Богдан Хмельницький. І. А. Коляда

Читать онлайн.
Название Богдан Хмельницький
Автор произведения І. А. Коляда
Жанр Биографии и Мемуары
Серия Знамениті українці
Издательство Биографии и Мемуары
Год выпуска 2010
isbn 978-966-03-5082-3



Скачать книгу

Їх син Федір зробив блискучу військову кар'єру – в 1675—1678 pp. був стародубським, прилуцьким полковником, командував іншими козацькими полками, мабуть, саме тому, що був онуком Богдана. Інша донька, треба думати також зі старших, була дружиною корсунського сотника Блиська, що загинув 1654 р. У 1649 р. в Чигирині біля гетьмана був його зять Павло, очевидно, чоловік однієї з дочок Богдана, ім'я котрої невідоме. Про Павла говорили як про дорадника гетьмана. Можна припустити, що у Богдана було не чотири малолітні доньки, а принаймні шість.

      Кілька слів про ближніх та дальніх родичів Богдана. Більшість із них належала до старшинської верхівки, мала вагу у військово-цивільній адміністрації та дипломатичній сфері. Брат Богдана Григорій у 1648 р. був сосницьким полковником. Рідний брат його по матері Григорій Ставецький, який узяв прізвище Хмельницький (1648 р. воно вже було престижним), був у 1648—1649 pp. козаком на російській службі в Білгороді. Сестра Богдана, ім'я котрої невідомо, була дружиною Павла (прізвище невідоме), на якого 1649 р. також вказували як на дорадника гетьмана.

      Навіть якщо в документах і є якась помилка, ми все одно поступово починаємо усвідомлювати, що родина Б. Хмельницького була набагато численнішою, ніж вважалося досі, і війна, розпочата батьком Хмелем, у долі її членів стала неабияким чинником.

      «Щоб урятувати своє життя, я змушений був податися на Запорожжя…»

      Проживши півстоліття, козацький сотник Богдан Хмельницький, що вірою та з гідністю служив польській короні, у буревії тогочасних подій не міг сподіватися на тихе життя у колі люблячої родини на затишному хуторі. По смерті можновладного Станіслава Конєцпольського, його нащадок Олександр Конєцпольський, у володіння якого перейшла Чигиринщина, заявив свої претензії на власність чигиринського сотника – хутір Суботів. То була давня задумка не стільки молодого і не дуже хазяйновитого магната, скільки його гоноровитого чигиринського підстарости Даніеля Чаплинського, який давно накинув оком на заможне Богданове господарство, в якому були млини, родючі лани, великі сіножаті, чотири рибні ставки, великий сад з пасікою, хороші нові будівлі.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примечания

      1

      Тут мається на увазі сторожова могила, високий насип на місці давнього поховання.

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