Свята Марійка. Зінаїда Луценко

Читать онлайн.
Название Свята Марійка
Автор произведения Зінаїда Луценко
Жанр Современная зарубежная литература
Серия Українська жіноча проза
Издательство Современная зарубежная литература
Год выпуска 2016
isbn 978-966-03-7561-1



Скачать книгу

– та й ну мерщій бігти.

      Біжить Надежда через місто, аж вітер їй у вухах свище; вскочила до лісу, не дивиться на стежки, вибирає найближчий шлях, чеше через кущі й бур’яни навпростець.

      Швидко була й вдома.

      Доки чоловік повернувся, Надежда встигла вечерю на стіл накрити. Застелила навіть нову скатерть, дістала із шафи красиву вазу, ту, що батьки їм на весілля подарували, налляла по вінця води і встромила зверху букета. Дітей за стіл всадовила і сама сіла, переможно посміхається.

      Недовго і чекала…

      Чує Надежда, хтось іде по доріжці, грюкає дверима, – заходить Віталька до коридору, роздягається, мугикає щось собі під ніс, щасливий.

      – Я вже є! – гукає звідти. – Купив вівсяне печиво, ось, беріть!

      Так із простягнутою рукою й зайшов він до кухні, аж глядь на стіл – а той букет, що він купив коханці, стоїть на видному місці! І Надежда сидить, розпатлана, упріла, із складеними під грудьми руками…

      – Це що?… – показує Віталька на стіл.

      – А ти не впізнаєш?

      – Як ти?… Ах ти ж…

      – То це так, Віталіку, ти купив нашим дітям солодкого? Чи тобі краще на хвойд і їхніх байстрюків витрачати гроші? Їм букета, цукерки шоколадні, а нам жменьку дешевих пряників у целофані? Тобі перед дітьми не соромно? От я батькам подзвоню і розкажу, як ти тут вислужуєшся! Я до командира частини піду! Що?! Заткнуло тобі пельку? Не знаєш, що й сказати? Ах ти ж волоцюга!

      Як озвірів же після цих слів Віталька, та як кинеться на жінку з кулаками!

      – То ти за мною стежила! – кричить. – Забрала навіть квіти! Як ти посміла, свинюка підла!

      І відлупцював Надежду так, що потрапила вона в лікарню зі струсом мозку.

      Віталік швидку допомогу сам і викликав, як побачив, що жінка не може прийти до тями. Тільки ж як під’їхала машина до будинку, вхопив Надежду за руку й просить:

      – Надінько, ти ж нікому нічого не кажи, чула? Не зізнавайся, що… що ми із тобою посварились. Бо мене посадять у тюрму, почнеться суд, усім тоді будуть непереливки.

      Надежда мовчить, а він її ще й по голові гладить, цілує руки.

      – Я сам не знаю, що на мене найшло, – каже. – Якась мана мені закрила очі, я дуже каюсь, коли б усе назад вернути… Ось уже лікар іде, Надю, то ти утямила?

      Так Надежда й не зізналася, сказала, що перечепилася за поріг і ударилась об ванну.

      Лікар тільки головою похитав, але записав усе так, як йому сказали.

      Відвезли Надежду до лікарні, а Віталік відпросився із роботи та й чкурнув разом із дітьми до своїх батьків. Дівчаткам накупив цукерок, іграшок і пообіцяв, що відведе до цирку, тільки щоб вони нікому-нікому не казали, чому мама впала.

      Тим часом Надежда ні матері своїй, ні батькові не подзвонила, і чоловікові теж заборонила про те, що із нею сталося, казати.

      То Віталіку – як гора з плечей. Його батьки зустрічають гостей, дивуються, чому ж Надежда не приїхала!

      – Як це так?! – вже за столом каже Надеждина свекруха. – Де це видано? Що вона за мати,