Сайонара. Джеймс А. Миченер

Читать онлайн.
Название Сайонара
Автор произведения Джеймс А. Миченер
Жанр Историческая литература
Серия Бестселер
Издательство Историческая литература
Год выпуска 1953
isbn 978-617-09-4925-7



Скачать книгу

якщо я поговорю з командуванням про вас?

      – Про що саме?

      – Ви напружені, як годинникова пружина. Я збираюся сказати, що вас варто усунути від польотів.

      – Лікар вас випередив, – засміявся я. – Я отримав призначення до Японії.

      – Чудово, – сказав він. – Токіо?

      – Ні, Кобе. Батько моєї дівчини заправляє там усім.

      – От пощастило.

      – Є й свої недоліки.

      – Я маю на увазі, що й Келлі теж вирушає до Кобе. Ви зможете стежити за ним.

      Мені це було огидно.

      – Хочете сказати, що він повертається туди, де його дівчина?

      – Його конгресмен наполягає на цьому.

      Я почав було говорити про те, що я думаю про конгресменів, які пхають свого носа до військових справ, але священик мовив:

      – Ви повинні врятувати юнака.

      Я подумав про норовливого коротуна Джо Келлі й сказав, виходячи:

      – Ніщо не врятує цього шибайголову.

      ДЖО КЕЛЛІ: «У американських військових, одружених на японських дівчатах, завжди такий вигляд, ніби вони знають велику важливу таємницю».

      Це був чудовий день. На авіабазі на «Джей-10» не було тепло, але у повітрі віяло весною і почалась відлига; прихід весни у Кореї відчувався, як і в будь-якій іншій частині світу. Я декілька разів глибоко вдихнув на повні груди і спустився вулицею між штабами підрозділів, що залишалась похмурою всупереч приходу весни, і мовив до себе: «Облиш Келлі. Нехай він дбає про себе сам».

      Я попрямував до свого намету, де на мене чекали пиво та гра в покер, аж раптом згадав, що у Келлі мають бути документи про моє призначення. Довелося зайти до намету штабу ескадрильї, де я і знайшов цього телепня, який сидів за столом із власноруч намальованою табличкою, гідною швидше генерала, на якій було написано «Ейрмен1 Келлі».

      Він був приземкуватим хлопчиною в юнацьких роках. Мені було двадцять вісім, і кожен, хто був молодшим, здавався незрілим, але Келлі дійсно був таким. Він виріс у неблагополучному районі Чикаго, ніколи не навчався у коледжі, але мав швидкий допитливий розум і своєрідну винахідливість. Келлі мав волосся піщаного кольору та понівечене життям ірландське обличчя. Загалом він був налаштований проти цілого світу і проти всіх офіцерів зокрема. Його особова справа дивувала: він чотири рази отримував підвищення до капрала – і кожного разу його знову понижували у званні. Він поводився нестерпно, постійно втрапляв у халепи і був останнім, від якого можна було б очікувати серйозних стосунків із будь-якою дівчиною.

      Келлі показав мені розпорядження і сказав:

      – Мати друзів вигідно.

      Я був доповідачем на одному з військових судів Келлі, але він здивував мене під час другого, коли попрохав бути його захисником. Він не шанував нікого, але обожнював людей, які кермують літаками. Коли він тицьнув у мене паперами, я збирався знову його вичитати, але він посміхнувся і сказав:

      – Чув, що ви сьогодні збили ще два.

      – Бум, бум.

      – Як



<p>1</p>

Система військових звань в США істотно відрізняється від вітчизняної; звання «ейрмен» приблизно відповідає званню «старший солдат авіації», якби щось подібне існувало у Повітряних силах України.