Название | Visas raganas ir kuces vai rektoram vairāk neliet |
---|---|
Автор произведения | Jolanta Auziņa |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 2024 |
isbn |
"Esmu priecīgs vēlreiz sveikt visus burvju akadēmijā." Es vēlētos jūs iepazīstināt ar meistaru Sebastianu er Rīteru. Viņš aizvietos meistaru van Šušu.
– Meistars er Riters pie mums mācīs ārstniecības augus? – brūnmatainā sieviete, kas ar mani runāja, pirmā pārsteigta jautāja.
– Tieši tā. Tici man, meistars ļoti labi pārzina priekšmetu un varēs daudz ko iemācīt. ES tevi netraucēšu. Esi aizņemts,” un ātri pameta auditoriju, pirms viņam tika uzdoti vēl kādi jautājumi.
Piekritēji apklusa, nezinādami, ko sagaidīt no dīvainā zālaugu pētnieka. Es varētu viņu viegli iedomāties kā kaujas apmācības vai ārkārtējos gadījumos runoloģijas skolotāju, bet herbalism…
Viņa pakratīja galvu, izdzenot apsēstību, kurā meistars Riters kā bezrūpīga ganīte cepurītē, gatavībā auļo ar grozu pa laukiem un pļavām un maigi ieliek tajā zāli.
Es, protams, sapratu, ka zālītes nav tā vāktas, pareizāk sakot, neviens ar debīlu sejas izteiksmi nelēkā, bet iztēle ir tāda iztēle. Pēc tā, kā piekritēji skatījās viens uz otru, sapratu, ka neesmu vienīgā, kas iedomājusies ko līdzīgu.
Meistars paskatījās uz mums līdzjūtīgi, un viņa acu dziļumos pazibēja kaut kas, kas lika man uzmanīties.
– Es priecājos sveikt jūs šī semestra pirmajā nodarbībā. “Viņš nolika mapi uz lejas un nostājās mums priekšā, rokas aiz muguras. – Es neprasīšu no jums neiespējamo, bet es jums jautāšu stingri par kursa programmu, tāpēc es lūdzu jūs uztvert šo tēmu nopietni. Garšaugu pārzināšana var glābt jūsu dzīvību vai padarīt to vieglāku nākotnē. Tici man, es zinu, par ko runāju. Es domāju, ka meistars van Šušs jums jau ir norādījis, ka šo tēmu nevajadzētu novērtēt par zemu. – Viņš jēgpilni apstājās, skaidri domādams, ka, ja nē, tad viņš šo patiesību stingri iesitīs mums galvās. Un es viņam ticēju. – Tagad iepazīsimies. – Viņš stāvēja pie kanceles un izņēma no mapes piekritēju sarakstu: – Andželija van Dinga. – Tā pati brūnmatainā sieviete piecēlās kājās un mīļi uzsmaidīja skolotājai. Viņš paskatījās uz viņu un pamāja: "Iesēdies." Jums nav jāceļas, vienkārši paceliet roku.
"Kā jūs sakāt, meistar," viņa pamirkšķināja acis. – Saki, vai tu esi vilkacis?
"Jā, es esmu vilkacis," vīrietis mierīgi atbildēja, atrauts no saraksta. "Man šķita, ka visi to jau ir sapratuši."
– Kā jūs nonācāt akadēmijā? – meitene uzdeva vēl vienu jautājumu. – Atvainojos par ziņkārību, bet jūsu rases pārstāvju šeit iepriekš nebija. Man pat likās, ka ir kaut kāds likums… – Un viņa daiļrunīgi apklusa.
– Es nezinu par tādiem noteikumiem. Vai arī jums ir kaut kas pret mani kā skolotāju? – Viņš jautājoši izlocīja uzaci.
– Nē, nē, par ko tu runā?! – viņa uzreiz sāka kliegt. – Man vienkārši interesē. Meistars van Šušs tik pēkšņi nolēma pamest akadēmiju…
– Attiecībā uz meistaru van Šušu varat sazināties ar rektora sekretāri, es domāju, ka viņa apmierinās jūsu ziņkāri. Vai jums joprojām ir jautājumi? ..
Meitene kļuva nedaudz sārta, samulsusi un neskaidri paraustīja plecus.
–…Nu, turpināsim. Kristofers van Gošs. – lielais vīrs, kuram blakus sēdēja Alai, pacēla roku. – Bernards van…
"Nu, beidzot ir kāds, kurš neuztraucas par Van Dingsu," Alai tikko dzirdami teica man ausī, novēršot manu uzmanību no klasesbiedru iepazīšanas.
Meitenes uzvārds patiešām bija slavens. Nezinu, ar ko viņa ir saistīta ar vienu no karaļa padomniekiem Ludvigu van Dingu, taču mans tēvs ne reizi vien apbrīnoja viņu kā politiķi, kurš nepieņem “visu šo negantību vilkaču, raganu, tumšo burvju un citiem viņi patīk." Un kāds viņam bija šoks, kad izpaudās mana raganas dāvana! Turklāt viņš pamodās diezgan vēlu. Kādu laiku manam tēvam pat bija fiksēta doma atbrīvot mani no dāvanas, taču viņam teica, ka šāds rituāls tiek uzskatīts par aizliegtu un tā laikā es ļoti labi varu nomirt. Maz ticams, ka rituāls viņu atbaidīja, bet mans tēvs neriskēja ar manu dzīvību. Un paldies dieviem! Un pēc tam viņš beidzot nomierinājās un pats atkāpās. Gandrīz…
Protams, man neviens par to nestāstīja, bet es vienmēr biju nemierīgs bērns un bieži dzirdēju lietas, kas nebija domātas manām ausīm.
– Un ko, van Šušs arī nobrāzās par van Dingu? – ES jautāju.
– Nu, es tā neteiktu. Bet viņš viņai vienmēr piešķīra tikai augstākos punktus, lai gan, manuprāt, viņa pat nezina pusi no pētītajiem augiem. Bet, godīgi sakot, viņš mūs nemaz nespieda.
– Kāpēc tad viņa gāja studēt uz Ekonomikas fakultāti, ja tik ļoti neinteresēja?
"Tā nebija viņa, kas aizgāja, tā bija viņa, kas aizgāja," Alai klusi iesmējās. – Pirms vairākiem gadiem karalis pārmeta Ludvigam van Dingam, ka viņa konservatīvisms jau pārsniedz jebkādas robežas un neļauj viņam saskatīt valsts perspektīvas. Tāpēc viņš nosūtīja savu brāļameitu šeit mācīties par burvi, lai pierādītu, ka viņš iet līdzi laikam. Kas visus ļoti pārsteidza.
– Matilda van Klīfa. “Es uzreiz nesapratu, ka mana kārta sarakstē ir pienākusi mani. Alai nācās iesist man ar elkoni sānos. Es atjēdzos un pacēlu roku. – Tātad jūs esat viena no tām raganām, kas ieradās apmaiņā! Es pats to varēju uzminēt. "Viņa acis dejoja no smiekliem. – Būs interesanti salīdzināt savas zināšanas ar mūsu piekritēju zināšanām. Esmu pārliecināts, ka jūs mūs pārsteigsiet.
Spriežot pēc toņa, kādā tas izskanēja, sapratu, ka tas man nemaz nav interesanti! Labi, ka viņš jau bija pārgājis uz nākamajiem vārdiem sarakstā, un man izdevās noskaidrot, ka citu Alejas draugu, kurš sēdēja netālu un nepārprotami bija lielā vīra draudzene, sauca Nella van Kirša. Vēl divas meitenes, ar kurām man “paveicās” sazināties, sauca Lavender van Jurp un Cicilla van Garp. Nu, es neatcerējos pārējo vārdus.
Meistara Era Rītera stunda, tāpat kā pārējās, bija ātra un interesanta. Bet beigās biju izmisīgi izsalcis, un biju gatavs ēst ja ne veselu bulli, tad teļu noteikti.
7. nodaļa. Pasaulē neuzkrītošākā ragana
Ēdamistaba bija trokšņaina un pārpildīta. Es gāju ar saviem jaunajiem draugiem – Alai, lielo vīru Kristoferu un viņa draudzeni Nellu – uz sadali, apskatījos lielo istabu ar vienkāršiem galdiem un krēsliem un skatījos uz raganām.
Man par pārsteigumu es tos atradu gandrīz izdales punktā sava topošā līgavaiņa un vēl piecu vecāko klašu studentu sabiedrībā. Tuvojoties viņa saprata, ka raganas nemaz nav pret viņām jaukas, bet gan cenšas atvairīt kaitinošo uzmanību.
– Kāpēc tu salūzies? Mēs vienkārši aicinām jūs pastaigāties! Pasēdēsim, pļāpājam… gozējamies saulītē… – un kaut kā viņš to pateica tā, ka uzreiz kļuva skaidrs: viņš uzskata raganas par pieejamām meitenēm, kuras, ja paminās ar pirkstu, tūlīt skries pēc. viņiem.
Viņa draugi nepārprotami jutās līdzīgi.
Kas tas vispār ir? Duglass domā, ka ir nemirstīgs?
"Jūsu piedāvājums mūs neinteresē," Stella vēsi atbildēja, un viņa un Kesija novērsās, lai dotos tālāk.
Bet puisis satvēra viņu aiz apakšdelma:
– Tu nesaprati. "Es aicinu jūs pastaigāties," van Dūzs iebilda, sakodis zobus.
No Stellas un Kasandras sejas izteiksmēm bija skaidrs, ka