Программы

Различные книги в жанре Программы

Crackdown 2

Jacek Hałas «Stranger»

Nieoficjalny poradnik do gry Crackdown 2 zawiera bardzo szczegółowy opis wszystkich zadań dostępnych w grze, a także porady pomocne w rozwijaniu umiejętności i w walce z przeciwnikami. Crackdown 2 – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Notatki dźwiękowe (2) (Zadania drugorzędne) Rozwijanie zwinności (Porady) Pozycje strategiczne – Mapy (Zadania drugorzędne) Notatki dźwiękowe (1) (Zadania drugorzędne) Śmigłowce (Porady) Staczanie walk (Porady) Notatki dźwiękowe (3) (Zadania drugorzędne) Finał – Mapa (Zadania kluczowe) Pozycje strategiczne (4) (Zadania drugorzędne) Notatki dźwiękowe – Mapy (Zadania drugorzędne) Informacja o grze Gra akcji z otwartym światem i trybem kooperacji. Przenosimy się w niej do futurystycznego miasta, opanowanego przed korporacje i hordy ludzi zainfekowanych tajemniczym wirusem. Produkcja stawiaj na swobodę i widowiskowe sceny walki. W pojedynkę lub w trybie kooperacji przemierzamy ogromne miasto, przechodzimy kolejne pomniejsze misje i zmagamy się z coraz trudniejszymi przeciwnikami. Gra Crackdown 2, to przedstawiciel gatunku gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2010 roku i dostępny jest na platformie X360. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Counter-Strike: Condition Zero

Borys Zajączkowski «Shuck»

Poradnik do Counter-Strike: Condition Zero, pomyślany przede wszystkim jako pomoc dla mniej doświadczonych graczy. Zawiera opis wszystkich misji wraz z mapą i analizą taktyczną sytuacji zaistniałej na starcie każdego poziomu. Counter-Strike: Condition Zero – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Rodzaje misji Dust (Mapy) Porady razem zebrane Pistolety maszynowe (Broń) Office (Mapy) Prodigy (Mapy) Dodatkowy osprzęt (Broń) Karabiny (Broń) Strzelby (Broń) Pistolety Informacja o grze Nowa wersja moda Counter-Strike, przeznaczonego tym razem zarówno do trybu multi, jak i single-player, pozwala przebrnąć przez 19 „otwartych” scenariuszy kierowanym przez gracza dowódcą oddziału antyterrorystycznego. Gra Counter-Strike: Condition Zero, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Cooking Simulator

Marek Szaniawski «Jon»

Poniższy poradnik do gry Cooking Simulator przygotuje was odpowiednio na kuchenne przygody i wyzwania czekające na was w rodzimym, jedynym w swoim rodzaju, symulatorze gotowania. Wyjaśni wam istotne mechaniki, pomoże zdobywać achievementy oraz podpowie jak zostać prawdziwym mistrzem kuchni. Grę stworzyło polskie Big Cheese Studio, a wydał równie polski PlayWay S.A. Premiera Cooking Simulatora miała miejsce 6 czerwca 2019, gra jest dostępna jedynie na platformie Steam, i za cenę 72 zł oferuje doznanie wyłącznie dla jednego gracza – aczkolwiek twórcy potwierdzili, że chcą w przyszłości dodać możliwość gry z innymi aspirującymi szefami kuchni. Niech was też nie zwiodą zabawne sytuacje z trailera czy niestety niekoniecznie wspaniale dziś rokująca fraza «simulator» w tytule – gra mimo wesołego i pogodnego nastroju daleka jest od bycia «generatorem odsłon na YouTube» i symulatorem wygłupów jak tytuły pokroju «symulatora kozy» – bo chociaż tytuł zawiera pewne ograniczenia i uproszczenia, przedstawia temat rzetelnie, wystarczająco poważnie i stawia przed graczem faktyczne wyzwanie. O tym, jak sprawnie sobie ze wspomnianym wyzwaniem poradzić powie wam rozdział szósty, «Tryb Kariery» oraz następne, koncentrujące się na zagadnieniach stricte gameplayowych. Poradnik do Cooking Simulator stanowi kompendium wiedzy na temat tej unikatowej gry symulacyjnej. Z naszej publikacji dowiecie się, jakie są tryby gry, jak organizować pracę w kuchni oraz jakie umiejętności i zdolności są najbardziej przydatne. Cooking Simulator – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. FAQ – pytania i odpowiedzi (Porady na start) Ocena dań przez gości oraz zarobki (Mechaniki gry) Odblokowywanie i ulepszanie receptur (Mechaniki gry) Tryb Kariery (Kariera) Ekonomia gry (Mechaniki gry) Zawartość gry (Porady na start) Punkty doświadczenia i poziomy (Mechaniki gry) Ograniczenia i uproszczenia (Mechaniki gry) Początek kariery (Kariera) Naprawy sprzętu (Mechaniki gry)

Conflict: Global Storm

Jacek Hałas «Stranger»

Poradnik do taktycznej gry akcji Conflict: Global Terror zawiera szczegółowy opis przejścia wszystkich misji wchodzących w skład kampanii singleplayer. Conflict: Global Storm – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Misja 11 – Escape And Evade cz.1 Misja 13 – Pressure Drop cz.1 Misja 14 – Playing For Keeps cz.1 Misja 14 – Playing For Keeps cz.6 Misja 14 – Playing For Keeps cz.2 Misja 4 – Escort Duty cz.5 Misja 11 – Escape And Evade cz.3 Misja 12 – Showdown cz.1 Misja 13 – Pressure Drop cz.2 Misja 13 – Pressure Drop cz.3 Informacja o grze Conflict: Global Storm to czwarta część popularnej serii, której poprzednie odsłony traktowały o wojnie w rejonie Zatoki Perskiej (dwa pierwsze epizody) oraz o interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonych w Wietnamie z lat 1966-1969. Tym razem trafiamy na pole walki z początku XXI wieku, a do boju wkraczają ponownie bohaterowie, znani z Conflict: Desert Storm i Conflict: Desert Storm II – Back to Baghdad. Gra Conflict: Global Terror, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformach: PS2, XBX, PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Conflict: Denied Ops

Paweł Surowiec «PaZur76»

Poradnik do „Conflict: Denied Ops”. koncentruje się nie tylko na elementarnym opisie przejścia poszczególnych misji (tych jest 10), ale zawiera także wskazówki dotyczące realizowania celów dodatkowych, nagradzanych tutaj wzmiankami pochwalnymi. Conflict: Denied Ops – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Misja 2 – Metuwe Township (cz.1) Misja 7 – Kyrkalov Submarine Facility (cz.2) Misja 2 – Metuwe Township (cz.5) Misja 2 – Metuwe Township (cz.4) Misja 2 – Metuwe Township (cz.3) Misja 2 – Metuwe Township (cz.2) Misja 1 – Santa Cecilia Monastery (cz.6) Misja 1 – Santa Cecilia Monastery (cz.5) Misja 1 – Santa Cecilia Monastery (cz.4) Misja 1 – Santa Cecilia Monastery (cz.3) Informacja o grze Conflict: Denied Ops jest grą z gatunku FPS, opracowaną przez Pivotal Games – bastion twórców serii Conflict (Desert Storm, Vietnam etc.). Zabawa traktuje o przygodach dwóch dzielnych agentów, pracujących na zlecenie amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej. Gra Conflict: Denied Ops, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2008 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Condemned: Criminal Origins

Kendryna Łukasz «Crash»

W poradniku do gry Condemned: Criminal Origins znajduje się opis wszystkich przygotowanych przez autorów etapów wraz z położeniem sekretnych przedmiotów. Condemned: Criminal Origins – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Weisman Office Building (1) (CHAPTER I) Barts Department Store (1) (CHAPTER V) Metro City Library (1) (CHAPTER VII) Weisman Office Building (2) (CHAPTER I) Joseph's Secondary School (1) (CHAPTER VIII) ACHIEVEMENT – Nagrody Grid 4 Subway Tunnels (4) (CHAPTER IV) Barts Department Store (2) (CHAPTER V) Metro City Library (4) (CHAPTER VII) Apple Seed Orchard (2) (CHAPTER IX) Informacja o grze Mroczny, pierwszoosobowy thriller psychologiczny, w którym gracz ma okazję doświadczenia anormalnego poziomu napięcia psychicznego tropiąc seryjnych morderców i korzystając w swoim śledztwie z własnych instynktów, procedur sądowych, wyrafinowanych narzędzi śledczych, oraz w częstych przypadkach, z umiejętności walki wręcz. Gra Condemned: Criminal Origins, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS3, X360. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Company of Heroes: Kompania Braci

Paweł Surowiec «PaZur76»

Poradnik do wojennej gry akcji „Company of Heroes” zawiera ilustrowany opis przejścia wszystkich misji z uwzględnieniem celów głównych, dodatkowych oraz medalowych. Każda misja opatrzona została dokładnym szkicem sytuacyjnym. Company of Heroes: Kompania Braci – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Plaża Omaha (1) (Misja 1) Chambois (1) (Misja 15) Wzgórze 192 (1) (Misja 9) Montebourg (1) (Misja 5) Kontratak pod Mortain (1) (Misja 13) St. Fromond (1) (Misja 8) Autry (1) (Misja 14) Mortain (1) (Misja 12) Sottevast (1) (Misja 7) Kontratak na Carentan (1) (Misja 4) Informacja o grze Company of Heroes jest strategią czasu rzeczywistego, stworzoną przez autorów Warhammer 40,000: Dawn of War i popularnej serii Homeworld. Omawiany produkt nawiązuje do burzliwych lat II Wojny Światowej, ale koncentruje się na działaniach Stanów Zjednoczonych w zachodniej części kontynentu europejskiego. Gra Company of Heroes, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Company of Heroes: Chwała Bohaterom

Paweł Surowiec «PaZur76»

Poradnik do gry „Company of Heroes: Chwała Bohaterom” zawiera informacje na temat wykonania celów głównych trzech kampanii, jak również solidną garść porad dotyczących zdobycia wszystkich medali. Company of Heroes: Chwała Bohaterom – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Misja 1 – Trun – Polowanie na muchy (cz.1) (Bitwa pod Falaise) Misja 2 – Odwrót z Vilers-Bocage (cz.1) (As Tygrysów) Misja 1 – Cauquigny – Zrzut na groblę (cz.1) (Grobla) Misja 3 – Exodus (cz.1) (Bitwa pod Falaise) Misja 1 – Trun – Polowanie na muchy (cz.2) (Bitwa pod Falaise) Misja 2 – Oblężone miasto (cz.1) (Bitwa pod Falaise) Misja 1 – Vilers-Bocage – Narodziny legendy (cz.1) (As Tygrysów) Misja 3 – Zamek Grey (cz.1) (Grobla) Misja 2 – Oblężone miasto (cz.2) (Bitwa pod Falaise) Misja 3 – Exodus (cz.3) (Bitwa pod Falaise) Informacja o grze Drugi dodatek do świetnej strategii czasu rzeczywistego, za którą odpowiada studio Relic. W rozszerzeniu wprowadzono trzy nowe kampanie solowe o nieco innej specyfice od zadań znanych z pierwowzoru. Tym razem dowodzimy bowiem mniejszym oddziałem i rozwijamy go w kolejnych misjach. Zmiany pojawiły się także w multiplayerze, do którego dodano nowe mapy i tryby rozgrywki. Gra Company of Heroes: Tales of Valor, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2009 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Company of Heroes 2

Arek Kamiński «Skan»

Poradnik do gry Company of Heroes 2 skupia się na objaśnienie zasad rządzących rozgrywką i udzieleniu porad. Poza opisem przejścia kampanii, znalazły się w nim opisy wszystkich jednostek i doktryn a także przykładowe strategie do gry wieloosobowej. Company of Heroes 2 – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Gra Niemcami (Multiplayer) Doktryna Festung – Pancerni (Trzecia Rzesza – Dowódcy) Taktyka koordynacji pojazdów dla gwardii (Związek Radziecki – Dowódcy) Gra Sowietami (Multiplayer) Sztab polowy pułku (Związek Radziecki – Jednostki) Co, gdzie, jak? (Multiplayer) Misja 14 – Reichstag (Kampania) Kompania Zmechanizowana (Związek Radziecki – Jednostki) Dowództwo Batalionu Pancernego (Związek Radziecki – Jednostki) Pancerny Korpus Wsparcia (Trzecia Rzesza – Jednostki) Informacja o grze Druga część popularnej serii strategii czasu rzeczywistego. Tym razem przenosimy się na Front Wschodni i wcielamy w dowódcę wojsk Armii Czerwonej, który musi odeprzeć atak nazistów. Twórcy gry przygotowali nowe taktyki, niedostępne wcześniej umiejętności dowódcze oraz lepszą oprawę audio-wizualną. Dodatkiem do kampanii jest tryb multiplayer. Gra Company of Heroes 2, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2013 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: polska i angielska.

Commandos: Za linią wroga

Paweł Surowiec «PaZur76»

W poradniku do Commandos: Behind Enemy Lines znajdziesz opis przejścia każdej z 20 misji, zawierający sposoby radzenia sobie praktycznie z każdym z napotkanych wrogów – z każdym niemieckim żołnierzem, czołgiem, etc. Commandos: Za linią wroga – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Misja 17 „Before Dawn” Misja 1 „Baptism of Fire” Misja 8 „Pyrotechnics” Misja 16 „Stop Wildfire” Misja 2 „A Quiet Blow-up” Misja 4 „Restore Pride” Misja 3 „Reverse Engineering” Misja 19 „Frustrate Retaliation” Misja 10 „Operation Icarus” Misja 15 „The end of the Butcher” Informacja o grze Taktyczna strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w czasie II Wojny Światowej. Dowodzisz grupą komandosów, przed którą postawiono szereg zadań dywersyjnych na tyłach wroga. Każdy podwładny ma inne umiejętności i wykorzystanie ich wszystkich jest kluczem do sukcesu. Do wykonania jest 26 misji, każda o odmiennym charakterze i poziomie trudności. Gra Commandos: Behind Enemy Lines, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 1998 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.