Название | Kokteil ühele |
---|---|
Автор произведения | Chris Forester |
Жанр | Современные детективы |
Серия | |
Издательство | Современные детективы |
Год выпуска | 2015 |
isbn | 9789985963913 |
“Miks ta Benile helistab?” küsis madal hääl ootamatult. “Kas Harry on jälle jalga lasknud?”
Ukseavas seisis Mary, kelle tulekut nad ei olnud kuulnud. Võib-olla tüdruk ei olnud täna laulnud.
“Miks ta Benile helistab?” kordas Mary oma küsimust. “Miks te vajate pianisti? Kus Harry on?”
“Räägi sina Pisikesele,” ütles Irene kergelt ja astus ukse poole.
“Pisikesele,” kordas Mary üleolevalt Irene’i poole alla vaadates. Tüdruk oli naisest peajagu pikem ja oma kaunist figuurist teadlik. Ta lõi selja sirgu ja naeratas. “Kui te vajate pianisti, siis ta seisab teie ees. Ma tahan täna ise mängida.”
Dean andis Irene’ile lahkumiseks märku ja naine kadus kergendust tundes kiiresti toast, ust enda järel ettevaatlikult kinni tõm mates.
“Mary,” pöördus isa tüdruku poole. “Kust sa tuled nii hilja ja miks sa ei ole helistanud?” nõudis ta. “Ma hakkasin juba muretsema.”
“Palun lõpeta, paps. Mul ei ole jututuju.”
“Sul ei ole jututuju! Kas sa tead ka, et kell on juba kaheksa. Mida see kõik tähendab?” Dean püüdis pahane välja paista, kuid teadis, et ei suuda Mary peale vihastada. Seda teadis ka Mary.
“Milleks kõik see? Sa tead ju, et minuga ei juhtu midagi halba, muretsemiseks pole mitte kõige väiksematki põhjust,” kinnitas tüdruk, aga ta hääl ei olnud kuigi veenev. Jäi mulje, et ta tahab oma jutuga pigem end kui isa rahustada. Pärast hetkelist kõhklemist lisas ta oma suurte hallide silmadega tühjusesse vaadates: “Mind valdab indigosinine meeleolu.”
“Indigosinine meeleolu?” Isa oli kimbatuses.
“Jah, indigosinine meeleolu – ma olen täna armunud… õnnetult armunud. Mis saab homme, seda näeme homme.” Tüdruk kehitas ükskõikselt õlgu ja lükkas laubale langenud juuksesalgu silmilt. “Ma tahan klaverit mängida, on hea, et Harryt siin ei ole.”
“Mary, kallis, sa lähed kohe koju. Külastajad on juba saalis ja sa ei tohiks siin olla.”
“Kes seda ütleb? Ma mängin, kuni Ben siia jõuab… ja ühel päeval, ütle, mida tahes, hakkan ma igal õhtul külastajate meelt lahutama… Võib-olla hakkan isegi laulma.”
“Mary kallis, sa lähed nüüd kohe koju,” kordas isa. “Sa ei saa ju nende riietega saali minna.”
“Miks mitte? Mis mu riietel viga on?” Tüdruk heitis kiire pilgu oma peegelpildile aknaklaasil. “See helesinine pluus ja must pükskostüüm sobivad mulle suurepäraselt.”
“Muidugi, kallis, need rõivad sobivad sulle. Sa oled kena tüdruk, aga sa oled alles koolitüdruk. Need on ju sinu koolirõivad!”
“Selle vea parandan ma kohe,” naeris Mary enesekindlalt. “Pööra vaid hetkeks selg, et ma saaksin sind üllatada.”
Dean ohkas, kuid suunas kuulekalt pilgu tänavale avaneva akna poole. Ta vaatas, kuidas vastasmaja katusel sinine neoontuli kustus, et süttida siis uuesti punasena, seejärel kollasena.
“Ma olen valmis, võid vaadata!” hüüdis Mary.
Tüdruk seisis käed puusas keset tuba ja naeratas võidukalt. Helesinine pluus oli heidetud tarbetuna kirjutuslaua ees olevale toolile ja ka musta jaki nööbid paistsid olevat tarbetud, sest suletud oli ainult üks, keskmine nööp. Must sametpael, millega ta pikad punakasblondid juuksed olid veel hetk tagasi kuklasse kinnitatud, lendas hoog salt läbi toa ja maandus pluusile. Valla pääsenud kohevad kiharad langesid korratult tüdruku õlgadele ja paar julgemat juuksesalku pugesid vabadust nautides isegi jaki sügavalt avatud kaelusesse. Mary mõjus nüüd kümme aastat vanemana ja isal oli raske leppida tõsiasjaga, et see noor daam on tema väike tüdruk.
“Kallis laps, ega sa ometi kavatse…”
“Muidugi kavatsen. Küll sa näed, et mul on suur menu,” vastas tüdruk muretult ja avas kabineti ukse. Hetk hiljem sulgus see kerge paugatusega tema järel.
Dean laiutas nõutult käsi, kui Mary kepsutades ruumist lahkus. Ta oleks tahtnud oma tütrele paremat tulevikku, kui seda võimaldas baarimuusiku elu, kuid mis oli kasu tema soovidest, kallist erakoolist, viiuli- ja kunstitundidest ning kõigest sellega seonduvast, kui Maryl olid teised huvid. Kuid mis huvid need sellised üldse olid! Dean tõmbas kärsitult käega läbi juuste ja ohkas, taibates, et ta ei mõista enam oma last. Võib-olla ei teeks paha, kui ta paluks Susanil tüdrukuga vestelda?
Mary avas hoogsalt baariukse, kuid peatus lävel ja vaatas kõhklevalt suures saalis ringi. Hämaralt valgustatud baar oli sootuks erinev päeval nähtud kokkulükatud laudade ja asjalikult sagivate töötajatega kodusest ruumist.
Esimesed külastajad olid mugavatel toolidel istet võtnud ning saali täitsid vaikne jutuvada ja õhus hõljuv alkoholi magus aroom. Napis õhtukleidis D-tüdrukud seisid ootavalt baarileti ääres ja naersid omavahel vesteldes muretult. Nende kõrval, pikkade saledate sõrmede vahel konjakiklaasi veeretades, istus Irene. Ta oli oma kohevad mustad juuksed kuklasse ülisuureks põnevaks punutiseks seadnud ja ta kuldbrokaadis büst sädeles ahvatlevalt.
Mary tundis kõhklust hinge pugemas. Ta ei olnud enam kindel, kas tal sobib ikka oma tagasihoidlikus mustas pükskostüümis ja metsikult langevate juuksesalkudega saali siseneda ning klaveri taha istuda, kuid see oli vaid hetkeline hirmutunne. Tüdruk lõi pea kuklasse – ta ei kahelnud endas ju kunagi – ja astus kindla sammuga baarileti poole.
“Meeldivat õhtut, Mona ja Susan,” tervitas ta naeratades.
Tüdrukud pöördusid ja vaatasid teda hämmastunult ning hüüdsid nagu ühest suust: “Oled see ikka sina, Mary!”
“Mina, ikka mina,” kinnitas tütarlaps.
“Ja… Kui seksikas sa täna välja näed,” lausus Mona suurest üllatusest toibudes.
“Ma olengi seksikas,” vastas Mary ja ta oleks tahtnud seda ka ise uskuda.
“Aga isa? Kas isa teab, et sa oled siin?” küsis Susan murelikult ukse poole vaadates. “Mida tema sellest arvab?”
Mary kehitas ükskõikselt õlgu. “Loomulikult teab ja ta ei arva midagi. Ma hakkan klaverit mängima, asendan Harryt.”
“Kui tubli sinust,” hüüatas seni vaikinud ja uudishimulikult Maryt silmitsenud Irene naerma pahvatades. “Asendad Harryt! Ega sa arva, et ma hakkan sinuga koos esinema?”
“Ei, muidugi mitte! Ma asendan ka sind, sul on tähtsamatki teha,” vastas Mary südamlikult naeratades ja osutas Irene’i poolikule konjakiklaasile.
“Sa oled võrratu! Tänan sind!” lausus Irene sama suure südamlikkusega ja rüüpas konjakit.
“Ütle poistele, et ma olen kohal ja et me võime alustada,” lausus Mary Mona poole pöördudes, astus klaveri juurde ja asetas käed klahvidele. Peagi tungisid saali esimesed õrnad helid, mis muutusid ajapikku kindlamateks ja jõulisemateks. Endalegi märkamatult lasi tüdruk end meloodial jäägitult haarata ja hakkas laulma:
“Sa ei tea, mis on valu, kuni sind pole vallanud indigosinine meeleolu…”
Ta hääl oli sügav ja väga madal ning ta esituses kõlas raev.
Häältesumin saalis muutus vaiksemaks ja pilgud pöördusid meeldivalt üllatununa lava poole.
Esimesena astus Mary kõrvale saksofonist, et teda toetada, siis liitus nendega kontrabass ja pisut hiljem järgnesid teised pillid.
“Suurepärane,” lausus Mona siiralt ja pöördus Susani poole. “Kui vana meie Pisike juba on?”
“Kolmteist.”
“Juba kolmteist, ka Julia oli kolmeteistkümneaastane,” ohkas Mona.
“Ja ka viimase Playboy kaanetüdruk on kolmeteistkümnene,” tähendas Irene elutargalt. “Olen alati öelnud, et kolmteist on naise parim iga.”
“Aga