Название | Naukowa analiza biblijnych listów Apostołów. Naukowe wyjaśnienie Biblii wiersz po wierszu |
---|---|
Автор произведения | Andrey Tikhomirov |
Жанр | |
Серия | |
Издательство | |
Год выпуска | 0 |
isbn | 9785005918062 |
11 to świadectwo jest takie, że Bóg dał nam życie wieczne, a to jest życie w Jego Synu. (Jahwe-de «dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu». Jezus rzekomo wiecznie żywy)
12 ten, kto ma Syna, ma życie; ten, kto nie ma Syna Bożego, nie ma życia. (Zestawienie tych, którzy mają «Syna Bożego» i tych, którzy nie mają).
13 to napisałem do Was, którzy wierzą w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że wy, wierząc w Syna Bożego, macie życie wieczne. (Twierdzenie, że wierzący w «Syna Bożego» mają rzekomo życie wieczne).
14 i oto mamy do niego zuchwałość, że gdy prosimy o coś z jego woli, on nas słucha. (Personifikacja Boga-Syna).
15 a gdy wiemy, że on nas słucha we wszystkim, o co prosimy, wiemy też, że otrzymujemy to, o co go prosimy. (Personifikacja Boga-Syna).
16 Jeśli kto widzi brata swego, który grzeszy grzechem nie na śmierć, niech się modli, a da mu życie, a ten, który grzeszy grzechem nie na śmierć. Jest grzech do śmierci: nie mówię o tym, żeby się modlił. (Różne rodzaje grzechów, Potrzeba modlitwy-autosugestia).
17 wszelka nieprawość jest grzechem; ale grzechem nie jest śmierć. (Różne rodzaje grzechów).
18 wiemy, że każdy, kto narodził się z Boga, nie grzeszy; ale zrodzony z Boga strzeże się, a zły go nie dotyka. («Zrodzony z Boga» – bezgrehoven).
19 wiemy, że jesteśmy od Boga i że cały świat leży w złu. (Ten autor stwierdza: «że jesteśmy od Boga i że cały świat leży w złu», ale ten świat stworzył Bóg Ojciec!).
20 wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam światło i rozum, abyśmy poznali Boga prawdziwego i abyśmy byli w jego prawdziwym Synu, Jezusie Chrystusie. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne. (Syn Boga Ojca «przyszedł i dał nam światło i rozum». W tłumaczeniu z języka religijnego na język Zwyczajny: kapłani hipnotyzujący wysłali zahipnotyzowanego proroka do «dzieci Bożych», który inspiruje to, co jest korzystne dla tych kapłanów hipnotyzujących).
21 dzieci! trzymaj się z dala od bożków. Amen. (Trzeba być strzeżonym przed» niewłaściwymi" bogami. Pierwszy soborowy List Jana, składający się z pięciu rozdziałów, był przypisywany apostołowi Janowi od czasów starożytnych. Nazywany Soborem, ponieważ nie jest napisany do jednej osoby ani do jednego kościoła, ale do wiernych wszystkich miejsc i czasów. List został napisany około 68 roku n. e.i ma na celu Ostrzeżenie wierzących przed fałszywymi naukami heretyków, którzy odrzucili «bóstwo» Jezusa Chrystusa).
5. Drugi list soborowy św. Jana Apostoła
Rozdział 1
1 starzec-wybranej pani i jej dzieciom, które kocham w Prawdzie, i nie tylko ja, ale wszyscy, którzy poznali prawdę (starcy-prezbiterzy w kościele wczesnochrześcijańskim nazywali przywódców wspólnoty pierwszych chrześcijan. W Kościele apostolskim tak nazywano niekiedy zarówno prezbiterów, jak i biskupów, bez ścisłego rozróżnienia. Nazywano prezbiterów lub starszych, a sami apostołowie. Apel do pewnej pani i jej dzieci).
2 dla prawdy, która trwa w nas i będzie z nami na wieki. (Prawda rzekomo «przebywa w nas i będzie z nami na wieki»).
3 Niech będzie z wami łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Pana Jezusa Chrystusa, Syna, w Prawdzie i miłości. (Mówi się tutaj w imieniu dwójki bogów: Jahwe i» Jego Syn" Jezus Chrystus).
4 bardzo się ucieszyłem, że znalazłem z dzieci Twoich, które chodzą w prawdzie, tak jak otrzymaliśmy przykazanie od Ojca. (Dzieci danej «wybranej pani», «chodzą w prawdzie», to znaczy są posłuszne i wierzą w Jahwe i Jezusa Chrystusa, analogia do otrzymywania przykazania, czyli postaw, od Jahwe).
5 a teraz proszę cię, pani, nie jako nowe przykazanie nakazując tobie, ale to, które mamy Od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali. (Pierwotne przykazanie-miłość, w rzeczywistości miłość-uczucie, które pojawia się w miarę formowania się mózgu, obserwuje się również u zwierząt, w postaci połączeń neuronowych w mózgu, istnieją różne formy miłości: do Boga, ojczyzny, dzieci, przedstawiciela własnej i drugiej płci, Fetyszyzm – ubóstwianie różnych przedmiotów itp.).
6 A miłość polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań. To jest przykazanie, które słyszeliście od początku, aby postępować zgodnie z nim. (Tutaj miłość jest interpretowana w postaci tego, co należy czynić «według Jego przykazań», czyli Jahwe i Jezusa Chrystusa).
7 Albowiem wielu uwodzicieli weszło na świat, którzy nie wyznają Jezusa Chrystusa, który przyszedł w ciele: takim [człowiekiem] jest uwodziciel i Antychryst. (Powstający chrześcijanie tworzyli konkurentów, aw samym pierwotnym chrześcijaństwie nie było jedności, tacy ludzie byli uważani za uwodzicieli i antychrystów).
8 Czuwajcie nad sobą, abyśmy nie stracili tego, nad czym pracowaliśmy, ale aby otrzymać pełną nagrodę. (Twierdzenie, że trzeba walczyć z fałszywymi naukami, w przeciwnym razie wszystko można stracić).
9 każdy, kto przekracza naukę Chrystusa, a nie przebywa w niej, nie ma Boga; ten, kto przebywa w nauce Chrystusa, ma zarówno ojca, jak i syna. (Potępienie tych, którzy łamią naukę Chrystusa i nie przebywają w niej, ten, kto «trwa», to znaczy przestrzega postaw wyłaniającego się chrześcijaństwa, ma dwójkę bogów:" Ojca i syna», to znaczy Jahwe z synem. Według wielu badaczy, Trójca bogów powstały później w chrześcijaństwie jako łącznik między politeizmem a monoteizmem w okresie przejścia od politeizmu do monoteizmu. Trójca istniała w religiach starożytnego Egiptu (Ozyrys, Izyda, Horus), starożytnych Indiach (Brahma, Wisznu, Shiva), Babilonii (Anu, EA, Bel) itp., odzwierciedlając fakt istnienia monogamicznej rodziny (tata, mama i dziecko, rola matki jest bagatelizowana z powodu dominacji patriarchatu). «Głową panteonu ugarycko-kanaanejskiego był Bóg El», pisze M. I. ryski w książce «prorocy biblijni i proroctwa biblijne», s. 24—25, «podobnie jak Żydzi, słowo to oznaczało «Bóg», ale stało się własnym imieniem. El miał żonę boginię Ashera lub Ashirat i brata, Boga Dagona, patrona żniw, który później stał się głównym bogiem Filistynów osiedlonych na ziemi kanaanejskiej, jednego z «ludów morza». Ale szczególnie aktywną i znaczącą postacią panteonu ugaryckiego był Baal, syn Dagona. W tekstach Ugarita Baal pojawia się jako bóg burzy, bóg wojny, a jednocześnie jako dawca deszczu i żniw, często w połączeniu z boginią Anat, niezwykle wojowniczą, a także patronką płodności. Kult tej bogini, podobnie jak kult innej bogini w tym Panteonie – Astarte, miał charakter orgiastyczny i był związany ze Świętą prostytucją. Tacy byli bogowie, których czcili Kanaanejczycy z Ugaritu i kanaanejczycy z Palestyny i którzy najwyraźniej stali się bogami także Izraelitów po tym, jak znaleźli się na tej ziemi, wraz z ich starożytnym Bogiem pustyń i gór Jahwe: kiedy zdobywcy, osiedlając się w Kanaanie, w końcu przeszli od koczowniczego pasterstwa do osiadłości i rolnictwa, kulty bogów kanaanejskich musiały oczywiście stać się dla nich szczególnie atrakcyjne, ponieważ bogowie ci byli rolnictwa, a ich kulty – kulty płodności. Wiele starożytnych ludów było uosobieniem potężnej produktywnej siły natury, a Wykopaliska archeologiczne w Palestynie odkryły kultowe figurki byka w starożytnych warstwach. Na polach umieszczano kamienne i drewniane filary w kształcie fallusa-męskiego narządu rozrodczego lub takie falliczne figurki zakopywano w ziemi, co miało magicznie zwiększyć jej płodność»).
10 kto przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, tego nie przyjmujcie do domu i nie przyjmujcie go. (Walka z fałszywymi naukami).
11 Albowiem ten, kto go pozdrawia, uczestniczy w złych uczynkach jego. (Walka z fałszywymi naukami).
12 wiele