Название | Bridget Jones: poisi järele hull |
---|---|
Автор произведения | Helen Fielding |
Жанр | Современные любовные романы |
Серия | |
Издательство | Современные любовные романы |
Год выпуска | 2014 |
isbn | 9789985332634 |
„Te ütlesite …?”
„Nad ilmselt ei taha kogenematut stsenaristi, kellega võib raskeks minna. Peate leidma võimaluse nende soovidele vastu tulla.”
„Nii-nii, neil ei tohi minuga jama tulla?”
„Täpipealt!” möönis Brian.
„Venna su’eb ä’a!” nuuksus Mabel.
„Ee … kas kõik on ikka …”
„Ei, hästi, super, esmaspäeval kell kaksteist!” ütlesin täpselt samal ajal, kui Mabel hüüdis: „Ma tapsin venna ä’a!”
„Olgu,” kõlas Briani hääl korraga närviliselt. „Laura saadab teile siis meili, kus on kõik täpsemalt kirjas.”
18.00 Kui tormiline segadus oli vaibunud, tibatilluke kriim Billy põlvel Supermani plaastri peale saanud, Mabeli käitumistabelisse mustad täpid kleebitud ja Bologna kastmega spagetid lastele sisse söödetud, tajusin, kuidas mõte tegeleb mitme asjaga korraga, umbes nagu uppujal, aga optimistlikumalt. Mis sinna koosolekule selga panna, ja kas ma võidan parima filmistsenaariumi eest Oscari? Oi, esmaspäev on Mabelil vist lühike päev, kuidas ma sel juhul lastele järele jõuan? Mis ma Oscarite tseremooniale selga panen ja kuidas Greenlight Productionsi tiimile öelda, et Billyl on tingud?
20.00 Tinge leitud 9, päris täisid 2, täimune 7 (v. h.)
Vannitasin lapsi ja kammisin neil täikammiga pead, selgus, et see on hirmus vahva. Billy juustest leidsin kaks päris täid ja kõrvatagustest seitse täimuna – ühe kõrva tagant kaks ja teise tagant lausa nii tubli saagi nagu viis tükki. Tore vaadata, kuidas need mustad täpikesed valgele täikammile ilmuvad. Mabel kurvastas, sest temal ei olnud ühtegi, aga läks rõõmsamaks, kui lasksin tal enda pead kammida, näitamaks, et minulgi ei ole. Billy vehkis täikammiga ja uhkustas: „Mul oli seitse tükki!”, aga kui Mabel nutma puhkes, pani vend talle lahkelt enda omadest kolm tükki juustesse, nii et Mabeli kammimisega tuli otsast pihta hakata.
21.15 Lapsed magavad. Koosolek ajab meeled metsikult ärevaks. Olen jälle tähtsal tööl ja hakkan koosolekutel käima! Panen tumesinise siidkleidi selga ja teen föönisoengu, vaatamata selle pagana härra Wallakeri üleolevale märkusele emmede soengute kohta. Ja närivale kahtlusele, et järjest süveneva harjumuse tõttu föönisoenguid teha muutuvad naised just nagu nendeks kaheksateistkümnenda (või seitsmeteistkümnenda?) sajandi meesteks, kes tundsid end avalikkuse ees mugavalt vaid siis, kui neil oli peas puuderdatud parukas.
21.21 Oh, äkki on ebaeetiline lasta juuksuri juures föönisoengut teha, kui mul võib olla peas täimune, mis on alles oma seitsmepäevase tsükli alguses?
21.25 Jah. See oleks ebaeetiline. Võib-olla ei peaks Mabel ja Billy praegu ka teiste lastega mängimas käima?
21.30 Ka tunnen, et peaksin Roxsterile tingude kohta tõtt rääkima, sest täid ei tee suhtele head. Aga ehk oleks praegusel juhul salgamine siiski parem?
21.35 Paistab, et tingud toovad endaga kaasa ületamatuid moodsa aja moraalseid dilemmasid.
21.40 Aaaah! Nüüdsama tuhnisin läbi kogu oma garderoobi (loe: velotrenažööri otsa kuhjatud rõivahunniku) ja lisaks riidekapid, kusagilt ei leia seda tumesinist siidkleiti. Koosolekule polegi nüüd midagi selga panna. Mitte kui midagi. Kuidas saab olla, et kapis on riideid kui palju, aga tumesinine siidkleit on ainuke asi, mis sobib olulise sündmuse puhul selga panna?
Võetud vastu otsus, et õhtuid tuleb hakata veetma teisiti: selle asemel, et riivjuustu pugida ja mõelda, kuidas vähem veini kulistada, peaks hoopis kõik riided rahulikult läbi vaatama, need, mida pole aasta jooksul kordagi kantud, vaestele andma, ja ülejäänutest moodustama omavahel kokku sobiva „tuumgarderoobi”, nii et hüsteerilise sahmerdamise asemel oleks riietumine edaspidi puhas rõõm. Ja sellele järgneks kakskümmend minutit väntamist velotrenažööril. Sest velotrenažöör pole ju ometi riidekapp, vaid ikkagi treeningratas.
21.45 Aga võib-olla sobiks kogu aeg seda meresinist siidkleiti kanda, nii nagu dalai-laama oma rüüd kannab. Kui ma ta üldse üles leian. Arvata võib, et dalai-laamal on mitu ühesugust komplekti või valveseisukorras keemiline puhastus, ja tema juba ei jäta oma rüüd kapipõrandale käkra, kui kogu kapp on täis Topshopist, Oasisest, ASOSist, Zarast jne ostetud riideid, mida ta kordagi selga ei pane.
21.46 Ega trenažöörile hunnikusse.
21.50 Käisin just üleval ja tšekkasin lapsi. Mabel magas, juuksed nagu ikka näo ees, nii et paistis, nagu oleks padjal hoopis kukal, ja Saliva1 oli tal kõvasti pihku pigistatud. Saliva on Mabeli nukuke. Minu ja Billy arvates segas ta teismelise nõia Sabrina ja jänkudeküla Sylvania nimed lihtsalt kokku, aga Mabeli enda arvates on Saliva imeilus nimi.
Musitasin Billy kuumavat põske, mille kõrval olid Mario, Horsio ning Puffle number üks ja Puffle number kaks, ja seepeale kergitas Mabel pead, sõnas: „Oi, kui ilud ilm,” ja laskis pea padjale tagasi.
Vaatasin lapsi, puudutasin nende pehmeid põski, kuulatasin nende norisevat hingamist – ja ilma mingi hoiatuseta tungis pähe saatuslik mõte „kui ometi …”. „Kui ometi …” Pimedus, mälestused ja kurvastus kohusid otsekui tsunami ning haarasid mind endaga kaasa.
22.00 Tormasin trepist alla kööki. Veel hullem: kõik vaikne, mahajäetud, tühi. „Kui ometi …”. Lõpeta ära. Selliseid mõtteid ei saa endale lubada. Lülita elektrikann sisse. Ära kuku üle ääre sellesse pimedusse.
22.01 Uksekell! Jumal tänatud! Aga kes seal nii hilja õhtul võiks olla?
Palju ajukääbikuid
Neljapäev, 18. aprill 2013 (jätkub)
22.45 Olid Tom ja Jude, mõlemad purupurjus. Koperdasid itsitades esikusse.
„Tohib, me kasutame sinu läpakat? Käisime Dirty Burgeris ja …”
„No ma proovisin iPhone’i peal PlentyofFishi ja ei saanud Google’ist fotot alla laadida, nii et …” Jude, töökostüüm seljas, kõpsutas oma kõrgetel kontsadel trepist alla kööki, Tom aga, ikka veel tõmmu, innukas, nägus ja fantastiliselt gei, andis mulle hoogsalt musi.
„Muah! Bridget! Sa oled NII PALJU alla võtnud!”
(Viimased viisteist aastat räägib ta seda iga kord, kui kokku saame, nii ütles ta isegi siis, kui olin üheksandat kuud rase.)
„Kuule, kas sul veintsi on?” kisas Jude alt köögist.
Selgus, et Jude – kes juhib vaata et terve City äritegevust, kuid teisendab armastuse rahamaailma Ameerika mägede vastu endiselt armueluks – jäi eile ühel interneti kohtingusaidil vahele oma jäledale eksmehele Alatule Richardile.
„Jah!” kuulutas Tom, kui me trepist alla Jude’ile seltsiks läksime. „Alatul Ajukääbikul Richardil, kes selle imelise naise ümber mingi SADA aastat oma ajukääbiklikul ja paaniliselt seotust pelgaval kombel sebis, temaga abiellus ja ta kümne kuu pärast maha jättis, jätkub JULTUMUST saata talle nüüd nördinud sõnum, et ta PlentyofFishis kirjas oli … otsi välja, Jude … otsi välja …”
Jude näppis segadussesattunult telefoni. „Ma ei leia üles. Kurat, ta on selle ära kustutanud. Kas oma sõnumit saab tõesti pärast seda ära kustutada, kui see on juba …”
„Ah, anna minu kätte, kallike. Igatahes point on selles: Alatu Richard saatis kõigepealt solvava sõnumi ja BLOKEERIS ta siis ära, nii et …” Tom hakkas naerma. „Nii et …”
„Me teeme nüüd PlentyofFishi uue inimese,” lõpetas Jude tema eest.
„Rohkem nagu PlentyofDicks,” turtsatas Tom.
„Rohkem nagu
1