Название | Палаюча рука |
---|---|
Автор произведения | Павло Артонек |
Жанр | Приключения: прочее |
Серия | |
Издательство | Приключения: прочее |
Год выпуска | 0 |
isbn | 9785448372599 |
1
Людина вовтузилась, відчуваючи грубі руки на собі, але вирватись не вдавалось. Здається, десь далеко, чувся найрідніший голос на землі, та він раптово зник й незрозумілі розмиті кольори й картинки теж. Настала повна тиша й темнота. Мерзенний холод змусив зціпити зуби й вдихати тяжке повітря носом. Паніка наступала миттєво. Рухи сковували тверді холодні стіни й безпомічний крик починав зриватися з вуст. Та вирватися не вдається, й, мабуть, не вдасться ніколи.
– Гей, вставай! – енергійним голосом сказала стара в старій хустинці і брудному фартусі. – Пора йти, дід вже давно за річкою.
– Ні! – підірвався хлопець, мацаючи руками все навколо. Він, нарешті помітив бабусю. – А, це ти, зараз тільки вдягнуся. – його очі бігали по квадратній кімнаті, невеселий сон трішки його налякав, таке враження, що він колись його вже бачив, і не раз, але завжди було трохи моторошно.
– Йди поснідай і в дорогу! – обертаючись у дверях гукнула стара і її кроки легким шурхотінням простелились по хаті.
Білочолий юнак втомлено вдягнувся і пішов їсти, вже й забувши про набридливий сон. Зрештою він йому вже снився багато разів, тому й приводу про нього думати не було.
Легкий сніданок погано пішов, і його лице тепер було ще сумніше й задумливіше ніж завжди, ранок здавався ще похмурішим. Взувшись у високі резинові чоботи й зійшовши з кам’яного широкого ґанку, молодик вийшов на вузьку вулицю. За ґрунтовою дорогою, всипаною камінцями, косився різкий схил на кілька метрів, далі стара і трухла смуга лісу. За лісом був горбатий луг, порізаний рівчаками від води, яка інколи приходила на весні. Він зійшов вниз до своєї саморобної перекладини, між двома товстими деревами, й швидко підтягнувся десять разів. Хлопець вдихнув, скільки зміг, у свої юнацькі груди свіжого повітря. Юнак мав невисокий зріст і худу статуру, тому спорт був для нього завжди легкою забавкою. Після таких ранкових невимушених підходів, його хмуре лице пожвавлювалось, але після цього з нього не сходила задумлива непривітна гримаса. Темно-сірі очі завжди були повільні й не цікавим поглядом дивились на нудний світ, відтінюючи жаль до всього. Здавалося, що він завжди про щось думав, і був десь за пару світлових років від не важливої реальності. Та величну й всемогутню природу любив він по справжньому, хоч ніхто й ніколи цього не бачив на його овальному, трохи похнюпленому лиці.
До річки було кілька хвилин ходьби, а в шлунку трохи тяжіли два пересмажених яйця. Перейшовши вузеньку річку по мініатюрному містку, який був розташований там де вода завширшки була не більше двох метрів. Здається той місток перебудовували кожен рік заново, бо вода на весні його змивала. Далі була стежка через кумедні кущі, сюдою гнали стадо корів і дорога була, мов навіжені, круті хвилі. Хлопець пройшов ще кілька хвилин і опинився на просторому лузі за річкою, де зустрів свого сивого, високого діда.
– Грицю, бігом за он те озеро, треба зупинити стадо! – трохи схвильовано проказав дід, показуючи довгим пальцем на кругле озеро за сто метрів від нього.
«Добрий початок дня», – прикро подумав Гриць і помчав зупиняти стадо.
Через п'ять захеканих хвилин юнак вернувся до діда, старий прилаштовував старий велосипед під низьке дерево.
– Я зупинив їх за озером. – захекано мовив внук, дивлячись на діда поглядом, який не позволив би йому дати ще одне завдання.
– Добре. Корови полюбляють гризти траву біля того озера. Зараз вони понаїдаються і ляжуть відпочивати, а нам можна вже зараз лягати. – всміхнувся дід сам до себе, побачивши це, аж таке стомлене, лице внука.
Гриць наче зрадів, а наче й ні, бо щось у нього ті сніданкові яйця зовсім погано пішли.
– Тоді я мабуть ляжу, щось мені зле. – бовкнув молодик. Гриць був доволі цікавий в плані розмови, завжди отак бовкав якісь короткі, іноді незрозумілі співрозмовнику, фрази. Ходив завжди смутний і невеселий, а очі його дивилися, наче в якусь чорну дірку в космосі що пролітала над землею, тільки в нього під ногами.
Настала немала спека. Стадо почало рух вперед по лугу в пошуках їстівного: на випалену сонцем траву й поодинокі дикі груші, або кущі глоду. Небажаючи виходити з під затінку дикої груші, пастухи піднялися. Червневе сонце дуже вже гріло, тому перспектива йти за коровами була трішки гірша, ніж лежання в холодку.
– Всі на місці? – спокійно спитав дід.
– Мабуть, всі. – так завжди відповідав хлопець. Вставляв «мабуть» поперед своїх думок, бо був він з тих хто вважав що все може змінитися в кожну секунду.
Стадо пішло далі: хлопець з дідом за ними. Перейшовши старий яр вийшли на ще ширший луг опинившись між двома річками. Та що текла з півдня (від наших пастухів) була в два рази менша від річки по праву сторону (на північ).
– Ну, тут і допасемо до вечора. – сказав дід, і влігся головою під старий глід на квадратну сумку з харчами.
– Я піду подивлюся на Десну.
– Іди, я покличу якщо знадобишся.
Юнак завернув на північ і попрямував до обірваних круч які дивилися на Десну з висоти стріхи звичайного