Пісня Сюзани: Темна Вежа VI. Стивен Кинг

Читать онлайн.
Название Пісня Сюзани: Темна Вежа VI
Автор произведения Стивен Кинг
Жанр Героическая фантастика
Серия Темна вежа
Издательство Героическая фантастика
Год выпуска 0
isbn 9786171273078



Скачать книгу

з Олівією де Хевілленд15.

      Але тієї миті вона не могла цього помітити. Вона була захоплена власною розповіддю чуйному офіцерові Антассі про те, як холоші джинсів нижче колін лежали на тротуарі. Закінчивши, вона вперше почула припущення, що та жінка могла вийти з-за павільйону автобусної зупинки. А також – померти можна, – що негритянка могла вийти з якоїсь крамнички, їх же там мільйон, у тому кварталі. Тоді-то Труді й виступила з прем’єрним поясненням, що там нема автобусної зупинки, нема крамничок – ані на тому боці вулиці, ані на протилежному. Також тоді вона вперше повідомила, що з часу побудови «Хаммаршольда» всі крамнички перебралися до центральних кварталів, і ця фраза поступово стала чи не найпопулярнішою в її репертуарі, з нею вона могла б мати успіх на сцені мюзик-холу «Радіо-Сіті».

      Уперше тоді її спитали, що вона з’їла на ланч перед тим, як побачити ту жінку, і вперше вона зрозуміла, що їла у ХХІ столітті варіант тієї ж страви, яку споживав Ебенезер Скрудж незадовго до того, як йому явився його давно померлий бізнес-партнер: картоплю з ростбіфом. Не кажучи вже про кілька крапельок гірчиці.

      Вона зовсім забула, що збиралася спитати офіцера Антассі, чи не бажає він пообідати з нею ввечері.

      Фактично вона вигнала його зі свого кабінету.

      Скоро по тому в двері до неї просунув голову Мітч Гутенберг.

      – Гадаєш, вони зуміють повернути тобі твою сумку, Тру…

      – Зникни, – промовила Труді, не підводячи очей. – Зараз же.

      Гутенберг оцінив її змертвіло-білі щоки й випнуте підборіддя. І зник, не промовивши більше ні слова.

ТРИ

      Труді пішла з роботи о пів на п’яту. Вирушила на перехрестя Другої авеню і Сорок шостої вулиці, і, хоча наближаючись до «Хаммаршольд-Плази», вона відчула, як знову загібали шумарки, пробираючись вгору по її ногах до заглибини черева, Труді ніскільки не вагалася. Вона постояла на розі, не звертаючи уваги ні на біле запрошення «ЙДІТЬ», ні на червону заборону «НЕ ЙДІТЬ».

      – Саме тут, – промовила вона. – Це трапилось саме тут. Я знаю, що саме тут. Вона спитала, який у мене розмір, а перш ніж я встигла відповісти – а я б відповіла, я б їй сказала навіть, якого кольору на мені білизна, аби вона спитала, бо я була в жахливому шоці, – перш ніж я встигла відповісти, вона сказала…

      Байд’же. Сюзанна каже, на позір ти маєш сьомий. Це підходить.

      Ні, не зовсім так, вона не договорила останнє слово, але Труді була певна, що жінка хотіла сказати саме його. Але тієї миті її обличчя почало змінюватися. Немов у коміка, що зібрався пародіювати Білла Клінтона чи Майкла Джексона, або навіть Джорджа Клуні. І вона попрохала допомоги. Благала допомогти їй і сказала, що її звуть… як?

      – Сюзанна Дін, – промовила Труді. – Так її звуть. А от цього я так і не сказала офіцеру Антассі.

      Авжеж, атож, та тільки нахер того офіцера Антассі. Та пішов той Антассі разом з його автобусними зупинками та крамничками.

      Та жінка – Сюзанна Дін, Вупі Голдберг, Коретта Скотт Кінг



<p>15</p>

«Перерване життя» (1999) – фільм за мемуарами Сюзанни Кейсен; «Зміїне гніздо» (1948) – за романом Мері Джейн Ворд.