Программы

Различные книги в жанре Программы

Macromedium

Herlander Elias

There is an on-going transformation regarding how digital media, especially the web, have evolved. In this new context of ours all media is converging into a massive super-medium. That is the macromedium, a medium encompassing the online, computing, networks, clouds, servers, mobile media, and more. What is interesting from a consumer-user point of view, is that now all we have access to is in one place. No more complication. The digital space is becoming one system that demands our usage and attention, regardless of formats, languages and design. This convergence is inevitable.

Wizardry 8

Borys Zajączkowski «Shuck»

Ósma część Wizardry dla części graczy ustanowiła ideał, część uważa ją za nudną, część za nadto trudną. Niniejszy poradnik powinien wszystkim im po trosze pomóc odnaleźć się na planecie Dominus, sprostać jej niebezpieczeństwom i odkryć jej tajemnice. Wizardry 8 – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Bayjin Zbroje i oręż wykonywane na zamówienie Rapax Rift Lower Marten's Bluff Swamp Mine Tunnels Trynton Upper Branches Gdy komuś nijak nie udaje się przeżyć Kompletowanie drużyny Ascension Peak, Cosmic Circle Informacja o grze Wizardry 8 to ósma odsłona cenionej serii cRPG produkowanej i wydawanej przez firmę Sir-Tech. Tym razem akcja gry osadzona została na tajemniczej planecie Dominus, a prowadzona przez gracza drużyna musi zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami omu Kosmicznych Lordów. Nieliniowa fabuła pozwala na różne zakończenia gry. Gra Wizardry 8, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku klasycznych RPG. Tytuł wydany został w Polsce w 2002 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Port Royale 2

Paweł Jankowski «Pejotl»

Poradnik do gry Port Royale 2 omawia pierwsze kroki w grze oraz sposoby wykonania kilku trudniejszych elementów. Po zbudowaniu dochodowego biznesu i opanowaniu walki na morzach, ataków na porty czy walki wręcz, dalsza gra zależy tylko od gracza. Port Royale 2 – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Startujemy: Hiszpania – Hawana Startujemy: Hiszpania – Hawana cd. Handel towarami kolonialnymi Konwoje Walka Handel towarami finalnymi Handel Kukurydzą i Cukrem Atakowanie miast Handel Zbożem i Owocami Pojedynki Informacja o grze Port Royale 2 to kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii ekonomicznej Port Royale. Akcja gry osadzona została w realiach XVII-wiecznych Karaibów, a gracz ma za zadanie osiągnąć jak największe wpływy w Nowym Świecie wszelkimi dostępnymi metodami (m.in. handel, piractwo, niewolnictwo, przemysł oraz polityka). Deweloperzy ze studia Ascaron Software przygotowali m.in. widowiskowe bitwy morskie, złożony system ekonomiczno-gospodarczy, a także zaawansowane skrypty sztucznej inteligencji. Gra Port Royale 2, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Jacek Hałas «Stranger»

Niniejszy poradnik zawiera szczegółowy opis przejścia questów Akademii w Zimowej Twierdzy (gildia magów) oraz gildii złodziei z siedzibą w Pękninie. Całość uzupełniają wysokiej jakości zdjęcia oraz mapy lokacji, ukazujące najważniejsze momenty rozgrywki. Skyrim – akademia zimowej twierdzy i gildia złodziei – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. W podziemiach Saarthal (2) (Questy Akademii w Zimowej Twierdzy) Powrót ciemności (Questy Gildii Złodziei) Trudne odpowiedzi (Questy Gildii Złodziei) W podziemiach Saarthal (1) (Questy Akademii w Zimowej Twierdzy) Różne- Relikt (Questy Akademii w Zimowej Twierdzy) Trudne początki (Questy Akademii w Zimowej Twierdzy) Ślepota (Questy Gildii Złodziei) Ujawnianie niewidocznego (3) (Questy Akademii w Zimowej Twierdzy) Poruszyć niebo i Skyrim (Questy Gildii Złodziei) Ujawnianie niewidocznego (1) (Questy Akademii w Zimowej Twierdzy) Informacja o grze The Elder Scrolls V: Skyrim to wyprodukowana przez firmę Bethesda Game Studios piąta odsłona popularnego cyklu cRPG. Akcja gry osadzona została 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w The Elder Scrolls IV: Oblivion. Gracze wcielają się w rolę jednego z ostatnich łowców smoków (dovakhin) i podążając tropem starożytnej przepowiedni próbują powstrzymać nadejście Alduina, boga zniszczenia, który zagraża całemu kontynentowi Tamriel. Wraz z postępami w grze postać nabywa nowe umiejętności i doskonali już posiadane. Gra The Elder Scrolls V: Skyrim, entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku RPG akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2011 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: polska i angielska.

Zoo Tycoon 2

Krzysztof Gonciarz

Podręcznik dla początkujących menedżerów ogrodu zoologicznego, dzięki któremu poznacie podstawy zarządzania waszym przybytkiem, mechanizmy rządzące wirtualnym Zoo, a także porady do każdej misji zawartej w głównej kampanii. Zoo Tycoon 2 – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Zwierzęta (Zabawa w Zoo) Wybiegi (Zabawa w Zoo) Sława (Zabawa w Zoo) Odwiedzający, Sklepy, Pieniądze (Zabawa w Zoo) Imperium Zwierząt Afrykańskich (Ziemia) Rzadkie Zwierzęta Azjatyckie (Ziemia) Gatunki z Ameryki Pólnocnej (Ziemia) Tajemnicza Panda Tajemnicza Panda cd. Odkrycie Międzynarodowego Przemytu (Zapobiegnij złemu traktowaniu zwierząt) Informacja o grze Zoo Tycoon 2 to kontynuacja bardzo popularnej strategii ekonomicznej wyprodukowanej przez studio Blue Fang Games. Gracz wciela się w rolę zarządcy nowoczesnego ogrodu zoologicznego. Do jego obowiązków należy m.in. projektowanie klatek dla zwierząt, zatrudnianie personelu oraz budowa obiektów podnoszących atrakcyjność zoo w oczach odwiedzających. Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki w tym kampanię, «sandbox» i free-form. Gra Zoo Tycoon 2, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Złoty kompas

Maciej Jałowiec

Poradnik do gry „Złoty Kompas” zawiera kompletny opis przejścia wszystkich trzynastu etapów, zasady działania Alethiometru i sposób korzystania z niego oraz 108 znaczeń dla wszystkich 36 symboli złotego kompasu. Złoty kompas – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. [Solucja] Noorderlicht, dzień cz.2 [Solucja] Noorderlicht, dzień cz.3 [Solucja] Noorderlicht, dzień cz.1 [Solucja] Trollesund cz.2 [Solucja] Starcie cz.1 [Solucja] Kolegium Jordana cz.2 [Solucja] Inspektorzy cz.1 [Solucja] Kolegium Jordana cz.1 [Solucja] Wstęp cz.1 [Solucja] Trollesund cz.1 Informacja o grze Złoty kompas to oparta na motywach książkowej trylogii Philipa Pulmana „The Dark Materials” i wyreżyserowanego przez Chrisa Weitza filmu przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gracz kieruje poczynaniami Lyry Belaqua, 12-letniej mieszkanki równoległego, fantastycznego uniwersum, która rusza na ratunek swemu przyjacielowi, porwanemu przez tajemniczą organizację The Gobblers. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Shiny Entertainment. Gra The Golden Compass, to przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2007 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, PS3, X360, PSP, Wii, NDS. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Złoto i Chwała: Droga do El Dorado

Janusz Burda «Solnica»

Jeżeli zabłądziliście gdzieś w drodze po legendarne złoto «El Dorado», to nasz poradnik ułatwi wam powrót na właściwy szlak . Złoto i Chwała: Droga do El Dorado – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Jaguar Statek Świątynia wody Dżungla Informacja o grze Gra przygodowa z interfejsem point-n-click będącą adaptacją filmu o tym samym tytule. Fabuła opowiada o perypetiach pary przyjaciół zmierzających do legendarnego El Dorado. Rozgrywka polega głównie na prowadzeniu rozmów z postaciami niezależnymi, eksplorowaniu lokacji i poszukiwaniu przedmiotów niezbędnych do rozwikłania zagadek. Gra Gold and Glory: The Road to El Dorado, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier przygodowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2000 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Zeus: Pan Olimpu

Krzysztof Szulc «Sukkub»

Jak zbudować wielkie miasto tak aby ludzie byli szczęśliwi a bogowie zadowoleni? Nic prostszego, wystarczy że zaglądniecie do tego poradnika a wszystko stanie się dla Was jasne i oczywiste. Zeus: Pan Olimpu – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Osiedla mieszkalne (Społeczeństwo) Bogowie i Herosi (Inne) Osiedla dla elit (Społeczeństwo) Przemysł (Gospodarka) Wojsko (Inne) Pierwsze kroki Rolnictwo (Gospodarka) Stosunki z sąsiadami (Inne) Finanse (Gospodarka) Gospodarka Informacja o grze Zeus: Pan Olimpu to wzbogacona o wątki mitologiczne i silnie rozbudowany aspekt ekonomiczny strategia czasu rzeczywistego (RTS), stworzona przez ekipę studia Impressions Games. Gracze mają okazję zakładać starożytne greckie miasta, kierować ich rozwojem i spełniać zachcianki kapryśnych bogów. Tytuł doczekał się pełnej polskiej wersji językowej i zyskał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej jako materiał dydaktyczny do nauki historii. Gra Zeus: Master of Olympus, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2000 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Zaginiona historia: Tale of Hero

Katarzyna Michałowska «Kayleigh»

Poradnik do przygodówki „Zaginiona historia: Tale of Hero” to ilustrowany opis przejścia gry, dzięki któremu bez problemu przebrniesz przez niesamowite przygody miejscowego pogromcy potworów o imieniu Olaf. Zaginiona historia: Tale of Hero – poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. Znaleźć wyjście z jaskini (Jaskinia) Dostać się do chaty (Lodowa Kraina) Otworzyć skrzynkę; Zdobyć grudkę śmiechoplujki (Głębiny oceanu) Znaleźć klucz do spiżarni c.d.; Skomponować perfumy; Dostać się na bagna (Wioska) Znaleźć klucz do spiżarni; Odzyskać maskę (Wioska) Odkleszczyć szczękę małży; Dostarczyć towarzystwo Maleństwu (Głębiny oceanu) Znaleźć błękitną rozgwiazdę (Głębiny oceanu) Odzyskać Vamoriańską Więź (Lodowa Kraina) Zdobyć źródło światła (Głębiny oceanu) Pozbyć się duchów; Dotrzeć do wraku (Głębiny oceanu) Informacja o grze Zaginiona historia: Tale of Hero to wyprodukowana przez czeskie studio Future Games przygodówka z klasycznym interfejsem typu point & click. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie, pełnym magii i dziwacznych stworzeń, a gracz wciela się w rolę młodzieńca imieniem Olaf, spadkobiercę niegdyś potężnego, rycerskiego rodu. Rozgrywka koncentruje się na typowych elementach przygodówki – eksplorowaniu lokacji, poszukiwaniu przedmiotów i rozwiązywaniu rozmaitych zagadek. Gra Tale of a Hero, to przedstawiciel gatunku gier przygodowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2008 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.