Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок
Автор произведения Отсутствует
Жанр Кулинария
Серия
Издательство Кулинария
Год выпуска 2014
isbn 978-966-14-7201-2, 978-966-14-7774-1



Скачать книгу

вимити, обсушити й дрібно нарізати. Баклажани, цибулю та помідори пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері. Додати томатний сік, сіль, перемішати, довести до кипіння й варити 15–20 хв. Потім додати часник, зелень і спеції, перемішати, варити ще 5 – 10 хв. Розкласти соус у гарячі банки й герметично закупорити. Зберігати в прохолодному місці.

      Кабачки й патисони

      Квашені кабачки й патисони

Квашені патисони

      3 кг молодих патисонів, 200 г кореня селери, 200 г кореня петрушки, 200 г моркви, 200 г ріпчастої цибулі

      Для розсолу (на 1 л води): 20–60 г крупної солі, 20 г меду

      Патисони добре вимити, розрізати вздовж, видалити насіння й заповнити половинки овочевою начинкою. Для начинки корені селери та петрушки, моркву, цибулю обчистити, дрібно нашаткувати й перемішати. Начинені овочами патисони укласти в підготовану посудину. Для розсолу у воді розчинити сіль і мед, перемішати, довести до кипіння, остудити й залити овочі. Накрити посудину чистою натуральною тканиною, покласти гніт і помістити для квашення в прохолодне місце.

Мочені кабачки з яблуками

      3 кг маленьких молодих кабачків, 1,5 кг яблук кислих сортів, 10–12 листків смородини, 6–8 листків вишні

      Для розсолу (на 1 л води): 15 г солі, 30 г меду

      Дрібні кабачки та яблука вимити. Для заквашування бажано використати дерев’яну діжку, а якщо її немає – скляний або емальований посуд. На дно підготованої посудини покласти кілька промитих листків, потім шарами викласти кабачки та яблука, пересипаючи їх зеленню. Приготувати розсіл, остудити й залити овочі так, щоб маринад повністю їх покривав. Накрити посудину тканиною, покласти гніт і винести в прохолодне місце.

Квашені патисони з яблуками та зеленню

      2 кг молодих патисонів, 2 кг яблук кислих сортів, 50 г кореня хріну, 50 г зелені селери, 60–80 г зелені петрушки, 10–14 листків смородини, 8 – 10 листків вишні

      Для розсолу (на 1,5 л води): 45 г меду, 25 г солі, 15 г житнього борошна

      Патисони та яблука вимити, нарізати скибочками. У патисонів видалити насіння, у яблук вирізати серцевину. Укласти шарами яблука й патисони в підготовану посудину, пересипаючи листям вишні, смородини, зеленню петрушки й селери. Для розсолу в окропі розчинити сіль і мед, трохи остудити, додати житнє борошно. Приготованим розсолом залити патисони та яблука. Зверху покласти марлю або лляну серветку, встановити гніт і поставити в прохолодне місце.

Мариновані патисони з яблуками

      1,5 кг невеликих патисонів, 1,5 кг яблук кислих сортів, 6–8 листків вишні, 5–8 листків смородини

      Для маринаду (на 2 л води): 30 г солі, 40–50 г меду, 20 г житнього борошна

      Патисони та яблука вимити, яблука нарізати скибочками й видалити серцевину. Патисони розрізати на 2–4 частини. Викласти шарами патисони та яблука в підготовану банку, зверху покласти листя смородини й вишні. Для маринаду воду довести до кипіння, додати сіль і мед, кип’ятити 3 хв, потім обережно всипати борошно й перемішати, щоб не було грудочок. Залити патисони та яблука маринадом,