast naisest ei saa head muumiat

    Aarne Ruben

    1) võtke paar banaanilindu; 2) pöörake rüütli pead võllas; 3) ravige oma haavad onguentiga; 4) lahendage mõistatus peast (tźte) või tehke midagi varjualusega (toit); 5) te ei pea midagi riivama, et tulla juulis; 6) kuivatage koera, võimalikult mere lähedal; 7) minnes sinna, võrgutage naine; 8) ja magage temaga; 9) kuni see kõik laiali paisatakse; 10) Või on nii, et meie peakesed seda ei võta. Umbes niisugune, raskesti tõlgendatava sisuga krüptogramm jäi maha kurikuulsast piraadist Olivier Levasseur’ist. See on ainuke teejuht sadu miljoneid maksva peidetud varanduse juurde, mille jälile püüab jõuda Eesti päritolu semiootik Jaagup Vihmasagar koos kahe välismaise kolleegiga. Aarne Rubeni uus põnevusromaan on globaalse haardega: varanduse jäljed viivad mitmele India ookeani saarele. Aarne Ruben on eesti kirjanik ja ajakirjanik. Ta on kirjutanud romaane, mis baseeruvad Eesti 20. sajandi ajalool. Tema tuntuim teos on Volta annab kaeblikku vilet, mis räägib 1905. aasta Vene revolutsioonist, Leninist ja dadaistide liikumisest Zürichis. Aastal 2000 võitis ta teosega Volta annab kaeblikku vilet Eesti romaanivõistlusel esimese koha.

    Osho. Emotsioonid

    Osho

    „Mis muud on su mõtted kui vaid virvendus järvepinnal? Mis on su emotsioonid, su tujud, su tundmused? Mis on kogu su meel – vaid segadus. Selle segaduse tõttu ei näe sa oma loomust. Pidevalt jääd sa endast ilma. Sa kohtad maailmas kõiki, aga mitte kunagi ennast.” • OSHO • See raamat on lihtne teejuht, kuidas paremini mõista oma emotsioone. Selles Osho armastatumatest esinemistest pärit meeldejäävate ja sisukate tsitaatide valikus võtab ta käsile kolm suurimat emotsiooni: hirmu, viha ja kadeduse. Kui tärkavad need emotsioonid, oleme sageli dilemma ees, kas neid väljendada või alla suruda. Oma tunnete väljendamine võib teisi haavata või tekitada veelgi suurema konflikti ja eksiarvamuse. Aga tunnete allasurumine, isegi heasoovlikkusena näiva „enesekontrolli” abil, ei tee neid tundeid olematuks. Me tunneme end siis endiselt halvasti, või veel halvem, plahvatame mõne tühise asja peale, mis on lahti rebinud vana ravimata emotsionaalse haava. Osho pakub enda väljendamise või allasurumise asemel kolmandat võimalust. Ta pakub süvenemist oma emotsioonide põhjustesse ja harjumust emotsioone nende tärkamisel jälgida, olles avatud õppetundidele, mida need püüavad meile õpetada. Lõpuks leiame, et isegi kõige katsumusterohkemad olukorrad ei suuda meid enam ärritada ega põhjusta meile valu."

    Onu Albert ja mustad augud

    Russell Stannard

    „Onu Albert ja mustad augud“ on teine raamat Onu Alberti teadusseikluste seeriast. Onu Albert ja tema kartmatu nõbu, Gedanken, lähevad oma järjekordsele retkele universumi avarustesse ning teevad uusi hämmastavaid avastusi: elastne tarrenditaoline ruum; mustad augud, mis kugistavad kõik alla; kiiremini kulgev aeg; kollane valgus, mis on ühtlasi sinine ja punane; rada, mis on sirge, kuid kõverdub tagasi iseendasse; mõõdulindid, mis lühenevad, kui viia nad keldrikorrusele; ja mida tähendab, et olete tehtud tähetolmust. Sisenege mõttemulli müstilisse maailma! Käige Kuu peal, võtke ette jalutuskäik kosmoses, imetlege tähti, KUID HOIDKE EEMALE MUSTAST AUGUST! Onu Alberti seeria tutvustab lastele füüsika aluseid arusaadavas ning kaasahaaravas vormis. Samast seeriast on varem ilmunud „Onu Alberti aeg ja ruum“.

    Setost saarteni

    Heidi Vihma

    Raamatusse “Setost saarteni“ on kokku kogutud retseptid, mille järgi Eesti kodudes on süüa tehtud minevikus ja tehakse ka nüüd. See on omamoodi Eesti kulinaarse rahvapärandi kogu, mis sisaldab mitte profikokkade või toidutoimetajate fantaasiaid, vaid retsepte, mille järgi Eesti kodudes tõepoolest süüa tehakse ja mis on kasutusel tegelikus elus. Nende hulgas on nii argiseid kui ka pidulikke roogasid, on niisuguseid, mille emad ja vanaemad kunagi vihikusse kirja pannud, ent ka selliseid, mis kannavad uue aja vaimu ning on tehtud veidike isemoodi. “Setost saarteni“ on kogumik parimatest paladest, mida Eesti köögil on pakkuda.

    Rein Purpur. Eestlaste pöörane rännak Euroopas

    Laur Sibold

    Ebanormaalne reisikiri Rein Purpurilt. Uskumatud ja hullumeelsed näivad juhtumised eestlaste pöörasel retkel Euroopas. Olles veebipäevikuna muutunud järjest populaarsemaks, asus lugu uut elu elama esimese blogiraamatu kujul, millele värvi lisamas tuntud koomiksi "Pesakond" looja Madis Otsa lõbusad illustratsioonid. Nüüd on poelettidelt ammu lõppenud raamat võtnud taas elektroonilise kuju ja on loetav nii arvutis, androidis, iPadis kui ka iVangorodis.

    Täheaeg 14. Teise päikese lapsed

    Raul Sulbi

    Kogumiku tõlkerubriigi avab tänapäeva ulme superstaari Orson Scott Cardi lühiromaan «Kingituste sõda» (2007), mille tegevus toimub «Enderi mängu» ja «Enderi varjuga» samal ajal Lahingukoolis. Lugejal seisab ees taaskohtumine mitme tuttava tegelasega nagu Lahingukooli ülem kolonel Graff, Bean või Ender Wiggin ise. Lisaks Cardi mahukale lühiromaanile leiab uuest Täheajast kümme jutuvõistluse paremikku kuuluvat lugu. Tuntud autoritest on mütoloogilis-religioosse fantaasialooga esindatud Meelis Friedenthal, lisaks veel peamiselt luuletajana tuntud Krafinna ja eelmisel jutuvõistlusel 2. auhinna võitnud Kadri Pettai. Ülejäänud juttude spekter ulatub kosmilistest madinalugudest militaarse fantasy ja keskaegse õuduseni. Raul Sulbi ülevaateartikkel tutvustab seekord nn. kadunud maailmade (lost world, lost race) teemat ulmekirjanduse ajaloos ja selle kirjandusliigi tuntumaid viljelejaid H. Rider Haggardit, Edgar Rice Burroughsit ja A. Merrittit. Artiklit ja alažanrit illustreerima on valitud käesoleva Täheaja numbrisse õudusklassik Henry S. Whiteheadi jutustus «Paani rahvas».