Название | Varesetüdruk. Triloogia Victoria Bergmani nõrkus. Esimene raamat |
---|---|
Автор произведения | Erik Axl Sund |
Жанр | Современные детективы |
Серия | |
Издательство | Современные детективы |
Год выпуска | 2013 |
isbn | 9789985328026 |
rong
oli soe ja meeldiv. Kiiresti ja peaaegu helitult viis see poissi läbi linna, kus kõik oli lumest valge. Aga oli see nüüd juhus või saatus, mis soovis teisiti, aga Stockholmi jaama ei jõudnud ta kunagi.
Mõni peatus hiljem võttis tema vastas istet ilus blond naisterahvas. Tulija silmitses poissi kaua ja too mõistis, et naine teadis, et ta on üksi. Mitte ainult rongis, vaid üksi kogu maailmas.
Järgmine kord, kui rong peatus, tõusis blond naine püsti ja võttis tal käest kinni. Ta noogutas peaga väljapääsu poole ja poiss ei puigelnud vastu.
Nagu oleks ingel teda puudutanud, ja ta järgnes inglile nagu transis.
Nad võtsid takso ja sõitsid läbi linna. Ta nägi, et linna ümbritses vesi, ja see näis ilus. Liiklus ei olnud sama tihe kui kodus. Õhk oli puhtam ja arvatavasti ka kergem hingata.
Ta mõtles saatusele ja juhusele ning küsis endalt korraks, miks ta koos naisega seal istus. Aga kui naine end tema poole pööras ja naeratas, siis küsimus haihtus.
Kodus uurisid kõik alati, mida ta oskab, katsusid tema käsivarsi, et kontrollida, kas ta on ikka piisavalt tugev. Esitasid küsimusi, mida ta teeskles mõistvat.
Alati nad kõhklesid. Seejärel võib-olla valisid ta välja.
Aga see naine oli ta välja valinud, ilma et ta oleks pidanud midagi tema jaoks tegema, ja seda polnud kunagi varem juhtunud.
tuba
kuhu naine ta viis, oli valge ja seal oli suur lai voodi. Naine pani ta voodisse ja andis midagi sooja juua. See maitses peaaegu nagu tee kaugel kodus ja ta uinus veel enne, kui tass tühjaks sai.
Ärgates ei teadnud ta, kui kaua ta oli maganud, aga ta nägi, et oli ühes teises toas. Uuel toal ei olnud aknaid ja see oli üleni kilega kaetud.
Kui ta püsti tõusis, et ukse juurde minna, avastas ta, et põrand on pehme ja õõtsuv. Ta katsus linki, ent uks oli lukus.
Rõivad ja telefon olid kadunud.
Alasti heitis ta taas madratsile ja jäi uuesti magama.
Sellest toast pidi saama tema uus maailm.
Thorildsplan
Jeanette tundis, kuidas rool kiskus paremale ja kuidas terve auto sõitis justkui külg ees. Viimase kilomeetri roomas ta kuuekümnega ja kui ta keeras Drottningholmsvägenile, metroojaama poole, aimas ta, et viisteist aastat vana auto oli omadega õhtul.
Ta parkis auto ja läks politseipiirde poole, kus märkas Hurtigit. Peajagu teistest pikem, põhjamaiselt heledapäine ja tugev, aga mitte tüse.
Pärast ligi neli aastat kestnud koostööd oli Jeanette õppinud tema kehakeelt tõlgendama ja märkas, et mees oli murelik.
Peaaegu piinatud.
Aga teda silmates mehe nägu selgines, ta tuli talle vastu ja tõstis piirdelindi üles.
„Auto pidas siis ikka vastu.” Ta muigas. „Ma ei saa aru, kuidas sa suudad selle vana romuga üldse sõita.”
„Mina ka ei saa, kui sa mulle kuidagi palgakõrgenduse suudaksid korraldada, soetaksin ma väikese kabriolett-Mercedese ja liugleksin sellega ringi.”
Kui ainult Åke endale korraliku palgaga korraliku töö hangiks, siis võiks ta endale muretseda korraliku auto, mõtles ta Hurtigile ümberpiiratud alale järgnedes.
„Kas rehvijälgi on?” küsis ta ühelt kahest naissoost kriminalistilt, kes kruusasel teerajal kükitasid.
„Jah, omajagu erinevaid,” vastas üks ja vaatas Jeanette’ile otsa. „Mõned on kindlasti koristusauto omad, mis käib siin prügikaste tühjendamas. Aga mõned jäljed on kitsamate rataste alt.”
Jeanette oli nüüd, pärast kuriteopaigale saabumist, kõige kõrgem ülemus ja formaalselt uurimise eest vastutav.
Õhtu jooksul peab ta aru andma oma ülemusele, politseiülem Dennis Billingile, kes omakorda peab teavitama prokurör von Kwisti. Need kaks meest koos otsustavad, mida teha, olenemata Jeanette’i arvamusest. Selline oli käsuliin.
Jeanette pöördus Hurtigi poole.
„Hea küll, lase tulla. Kes ta leidis?”
Hurtig kehitas õlgu. „Me ei tea.”
„Mis mõttes ei tea?”
„Häirekeskus sai anonüümse kõne umbes…” Ta vaatas oma käekella, „… kolme tunni eest ja helistanud mees ütles, et siin metroosissepääsu juures on surnud poiss. Kõik.”
„Aga kõne on lindis?”
„Muidugi.”
„Ja miks nii kaua aega kulus, enne kui meile teada anti?” Jeanette tundis ärritustorget.
„Häirekeskuses arvati algul, et see on nali, kuna helistaja tundus olevat auru all. Pudistas ja, no mis nad ütlesidki? Ei kõlanud usutavalt.”
„Kas helistaja number on tuvastatud?”
Hurtig pööritas silmi. „Registreerimata kõnekaart.”
„Kurat küll.”
„Aga varsti saame teada, kustkohast kõne ühendati.”
„Hästi, hästi. Eks kuulame linti, kui tagasi jõuame.”
Jeanette kõndis politseinike seas ringi ja uuris, mis oli teada ja kas on leitud midagi huvipakkuvat.
„Aga tunnistajad? Kas keegi nägi või kuulis midagi?” Ta vaatas nõudlikult enda ümber ringi, aga alluvad raputasid üksnes pead.
„Keegi pidi ju poisi siia tooma,” jätkas Jeanette üha alistunumalt. Ta teadis, et töö muutub keeruliseks, kui nad ei suuda lähimate tundide jooksul ühtki juhtlõnga leida. „Vaevalt et laibaga metroos sõidetakse, aga ma tahaks siiski valvekaamerate salvestiste koopiaid.”
Hurtig tuli tema kõrvale.
„Ma juba panin ühe mehe neid otsima, nii et õhtuks on olemas.”
„Väga hea. Kuna surnukeha on siia toodud tõenäoliselt autoga, tahaksin ma nimekirju kõikidest autodest, mis on viimaste päevade jooksul teetollidest läbi tulnud.”
„Selge,” vastas Hurtig, samal ajal mobiil pihus eemale kõndides. „Ma katsun korraldada nii, et saame need võimalikult kiiresti.”
„Kannata nüüd. Ma ei ole veel lõpetanud. Muidugi jääb veel ka võimalus, et surnukeha tassiti siia, või toodi rattakärul või millega iganes. Uuri ülikoolist, kas neil on valvekaamerad.”
Hurtig noogutas ja lonkis minema.
Jeanette ohkas ja pöördus ühe kriminalisti poole, kes uuris põõsaste ümber muru.
„Ei midagi ebatavalist?”
Naine raputas pead. „Veel mitte. Jalajälgi muidugi on, ja me mõned kõige paremad jäljed võtame ka. Aga ära liiga palju looda.”
Jeanette lähenes aegamisi põõsale, kust musta prügikotti topitud laip oli leitud. Poiss oli alasti ning kangestunud istuvas asendis, käsivarred ümber põlvede. Käed olid hõbedase teibiga kokku tõmmatud. Nägu oli tõmbunud kollakaspruuniks ja krobeliseks, meenutades pärgamenti.
Käelabad olid aga peaaegu mustad.
„Kas seksuaalse vägivalla märke on?” Jeanette pöördus Ivo Andrići poole, kes kükitas tema jalge ees.
„Veel ei saa kinnitada. Aga välistada ka ei saa. Ei tahaks teha ennatlikke järeldusi, ent kogemustest võin öelda, et selliseid äärmuslikke vigastusi ei kohta just sageli ilma seksuaalse vägivalla märkideta.”
Jeanette noogutas.
Politsei oli kuidagiviisi proovinud paiga ehitustara