Название | Õnne ja edu teejuht. Aita end läbi astroloogia |
---|---|
Автор произведения | Kristelle Sööt-Kajo |
Жанр | Эзотерика |
Серия | |
Издательство | Эзотерика |
Год выпуска | 2016 |
isbn | 978-9949-9738-4-2 |
Kannatlikkuse õppetunni alla käib ka see, et kõike, mida Jäär alustab, ei tohiks kohe pooleli jätta, isegi siis, kui kohe ja kiiresti midagi välja ei tule. Lisaks aitab kannatlikkus üle saada Jäärale omasest naiivsusest, sest võttes aega süvenemise jaoks leiad ka mündi teise külje ülesse. Kannatlikkus aitab paremini mõista nii ennast kui teisi, sest tempot maha võttes jääb aega tähele panna ümbritsevat ja endas toimuvat. Aja mahavõtmiseks sobib näiteks aeg-ajalt puhkuse võtmine, siis on võimalik mõtted välja lülitada ning rahulikult ainult endale ja elu nautimisele keskenduda. Väga häid tulemusi annab ka näiteks mediteerimine või teisisõnu korra päevas oma mõtete välja lülitamine, et saaks 20-30 minutit iseendaga olla. Lisaks tasuks meeles pidada, et kui tuleb midagi otsustada, siis ei pea otsustama kohe. Hea oleks võtta vähemalt viis päeva mõtlemisaega, sest oluline on, et otsust ei tehtaks emotsioonidel põhinevalt, vaid kuulates oma tõelist südamesoovi. Kui asi on seotud rahaga, siis tuleks mõelda, kas teeksid seda ka siis, kui raha selle eest ei saaks? Kui jah, siis järelikult on see sinu tõeline südamesoov. Viimaseks soovituseks kannatlikkuse õppimisel on see, et ei tasu teha korraga mitut asja, sest see ähmastab eesmärke ja süvenemist ning kui tasakaal tegevuste vahel on paigast ära, siis eksimused ja negatiivsus on kerged tulema.
Teiseks tähtsaks õppetunniks on see, et Jääralik äkkviha ja tulised tunded tuleks suunata aktiivsetesse tegevustesse (nt sporti või mõnda teise füüsiliselt aktiivsesse tegevusse), mitte teiste peale väljaelamiseks. Ühelt poolt ei ole vale see, et vabastatakse oma tunded teiste peale karjudes, kuid pikemas perspektiivis ei ole see mõistlik. Seega tuleks selline suur energia suunata millegi positiivse tegemisse, mitte teistega konflikti astumisse. Veel parem lahendus oleks õppida oma tundeid vabastama läbi lahti laskmise ja andestamise, sest tunnete enda sisse kogumisel võivad tagajärjed olla veelgi hullemad. Tunnete vabastamise kohta on kirjutatud mitmeid häid raamatuid ning sisuliselt on võimalike sellega ise hakkama saada, aga alguses võib konsulteerida ka mõne spetsialistiga.
Kolmandaks õppetunniks on see, et soov teiste üle domineerida tuleks ümber teha, sest see viib tavaliselt kokku teiste inimestega, kes soovivad just Jäära üle domineerida. Üks asi, mida Jäär vihkab, on see, kui teised tema üle võimutseda tahavad. Selleks et seda vältida, tuleb kõigepealt lõpetada eneses soov teiste üle domineerida. Selline käitumine tuleneb sellest, et soovitakse olukorda või inimest kontrollida, sest ennast tuntakse ebakindlalt. Siinkohal tuleb endale otsa vaadata ja üdini aus olla, vaid siis on võimalik sellisest kontrollimise soovist vabaks saada. Sel hetkel, kui inimene hakkab ennast ja elu usaldama ning ennast kindlalt tundma, kaob vajadus teiste üle domineerida. Sellest pole kindlasti lihtne loobuda, kuid tõenäoliselt tasuks uurida seda, kust need tunded pärinevad. Tõenäoliselt oleks hea uurida lähemalt oma suguvõsa, lapsepõlve või eelmisi elusid. Kui inimene teab enda tunnete põhjuseid, siis on neid ka lihtsam vabastada.
Kui Jäär on Sodiaagi algus ja esimene märk, siis eneseotsingutega alustamine ei pruugi olla üldse nii üheselt ja selgesti mõistetav. Pigem on elu uued algused seotud millegi negatiivse lõpuga või vanadest asjadest loobumisega. Suure tõenäosusega on Jäär pikka aega viibinud situatsioonis, millest väljapääs tundub kauge ja kättesaamatu, ollakse kuskil kinni ja ei saada täpselt aru, mis tegelikult toimub. Kuskil peas lihtsalt kumiseb mõte, et oleks vaja muutust, aga seda, mida teha või kuhu minna, ei teata. Ühelt poolt on kannatamine ja teadmatus head, nad motiveerivad otsima muutust. Hakatakse otsima lahendusi, et saaks teha seda nii vajalikku muudatust oma elus. Teisisõnu pannakse endas tööle see Jääralik naiivne energia, mis igaühe sees peidus on ja juba hakataksegi selle energia ajendil kiirustades kuskile jooksma. Muidugi ei tohi unustada, et Jääralikul moel võib alustatu pooleli jääda, kui kohe ei leita seda, mis elu muudaks.
Õnneks mina ei jätnud pooleli, kuigi minu algus oli äärmiselt konarlik, kogesin mitmeid ebaõnnestumisi, aga ikka tõstsin pea püsti ning suundusin edasi uue alguse poole. Minu jaoks tõeliseks uueks alguseks kujunes psühhoterapeudi juhendamisel toimunud rännak enda esiemade ellu. Tegin läbi naisliini konstellatsiooni, mis tähendab seda, et tutvusin naistega, kellest põlvnen. Sain teada, millised tunded, hirmud ja haigused olen nendelt pärinud. Nemad olid oma elu kinnijäämised mulle pärandanud ning nüüd saades seda kõike teada, pidin seitsme põlvkonna naised enda sees ära tervendama. Miks? Põhjus on lihtne, ka minul oli vaja kinnijäämisest üle saada, mul tuli teha valik. Kas jätkata nii nagu nemad, elades oma elu kannatades või asuda tegutsema selle naiivse Jääraliku usuga, et nüüd tuleb see uus algus. Ma ei pidanud pettuma.
Kui ollakse ummikseisus ja on jõutud äratundmiseni, et vajatakse muutust, siis tuleb hakata tegutsema. Niisama käed rüpes istumine ja lootmine, et keegi teine tuleb ja päästab sellest jamast on sama hea nagu seinaga rääkimine. Ainult ise saab ennast aidata! See ei tähenda seda, et ei tohi abi küsida. Vastupidi, teised inimesed siin selleks ongi. Kui suudetakse endas leida ülesse see Jääralik positiivne alustamise tahte, jäädes seejuures üdini ausaks, siis on absoluutselt kõik võimalik. Tuleb meeles pidada, et keegi ei saa enne appi tulla kui pole palutud. Keegi ei saa inimest aidata, kui ta ise ei taha ennast aidata. Valik ja vägi on inimeste endi käes, ise tuleb oma elu üle otsustada. Ükskõik millega see muutus seotud ka ei ole, siis tuletan meelde, et muuta saab ainult iseennast ja mitte kedagi teist. Kui muudetakse iseennast, siis muutub peegeldus nii teistest kui ka ümbritsevast situatsioonist.
Me oleme tulnud selleks siia maapeale, et saada erinevaid kogemusi ja seda just tunnete tasandil. Eesmärk on tunda nii negatiivseid kui ka positiivseid tundeid, et saaks halval ja heal vahet teha. Kehtib duaalsuse printsiip, igal mündil on kaks külge. Eesmärgiks on need kaks külge selgeks saada, et edukalt oma õppetunde läbida. Kõik, mis elus tehakse on õige, sest need on kogemused ja õppetunnid, mida tõeliselt vajatakse. Lihtsalt nüüd saab valida, kas õpitakse kannatades või rõõmustades. Ummikseisu satutakse siis, kui ollakse täielikult ümbritsetud negatiivsusest ning nüüd ei osata enam sellest väljapääsu leida. Vahel on raske isegi märgata, et ollakse sellises olukorras, kust tegelikult oleks pidanud juba ammu välja hakkama ronima, aga ikka joostakse peaga vastu seina ja süüdistatakse teisi. Ollakse õnnetud, ei teata, kuhu edasi minna, ei teata, mida edasi teha ja abi ka nagu täpselt ei oska otsida või isegi kui on otsitud, siis on satutud totaalselt valesse kohta. Mõne inimese jaoks on isegi õige koha leidmine omaette õppetund. Tegelikult ongi nii, et iga algus on raske, eriti siis, kui sa ei teata kuhu minna. Sellisel juhul on ainuke võimalus katse-eksitus meetodit kasutada ja isegi siis sa ei pruugi kohe õigete valikute otsa sattuda.
Inimese elu saab alguse mehe ja naise kohtumisest, sünnib laps. Kuid ka vanemad on oma vanemate lapsed ja neil on vanemad jne. Kuni seitse põlvkonda esivanemaid mõjutavad meie elu. See eelnevate põlvede kogemus on meieni kandunud ja on osa meist. Konstellatsiooni ehk taaslavastamise kaudu on võimalik inimese sees olevat informatsiooni kätte saada ja tõlgendada. Nii selgub näiteks, et mitmendast põlvest on meil juba süütunne või tunne, nagu oleksime kellelegi võlgu. Ka enamik rahaga seotud teemadest tuleb meil eelmistest põlvedest.
Kui sul on ainult kord elus võimalik käia teraapias, siis soovitatakse naistel uurida oma ema- ehk naisliini ja meestel isa- ehk meesliini. Sellest saadud informatsiooni abil saab oma elu kujundada just selliseks, mida oled endale alati soovinud, anda tagasi ebamäärased tunded sinna, kuhu nad tegelikult algselt kuulusid. Selline ajaliini abil enda tervendamine on tõhus ja arusaadav.
Iga inimene koosneb osadest ehk minadest. Enese tundmaõppimise alustuseks on oluline nendest teadlik olla. Kui inimene tahab teha midagi uut, siis juhtivas egos on alati keegi, kes ütleb, et pole vaja, see on liiga raske. Oluline on anda sõna kasvõi ühele minale eraldi. Kui on luba tal rääkida ja teda ka kuulatakse, hakkab kõik muutuma. Ressursiks on millegi teadmine, mida varem ei teadnud, see teadmine tuleb läbi rääkimise ja tegutsemise. Oluline on ka plaani koostamine, kuidas soovitakse edaspidi tegutseda. Sellega hajutatakse kõige suurem hirm, hirm muutumise ees. Plaan aitab hoida tasakaalu ja valitud teekonda jätkata.
Inimestel peaks jätkuma kannatlikkust,