Название | Vienīgā vilkacim |
---|---|
Автор произведения | Jolanta Auziņa |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 2024 |
isbn |
– Klau, ja es sastapos ar vilkaci, kas, tavuprāt, man būtu jādara? Vai man piekrist, vai tomēr labāk izvēlēties mierīgāko variantu? Nu ar cilvēku partneri.
Sākumā viņa bija pārsteigta, bet pēc tam tik jautri iesmējās.
Un viņa atbildēja:
– Ak, es tev liku smieties, es nevaru. Vilkači uz tādiem klubiem neiet. Viņi vai nu sāk dejot savās apmetnēs, vērojot pieaugušos, vai arī praktizē ar saviem cilvēkiem. Un Enriko ir vīrietis. Lai jūs varētu izelpot un mierīgi staigāt. Neviens brutāls un seksīgs vilkacis tevi tur nepavedinās.
7. nodaļa
Šodien pēc darba man bija laiks aiziet uz baseinu. Tad nolēmu ieskriet tango skolā un satikt noslēpumaino Enriko. Es tikko beigšu nodarbības.
Un tieši tā. Man pat izdevās klusi noskatīties stundas beigas. Man noteikti patika deju skolotājas pieeja stundai.
Enriko atvadījās no klases, visi aizgāja, un es piegāju pie ēnām. Viņš bija tumšmatains, lokans, slaids, bet viņa figūra bija diezgan vīrišķīga. Un īpaši patika tas, ka treneris bija garš. Man pašam bija augums virs vidējā, mēs kopā labi izskatītos, noteikti.
–Ko tu vēlies, dārgā kundze? – viņš laipni jautāja.
– Es nolēmu atnākt pie jums, mana draudzene Nataša ieteica jūs kā izcilu tango treneri. Esmu iesācējs šāda veida dejošanā, bet es gribu dejot. Es vienmēr gribēju iemācīties dejot tango. Un te es esmu.
– Tātad jūs joprojām dejojāt, bet ne tango. Kas?
“Es nodarbojos ar vingrošanu kopš pamatskolas, un vidusskolā pievienojos deju pulciņam. Institūtā sāku interesēties par Dienvidamerikas dejām. Pēdējos trīs gadus es vispār neesmu dejojis.
– Hmm, redzēsim tevi kustībā. Es ieslēgšu mūziku, parādīšu dažas pamata kustības, un mēs dejosim. Vienkārši klausieties mūziku un jūtiet mani.
Man patika mācīties dejot tango. Enriko izrādījās brīnišķīgs partneris, un bija patiess prieks just, ka viņš vada mūsu pāri. Pat ņemot vērā manu paša satraukumu un zināmu neveiklību un stīvumu. Pēc piecām minūtēm es pilnībā atslābinājos un pilnībā nodevos dejai. Žēl, ka tas nebija ilgi. Es noteikti sāku to uztvert.
– Nu, nav slikti, nemaz nav slikti. Es aizmirsu pajautāt tavu vārdu un vai tev ir partneris?
– Veronika. Un man nav partnera. Nataša man ieteica sazināties ar jums ar partnera jautājumu.
– Starp citu, kas ir Nataša?
– Mans kolēģis. Mēs skolā strādājam kopā. Viņa iepriekš mācījās kopā ar jums augstākā līmeņa klasē. Nataša minēja, ka viņa dažreiz pilnveido jaunu deju ar jums.
"Jā, jā, es saprotu, ko tu domā," Enriko domīgi pieskārās pirkstiem pie lūpām, brīdi domādams. – Nāc pie manis parīt. Vakarā, tajā pašā laikā. Vai jūs varat? Lieliski! Un es atradīšu tev partneri. Paskatieties tuvāk savas pirmās nodarbības laikā. Viņu sauc Nikolajs un viņš jau ir nedaudz sadarbojies ar savu draudzeni. Es iesaistījos. Un nesen viņam bija kautiņš ar meiteni un viņi izšķīrās, bet viņam patika dejot. Es palūdzu viņam atrast partneri. Tikai viņš ir garš un viņam vajag meiteni virs vidējā, kā tev, Veronika.
Tā bija laba zīme, viss noritēja ļoti labi. Atvadījos un lidoju mājās atpūsties. Diena bija aizņemta.
Nākamā diena pagāja tāpat kā iepriekšējās. Es izveidoju ieradumu celties agri, veikt vingrinājumus un rūpīgi sagatavoties darbam. Viņa slavēja sevi puskailu spoguļa priekšā. Figūra skaidri sāka savilkties, un kuņģis tik ļoti neizcēlās. Šo notikumu bija vērts atzīmēt ar vakara peldi un masāžu. Ir izlemts.
Darba diena pagāja labi, atkal pa logu izspiegoju vilkačus. Šodien ieradās viens no dvīņiem, paņēma pusaudžus un aizgāja. Un es stāvēju un atcerējos, kā pirms piecām minūtēm es paskatījos uz savu sapni, un man cauri ķermenim pārskrēja dzeloņainas zosādas. Tas bija gan mīļi, gan nedaudz biedējoši.
"Tātad, mīļā, labāk paņem savu sāli un dodies uz treniņu."
Es tajā dienā ierados mājās nogurusi, bet laimīga. Paspēju izlasīt ar darbu saistītu literatūru un agri gāju gulēt. Jau miegā izdomāju, ka rīt varētu piezvanīt institūta draugiem un atkal nodibināt komunikāciju.
Jaunā diena atnesa lielisku noskaņojumu un vakara aktivitātes ar jaunu partneri. Nepazīstamais Nikolajs mani nepievīla un diezgan labi izskatījās un kustējās. Pirmajā nodarbībā paspējām iepazīties, labi dejot, par laimi kustības līdz šim bija ļoti vienkāršas, kā arī parunājāmies piecu minūšu pārtraukumā.
Mēs abi nolēmām turpināt dejot kā pāris, un es vēlreiz pārliecinājos, ka Enriko ir izcils skolotājs. Pirmā nodarbība mani patiešām iedvesmoja. Pagaidām ar manu grafiku pietika ar divām reizēm nedēļā.
Un piektdien pēc skolas darbinieku atpūtas telpā svinējām matemātikas skolotāja Oļega Viktoroviča dzimšanas dienu. Nedaudz iedzērām: dāmām Oļegs Viktorovičs paņēma dzirkstošo vīnu, bet vīriem labu konjaku, kolēģe cienīja tīros dzērienus. Un viņš vispār neatzina garšu sajaukumu.
Un viss būtu labi, bet viena no dāmām pēkšņi nolēma dejot. Un nesteidzieties uz optimistiskiem ritmiem, nē. Kā tas ir iespējams?! Mēs esam skolotāji! Dāmas vēlējās pāru dejas. “Saplūst kaislībā ar savu partneri,” es nodomāju neapmierināts.
Un tad dzimšanas dienas puika palūdza mani dejot. Es nemaz negribēju klīst ar savu kolēģi, bet atteikt dzimšanas dienas zēnam bija pilnīgi neērti. Man bija jāpiekrīt.
Deja uzreiz nogāja greizi. Nē, mans kolēģis uzvedās paciešami, bet uzreiz sāka komunicēt un uzdot nevajadzīgus un nepiedienīgus jautājumus:
– Viņi saka, ka jūs šķiraties, Veronika?
Un kas? Kāpēc viņš man uzdod šādus jautājumus? Labi, ja viņš būtu sieviete, es to uztvertu kā banālu zinātkāri. Bet vīrietim ap četrdesmit gadu beigām, kāpēc viņam ir vajadzīga šī informācija?
– Ziņas komandā, redzu, izplatās zibenīgi. Lai gan man nav ko slēpt. Jā, Oļeg Viktorovič, es šķiros.
– Veronika, ejam prom no oficiālās dzīves un uzrunāsim viens otru vārdā.
Tas ir viss, ko man vajadzēja no šī sausprātīgā un formālista! Mums steidzami jāpazūd no šiem dzīves svētkiem.
– Oļeg Viktorovič, mēs esam skolā un joprojām strādājam. Atstāsim visu kā ir. Starp citu, tu labi dejo, mācījies, vai arī tas ir iedzimts talants? – Nolēmu pēkšņi mainīt tēmu un atraut kolēģi no personīgiem jautājumiem.
Viņš sāka atbildēt, un es tobrīd ar skumjām prātoju, kad šis garlaicīgais vakars beigsies un mani pametīs ne mazāk garlaicīgais kungs. Dievs, viņam ir gandrīz četrdesmit, un viņš ir. Pašmāju pavedinātājs.
Un nākamie vārdi no mana kolēģa mani pilnībā satrieca. Man bija jājautā vēlreiz, pretējā gadījumā es to pēkšņi dzirdēju.
– Kas? Oļeg Viktorovič, tu mani ievedi dejā tik viegli, ka es biju nedaudz apjucis. Atkārtojiet to, ko teicāt?
Kolēģe mākslīgi pasmējās un atkārtoja:
– Es uzaicināju tevi, Veronika, uz deju. Ziniet,