MREADZ.COM - много разных книг на любой вкус

Скачивание или чтение онлайн электронных книг.

Duell

Anton Tšehhov

Anton Tšehhovi 1891. aastal ilmunud jutustus.

Inferno

Dan Brown

Dan Brown põimib oma ülemaailmsetes bestsellerites “Da Vinci kood”, “Inglid ja deemonid” ja “Kadunud sümbol” meisterlikult kokku ajaloo, kunsti, koodid ja sümbolid. Oma uues paeluvas põnevikus on kirjanik taas oma elemendis ja on loonud romaani, kus panused on seni suurimad. Itaalia südames tõmmatakse Harvardi sümboloogiaprofessor Robert Langdon painavasse maailma, mille keskmes on üks kõigi aegade kuulsamaid ja salapärasemaid kirjandusteoseid… Dante “Põrgu”. Langdonil tuleb pidada võitlust kohutava vastasega ja maadelda mõistatusega, mis viib ta kunsti, salakäikude ja futuristliku teaduse maailma. Abiks Dante sünge poeem, püüab Dante leida vastuseid ja otsustada, keda usaldada… enne kui maailm pöördumatult muutub.

Indigo

Peeter Sauter

Peeter Sauteri esimene raamat vahendab elupildikesi ja -fragmente kirjutaja mõttekujutusliku põlvkonnakaaslase silmade läbi. Aeg – 80ndate keskpaik. Tegelased – need, kes sündinud 60ndatel.

Dracula

Bram Stoker

Jonathan Harker saadetakse kaugesse Euroopa nurka kohtuma ühe oma firma kliendiga. Loss on mahajäetud ja krahv väga veider võõrustaja. Kuid noor Jonathan ei oska kahtlustadagi, et ta ise ja talle kõige lähedasemad inimesed satuvad kohutavasse ohtu ja peavad läbi elama jubedusi, mida keegi ei oska isegi ette kujutada. Nüüd peavad nad Dracula leidma ja hävitama, enne kui vampiir nemad hävitab.

Billy Elliot

Melvin Burgess

Billy Elliot elab vaesuses vaevlevas Yorkshire’i söekaevanduslinnas. Tema isa tahab, et poiss õpiks poksimist nagu temagi, kuid Billyl on muud mõtted. Saanud innustust kohalikult õpetajalt, on ta võtnud nõuks sootuks teistsuguse tuleviku poole tantsida. Melvin Burgess on Lee Halli originaalkäsikirja alusel kirjutatud romaanis tabanud suurepäraselt nii filmi kui ka muusikali hinge.

Kaotaja

Mikk Pärnits

Kui politseikoolist välja visatud ja omal käel uurimisi alustav antisotsiaalne detektiiv tohutute mahhinatsioonide, vandenõude ja intriigide lõksu langeb, saab tema ainsaks reaktsiooniks võimetu raev, plahvatuslik vägivald ning tung näha homset päeva. Film noir stiilis süžee viib lugeja tumedasse allmaailma, kus puhtaid hingi on vähe ning korruptsioon ja iniminetus ületavad tavapäraseid norme. Ta on võitleja, ta on armastaja… ta on Kaotaja!

Jäämurdja. Ants Antson

Gunnar Press

Eesti XX sajandi saja suurkuju nimekirja koostati kaua ja hoolega. Esiletõstetute sekka, tähestiku järgi poetess Betti Alveri ja keelemees Paul Ariste vahele, mahtus üks talisportlane – Ants Antson, meie esimene ja uue aastatuhandeni ainus taliolümpiavõitja. Eestil on ammusest ajast olnud maailmatasemel kahevõistlejaid ja sinnakanti küündinud murdmaasuusatajaid, kuid kõrgeimale aujärjele tõusis kiiruisutaja! Lisaks tuli sõja jalus, aina pommitatava Beckeri sadama kõrval kasvanud Antson Euroopa absoluutseks meistriks ja kuulutati 1964. aasta maailma parimaks kiiruisutajaks. 1500 meetri sõit Innsbrucki olümpial kujunes meie esimeseks suureks telespordisündmuseks. 6. veebruaril 1964 peatus tehasetsehhides töö, koolid kogusid õpilased aulasse teleri ette ja Estonia teater katkestas “Minu veetleva leedi” proovi. Võidule järgnenud pidu oli üldrahvalik. Nõukogude Eesti marionettvalitsejad patsutasid Antsonit õlale, trummeldasid iseendi rinnale, kallasid partei keskkomitees vägijoogi välja ja tõotasid, et pärast sellist triumfi saab Eesti kindlasti korraliku uisuraja. Tuhkagi! Antson jäi sporditippu aastateks, pakkudes muudki kõneainet. Polnud vist abielupaari, kellele kuuekümnendate teisel poolel oleks vaadatud järele sama põnevil pilguga kui näitlejatar Eve Kivile ja uisutaja Antsonile. Kohe pärast Eesti iseseisvuse taastamist, 1992. aastal toimusid Albertville’is talimängud. Avapeol astus sportlaste ees Ants Antson, sinimustvalge tugevates kätes. Nii naasis Eesti olümpiaperre.

Forell. Eluviisid. Püügitehnikad. Retseptid

Rein Truumets

Vana hea forell Forell – olgu ta siis meri- või jõeforell – on ikka ja alati olnud kalamehe jaoks hinnatud püügikala ning teretulnud külaline meie toidulaual. Aga… Kas meriforell ja jõeforell on kaks erinevat või siiski üks ja sama kala? Kuidas „merikat“ ja „jõekat“ teineteisest eristada? Millist rooga forellist valmistada? Ja mis peamine – kust teda otsida ning kuidas kätte saada? „Forell. Eluviisid. Püügitehnikad. Retseptid.“ võtab kokku forelli eluviisid, vaatleb tema elupaiku ning annab nõu forelli püüdmiseks ja küpsetamiseks. Seda kõike teevad kalauurijad Arvo Tuvikene ja Martin Kesler, kogenud forellikütid Rein Truumets, Sven „Aapua“ Laanet ja Madis Messimas ning köögivõlur Pille Enden neile omasel lihtsal, ent sisukal moel. „Forell. Eluviisid. Püügitehnikad. Retseptid.“ on kolmas raamat ajakirja Kalale! kalaraamatute sarjast. Mõnusat lugemist!

Подмосковный летописец № 3 (49) 2016

Отсутствует

Ежеквартальный историко-краеведческий альманах «Подмосковный летописец» предлагает читателям глубокий анализ фактов прошлого и новые сведения, полученные современными исследователями в области краеведения и археологии. Читайте в номере: Третий номер за 2016 год посвящен истории и достопримечательностям трех подмосковных городов – Балашихи, Химок и Пушкино. В номере приведены сюжеты, касающиеся районов, окружающих эти города, статьи известных историков и краеведов. Директор Краеведческого музея г. Железнодорожный Наталия Сотникова написала об ученом-технике Дмитрии Рябушинском и созданном им в имении Кучино Аэродинамическом институте. Василий Панченков посвятил статью связям Дома Романовых и Пушкинской земли. Сотрудник Историко-художественного музея в г. Долгопрудном Игорь Кувырков предоставил материал об архитектурной истории церкви Успения Пресвятой Богородицы в Трахонеево. Члены Химкинского краеведческого общества Ольга Кирьянова и Сергей Самохвалов рассказали о «Царской дороге» – пути, по которому русские цари приезжали в Москву на коронацию от станции Химки. Документальное исследование о венчании Ивана Сергеевича Аксакова и Анны Федоровны Тютчевой подготовили музейные сотрудницы Светлана Долгополова (Музей-усадьба Мураново) и Людмила Гладкова (Государственный музей Л.Н. Толстого). Статья Виктории Тороповой о связях С.Н. Дурылина с семьями Мамонтовых и Самариных раскрывает перед читателями прекрасный мир интеллектуалов начала XX столетия, уничтоженный революцией и советскими репрессиями. В номере также приведены материалы, посвященные различным сюжетам из истории Балашихи, Химок и Пушкино, а также окружающих их территорий.

Брянский капкан

Александр Михайловский

В 2012 году к берегам Сирии, охваченным пламенем войны, вышла российская эскадра под командованием контр-адмирала Ларионова. Но, вместо Средиземного моря, она оказалась в море Балтийском, а из 2012 года она попала в год 1942-й. С кем быть, чью сторону принять? Никто их людей XXI века не колебался ни минуты. В самый страшный год нашей Отчизны они вступили в бой с врагом. Поучаствовав в освобождении Крыма и Донбасса, части, сформированные с помощью бойцов из будущего, деблокировали осажденный Ленинград и лихим броском на запад захватили Ригу. Но враг был еще силен, и сдаваться не собирался. Впереди пришельцев из будущего ждали новые сражения.