Друга фундація. Айзек Азімов

Читать онлайн.
Название Друга фундація
Автор произведения Айзек Азімов
Жанр Научная фантастика
Серия Фундація
Издательство Научная фантастика
Год выпуска 1953
isbn 978-617-12-4175-6,978-617-12-4176-3,978-617-12-3925-8



Скачать книгу

із натренованим просторовим сприйняттям зміг би зробити це з першої спроби, але в нього вийшло з третьої.

      Це було коригування. Тепер останній крок – два поля перекрилися і злилися в якусь подобу світляного моря не надто правильної форми. Більшість зірок двоїлися. Але остаточне налаштування зайняло небагато часу.

      Подвійні зірки розтанули одна в одній, залишилося одне поле, і тепер «позицію корабля» можна було прочитати безпосередньо на циферблатах. Уся процедура зайняла менше ніж півгодини.

      Ченніс знайшов Прітчера в його особистій каюті. Генерал готувався до сну. Він підняв голову.

      – Якісь новини?

      – Нічого особливо. Ще один стрибок – і будемо на Тазенді.

      – Я знаю.

      – Не хочу надто тобі набридати, якщо ти вже лягаєш спати, але скажи, чи ти переглянув плівку, підібрану в Сілі?

      Ген Прітчер кинув зневажливий погляд на згадану статтю, що лежала у чорному корпусі на низькій книжковій полиці.

      – Так.

      – І що ти думаєш з цього приводу?

      – Думаю, що якщо у цьому регіоні Галактики за всю її історію й існувала якась наука, то зараз вона вже повністю втрачена.

      Ченніс широко усміхнувся.

      – Я розумію, що ти маєш на увазі. Це доволі сумно, чи не так?

      – Ні, якщо ти любиш читати хроніки державців. Хоча вони, я сказав би, не заслуговують на довіру в обох випадках: там, де історія торкається головним чином особистостей, картинки стають або чорними, або білими – відповідно до інтересів автора. Я вважаю все це абсолютно непотрібним.

      – Але там йдеться про Тазенду. Ось на чому я намагався зробити акцент, коли дав тобі цю плівку. Це єдине джерело зі згадкою про них, яке я зміг віднайти.

      – Чудово. У них є хороші і погані державці. Вони завоювали небагато планет, якісь битви виграли, якісь програли. Нічого особливого. Навряд чи, Ченнісе, це додає щось суттєве до твоєї теорії.

      – Але ти випустив з уваги кілька моментів. Хіба ти не помітив, що вони ніколи не утворювали коаліцій? Вони завжди залишалися поза політикою у цій зоряній глухомані. Як ти кажеш, вони завоювали небагато планет, але потім зупинилися – і не тому, що зазнали якоїсь приголомшливої поразки. Схоже на те, ніби вони розширюють свою територію настільки, щоби бути в змозі захистити себе, але не настільки, щоби привертати увагу.

      – Дуже добре, – пролунала байдужа відповідь. – Я не заперечую проти висадки. У найгіршому випадку – змарнуємо трохи часу.

      – О ні. В найгіршому випадку ми зазнаємо цілковитої поразки. Якщо це виявиться Другою Фундацією. Не забувай, що це може бути світ, в якому є стільки Мулів, що всіх їх тільки Космос може знати.

      – То що ти пропонуєш?

      – Висадитися на якійсь незначній підвладній їм планеті і спершу вивідати про Тазенду якомога більше, а потім вже імпровізувати.

      – Гаразд. Не заперечую. А тепер, якщо ти не проти, я хотів би вимкнути світло.

      Ченніс махнув рукою