Название | Enesetervendamine reikiga |
---|---|
Автор произведения | Penelope Quest |
Жанр | Самосовершенствование |
Серия | |
Издательство | Самосовершенствование |
Год выпуска | 2017 |
isbn | 9789949209095 |
Usui süsteem on ohutu, leebe, mitteagressiivne tervendamistehnika, kus reiki – spirituaalne energia – voolab ravija kätest, mis on haigele peale pandud ja hoitud teatud spetsiifilistes positsioonides kas peal või kehal – kas enda omal või teise inimese (looma) kehal. Seal pole survet, manipulatsioone ega massaaži ja energia voolab retsipiendi kehasse, et tasakaalustada, tervendada ja harmoniseerida isiksuse kõiki aspekte – keha, mõistust, tundeid ja vaimu.
Siiski on Usui Reiki Ryoho rohkem kui holistliku teraapia üks vorme, sest üks tema fundamentaalseid eesmärke on edendada isiksuslikku ja spirituaalset teadvust ning vaimset kasvu.
Nüüdisaegne jaapani kanji reiki jaoks: ülal rei, all ki. Paremal pool iidne kanji reiki jaoks
Reiki avastamine
Doktor Usui alustas oma budistlikke õpinguid väikese lapsena. Ta uuris budismi paljusid vorme, reisides ringi ja õppides mitmeid keeli, nii et ta sai pühendada mitmeid aastaid oma elust budistlike ja muude spirituaalsust ja tervendamist käsitlevate tekstide uurimisele. Lisaks budismi tundmisele oli doktor Usui meister ka võitluskunstide alal, seega oli tal sügavam arusaamine ki’st, elujõuenergiast, mis täidab kõiki elusolendeid.
Kuigi doktor Usui põhihuvi oli spirituaalne areng, hakkas ta huvi tundma ka füüsilise tervendamise vastu, mis oli budistliku õpetuse osana Jaapanis kadumas, sest seal oli peatähelepanu alati olnud rohkem vaimu kui keha puhastamisel ja tervendamisel.
Oma 50. eluaastate keskel koges doktor Usui sügavat valgustatust pühal Kurama mäel, mille kohta räägitakse, et ta sai nägemuse pühadest sümbolitest, mille oli leidnud oma õpingute ajal, samuti tervendamisoskuse ja võime, kuidas neid andeid teistele edasi anda. Mõni aeg pärast seda oli ta välja töötanud oma tervendamissüsteemi, Usui Reiki Ryoho, mida hakkas praktiseerima ja õpetama oma kliinikus, mille avas Harajukus Tokios 1922. aasta aprillis.
Kuigi füüsiline tervendamine oli doktor Usui tegevuse tähtis osa – näiteks said ta õpilased Jaapani keisrilt tunnustuse ja tänuavalduse selle eest, et nad aitasid vigastatuid Tokio maavärina järel 1925. aastal – rõhutas ta alati vaimset arengut ja Usui Reiki Ryoho hõlmas meditatsiooni ja energia puhastamise tehnikaid, samuti nagu käte peale asetamine aitab reikil voolata, parandades füüsilist seisundit. Lisaks sellele õpetab doktor Usui õige elu elamise viit printsiipi, mille võttis vastu imperaator Mutsuhito. Toome ära need printsiibid, mis pärinevad otse doktor Usui kirjutatud materjalidest.
Kyo dake va
1. Okoru-na
2. Shinpai suna
3. Kansha shite
4. Goo hage me
5. Hito ni shinsetsu ni
Just täna
1. Ära vihasta
2. Ära muretse
3. Ole tänulik kõige elava vastu
4. Tööta tõsiselt (enda kallal)
5. Ole lahke kõigi vastu
Arvatakse, et Mikao Usui asutas Usui Reiki Ryoho Gakkai (Usui Reiki Tervendusmeetodi Õpetamine Ühing) 1926. aastal. See organisatsioon pidi seisma selle eest, et hoiab reiki õpetuse elavana. Ja Gakkai liikmed Jaapanis järgivad siiani doktor Usui õpetusi väga täpselt. Neil on õnn omada oma valduses kaht käsikirja, mis on pärit doktor Usui sulest (Usui Reiki Hikkei). Üks neist on selgitus tema energiaravi meetodist ja teine kirjeldab detaile tema tervendamistehnikatest, kaasa arvatud spetsiifilised käteasendid eri tõbede ja kehaliste vaevuste korral.
Doktor Usui spirituaalse energia raviotstarbelise kasutamise süsteemi õpetavad Jaapanis siiani mõned kõige vanemad Gakkai liikmed, kes on ise omandanud piisavad teadmised ja kogemuse reiki alal. Reikit õpetatakse kolmel tasandil: sho-den (sisenemine) ja oku-den (sügav sisemus) ja shinpi-den (müsteerium või salaõpetus).
Tundub, et kuigi Usui õpetas oma tervendamissüsteemi nelja viimase aasta jooksul enne oma surma 1926. aastal, tutvusid tuhanded inimesed sho-den’iga tema kaudu. Umbes 30–50 inimest tutvusid oku-den’iga, kuid ainult 17 jõudis kõrgeima astme shinpi-den’ini, sealhulgas viis budistlikku nunna, neli mereväeohvitseri ja veel kaheksa inimest. Tundub, et mitte kõik ei andnud tema õpetust edasi, kuigi kolm neist olid ka Gakkai juhid, võimaldades reiki levikul jätkuda, nagu doktor Usui oli lootnud. Memoriaaltahvlil Kurama mäe Seihoji templis on kirjas: „Kui reiki levib kogu maailmas, puudutab ta kõikide südameid ja ühiskonna moraali. See aitab paljusid inimesi, mitte ainult haiguste puhul, vaid aitab Maad tervikuna.”
Reiki areng Läänes
Kui reiki on sündinud Jaapanis, kuidas on ta siis nii laialdaselt levinud Läänes? Seda seletab asjaolu, et üks Usui shinpi-den’i õpilasi, Chujiro Hayashi, andis edasi kahe tasandi õpetused Hawaii jaapani päritolu naisele, kelle nimi oli Hawayo Takata. Proua Takata oli haigestunud oma Jaapanisse tagasi elama asunud vanemaid külastades. Tal diagnoositi kasvaja ja ta ootas operatsiooni selle eemaldamiseks, kui sai äkki nägemuse, et tema ravimiseks peab olema mingi teine tee. Ta läks doktor Hayashi kliinikusse, kus teda raviti reikiga, kuni kasvaja oli täielikult kadunud. Ta oli nii vaimustuses reikist, et palus endale õpetada, kuidas seda teha. Ta elas Hayashi perekonnas ja töötas nende kliinikus ilma palgata peaaegu aasta, et omandada reiki kahe esimese astme oskused. Kui ta oli pöördunud tagasi Hawaiile ja avanud seal reiki kliiniku, külastas teda doktor Hayashi oma perekonnaga ja viis lõpule õpetamistöö shinpi-den’i tasandi, nii et proua Takata võis hakata õpetama teisi.
Paljude aastate vältel oli proua Takata Läänes ainuke Usui reiki tervendussüsteemi õpetaja, ta õpetas reikit Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. 70. aastate alguseni õpetas ta ainult kaht esimest astet, sho-den’i, mida tema nimetas esimeseks astmeks ja oku-den’i, mida ta nimetas teiseks astmeks. 1972. aastal hakkas ta õpetama shinpi-den’i, mida ta nimetas kolmandaks astmeks või siis reiki meistri astmeks. Järgnevate aastate jooksul oma surmani 1980. aastal õpetas ta välja 22 shinpi-den’i õpilast. Nendest 22 reiki meistrist ja nende õpilastest sai alguse reiki levik kogu Lääne maailmas.
Teadmiste põlvnemisliinid
Nagu ma eespool olen öelnud, õpetasid doktor Usui, Chujiro Hayashi ja proua Takata Usui süsteemi, aga tegelikult ei ole reiki „õpetatav” mitte mingil Läänes tuntud viisil. See ei nõua tegelikult mingit õppimist selle sõna traditsioonilises tähenduses, kuna see pole teadmistepõhine, vaid on kogemustepõhine. Võime kasutada reikit tähendab seda, et te kanaliseerite või tõmbate endasse tervendavat energiat, aga te ei saa seda võimet lugedes raamatuid, kuulates loenguid või vaadates teleprogramme, videosid või DVD-sid. Te võite aga õppida nende meediumide kaudu, kuidas reikit kasutada – näiteks võite sealt näha, kuidas asetada käsi ja läbi viia ravi.
Võime kanaliseerida reiki energiat antakse edasi reikimeistri poolt õpilasele pärinemisliini kaudu, mis tähendab lihtsalt seda, et iga reikimeister oskab järgida oma õpetajate liini kuni Reiki Ryoho looja Mikao Usuini välja – see näeb välja nagu sugupuu.
Sellise põlvnemise näide – mina olen saanud pühitsuse ja õpetuse neljalt reikimeistrilt, kaks neist Lääne omad ja kaks Jaapanist. Minu kaks Lääne meistrit, Kristin Bonney ja William Rand, „põlvnevad” piki Lääne liini tagasi kuni Hawayo Takatani, kes tõi reiki Lääne maailma ja kuni Chuijro Hayashini, keda õpetas doktor Usui. Minu Jaapani liin läbi Andy Bowlingi ja Ann Rogersi läheb tagasi Kan’ichi Taketomini, kes oli teine Usui shinpi-den’i õpilane, ja siis läheb läbi Kimiko Koyama, kes oli Usui Reiki Ryoho Gakkai endine juht kuni Hiroshi Doini, kes oli ainuke jaapanlasest reikimeister, kes tõi Ida liini tehnikad Läände.
See põlvnemine on tähtis selle viisi tõttu, kuidas reikit meistrilt õpilasele edasi antakse – see toimub spirituaalse jõuga varustamise kaudu, mida me nimetame häälestamiseks. Budismis on selline vaimse jõu edasiandmine tuttav, kuigi väga eriline vaimse praktika element, kus sensei (autoriteetne õpetaja) annab energia,