Название | Feng shui ja bagua. Meie elustrateegiate loomine |
---|---|
Автор произведения | Janno Seeder |
Жанр | Эзотерика |
Серия | |
Издательство | Эзотерика |
Год выпуска | 2012 |
isbn | 9789985322000 |
Füüsiline keskkond mõjutab inimese käitumist. Seega on ümbrust muutes võimalik mõjutada inimese enesetunnet ja omadusi. Oluline on aga see, et feng shui abil võib saavutada head enesetunnet toetava keskkonna just siin ja praegu.
Levinud on arusaamine, et tulge ja tehke mulle feng shui ära. Kuid feng shui tegeleb energiate tundmaõppimisega ja muutmisega ning seda inimesele soovitud suunas. Seega võib feng shui muutuda aastate, kuude ja tundidega. Kevadeenergia kodus on teistsugune kui sügiseenergia. Miks me muidu vahetame kardinaid, linikuid, kaunistame erinevatel aastaaegadel ja tähtpäevadel oma kodu – tegemist on energiate mõjutamisega meile soovitud suunas. Seda saab teha iga inimene ise, tuleb vaid teada feng shui peamisi printsiipe.
Asjata on loota, et on olemas nn feng shui alustamispakett. Igal feng shui meistril on oma viis ja oma tõlgendamine.
Noor abielupaar ehitas endale uue suure maja. Maja suuruse tajumiseks lisan magamistoa suuruse – 50 m2. Maja ehitamine kestis üle viie aasta ja sellesse pandi kogu hing, energia ja raha. Kogu ehitamisperioodi vältel elati väga kitsastes oludes. Pärast sissekolimist kasvas kodu suurus enam kui kolm korda. Kahjuks ei suutnud inimesed oma energiaga nii suurt pinda ära toita ja üsna pea hakkasid ilmnema teineteise mittemõistmise ja rahulolematuse märgid ning aasta hiljem elas abielupaar juba lahus.
Me teame, mis on tao (teekond, kulg) ja mis on qi (energia, vägi). Tunneme energia erinevaid tasandeid (füüsiline, psüühiline, vaimne) ja liike (tõusev, kiire, langev, rahulik, negatiivne). Oleme saanud teada, mis on feng shui ülesanne.
Hea feng shui tähendab seda, et inimene tunneb ennast hästi ja turvaliselt. Inimesel on olemas tema kuues tajumeel – intuitsioon –, mis küll viimastel aastakümnetel on vähe kasutuses olnud ja seetõttu unne vajunud. Feng shui meistrit on vaja siis ja ainult siis, kui inimene ise ei suuda intuitiivselt tekkinud olukorda või kohta hinnata. Lõppude lõpuks tähendab hea feng shui seda, et inimene on tasakaalus, rahulolev ja rõõmus.
Seetõttu sõltub meie elukvaliteet paljuski meist endist ehk sellest, kui hästi me oma väge tunneme ja seda enda jaoks kasutada oskame.
Nõuandeid oma energia juhtimiseks
Esiteks – tunneta energia liikumist. Igaüks on tunnetanud sisemist energia liikumist. Ülev ja rõõmus hetk toob hinge kosutavat jõudu ja positiivseid emotsioone. Ärritudes kaotame aga energiat ja pärast suurt hirmutunnet või vihahoogu tunneme ennast tühja ja kurnatuna. Feng shui õpetus ütleb, et sarnane tõmbab sarnast. Seega, kui me oskame näha ja ära tunda seda, mis meile rõõmu ja positiivset meelt annab, siis tasub just hea tuju energiat rohkendada.
Mõte on üks tugevamaid energia väljendusi. Kas teile meeldivad halba tunnet tekitavad mõtted? Kui ei, siis tuleb neist loobuda.
Teiseks – energiat on võimalik taastada. Mõni inimene taastub pärast rasket tööpäeva füüsilist trenni tehes. Teine aga püüab võimalikult palju looduses viibida. Neid tegevusi, mis meile rahuldust pakuvad, ei tasu endale keelata. Energia taastumiseks on lihtne nipp. Kui olete väsinud ja rusutud, siis visualiseerige endale silmade ette üks ilus pilt või tunne, mis kannab endas just teie jaoks positiivset emotsiooni. Meie aju reageerib ühtemoodi nii füüsiliselt kogetud olukorrale kui ka kujutletud pildile. Seega aktiveerib pelgalt ilus mõte meie õnne energiad ja me tunneme end taas hea ja ilusana.
Kolmandaks – säilitage hea energia. Kõige lihtsam feng shui vahend on küünal. Põletage küünlaid, sest leek hävitab negatiivse ja rohkendab positiivset. Kuulake meelepärast muusikat, laulge või ümisege kaasa. Energiat võib tõsta ka karjumise või meeletu karglemisega. Kuid energiat peab oskama ka säilitada. Enne rasket eksamit, kohtumist või tööpäeva tasub oma energiavälja kaitsta. Selleks sulgege silmad ja kujutage ette, kuidas keha mähkub kaitsvasse kesta. Ka telefoniga rääkides võib jalad risti panna ja nii oma energiaringi sulgeda. Head kaitset pakuvad nii optilised kui ka päikeseprillid.
Samasuguste energiat tervendavate tegevuste hulka kuuluvad ka kudumine, õmblemine, meisterdamine, täpsemalt loomine ja oma energia panemine millegi sisse. Nii aktiveeritakse ruumi kaunistamise käigus energiaga oma kodu. Ja tegemist pole pelgalt kauplusest ostetud new age’i asjaga, vaid iseenda väestatud esemega, mis hakkab kindlasti meie jaoks tööle.
20. sajandi viimasel veerandil tekkis läänemaailmal huvi idamaade tarkuste vastu. Eelkõige olid põhjuseks liiga kiiresti muutunud maailm, kiire elutempo, uued arusaamatud tervisehädad ja kiiresti levima hakanud suhtekriisid. Mõisteti, et on viimane aeg hoogu veidike maha võtta ja korraks iseendasse ja oma tegelikele soovidele pilk heita. Läänemaailm võttis feng shui kiiresti omaks ja eelmise sajandi lõpus oli see päris trendikas moevool, mis hullutas paljusid kodusid. Loomulikult pööras läänemaailm enam tähelepanu sellele, mida ta mõistis ja mis talle kasulik oli.
Kindlasti tuleb vahet teha lääne ja ida feng shui’l. Idas on feng shui puhul tegemist harmooniaõpetusega, mis lähtub energia liikumisest inimese seest väljapoole. Nii nagu lääne inimesele omane, on feng shui õpetus leidnud eelkõige kaubandusliku väljundi ja seda raamatute, vääriskivide, kristallide ja õnneamulettide müügi kujul. Seetõttu eristatakse tänapäeval kahte eri – ida ja lääne – feng shui’d.
Ida feng shui puhul toimub energiate tasakaalustamine eelkõige inimeses endas ja seejärel hakkavad toimuma muutused inimese ümber ja tema eluteel. Lääne feng shui puhul toimub aga vastupidine energialiikumine, kus inimene hakkab keskkonda ümber kujundama ja lõpptulemusena peaks parem ümbrus muutma ka teda ennast. Aga kas muudab? Ümbritseva keskkonna muutmise all näeb lääne inimene tihti pelgalt asjade paigutamist ja amulettide ning muude õnnetoovate esemete kasutamist ruumis.
Kokkuvõtteks
Sissejuhatav peatükk feng shui teemadesse on vältimatu. Paljusid feng shui raamatute lugejaid köidab eelkõige Bagua tsoonide teooria ja feng shui põhialustega tutvumine unustatakse sootuks. Kuidas on aga võimalik head tulemust saada, kui algteadmised on poolikud või puuduvad üldse? Nende jaoks, kes on tulemuslike elustrateegiate loomisest huvitatud, on käesoleva peatüki lugemine lausa kohustuslik.
Niisiis, feng shui on energiaõpetus, mille eesmärk on õppida tundma meie sisemisi ja meid ümbritsevaid energiaid. Energia kvaliteedist sõltub aga meie elu kvaliteet, meie edukus, õnn ja harmoonia. Missugune on energia? Energia väljendub läbi kahe omaduse ja need on yin ehk rahulik, rahunev energia ja yang ehk aktiivne, tõusev energia. Vastavalt olukorrale ja vajadusele kasutame erinevaid energiakvaliteete, näiteks magades yin-energiat ja sportides yang-energiat. Yin- ja yang-energia jaguneb omakorda viieks stiihiaks, mis väljenduvad Maa, Metalli, Vee, Puu ja Tule energia kaudu. Viimased on aga otseselt soetud inimese kaheksa eluvaldkonnaga ehk Bagua kaheksa tsooni teooriaga.
Mõned tulemuslikud soovitused
Esiteks – õpi tundma enda sees ja enda ümber liikuvaid energiaid.
Teiseks – kasuta oma teoreetilisi teadmisi praktikas igapäevaselt, sest ainult nii saab inimene kõikvõimsaks ja edukaks.
Kolmandaks – kui oled edulainel, siis jätka oma teed, sest edu kasvatab edu.
II peatükk
VIIS STIIHIAT MEIS JA MEIE ÜMBER
Bagua energiakaart on otseselt seotud viie stiihia loova ja kontrolliva tsükliga. Et seda mõista ja