OMIKO

Все книги издательства OMIKO


    Англійська швидко. 2000 слов на кожен день

    В. В. Перлова

    Правила та розмовні теми у виданні зібрано у 12 комплексних уроків, де разом із тематичною лексикою розглядаються вимова звуків та правила написання, різні часові форми та правила, що стосуються їх використання. Граматичні правила у виданні подаються разом із вправами, які допоможуть закріпити знання.

    Галицька сага. Примара миру

    Петро Лущик

    «Примара миру», третя книга «Галицької саги», охоплює події, що відбувалися у 1923–1928 роках. 15 березня 1923 року у Парижі було вирішено передати Східну Галичину, де переважало українське населення, під опіку Польщі. Не всім таке рішення припало до смаку. Галицькі терени заполонили польські військові осадники, на яких Юзеф Пілсудський покладав великі сподівання; внаслідок проведення так званого «шкільного плебісциту» значно скоротилася кількість українських шкіл; українців витісняють з державної служби… Щоб протистояти цьому, об’єднуються колишні військові, за плечима яких бої за рідну землю: хтось вступає до лав Української Військової Організації і продовжує збройну боротьбу; хтось розуміє, що побороти натиск польських осадників можна лише спільно, створивши кооперативи; хтось шукає щастя за океаном… Життя не лише розкидало перетинців різними країнами, але й розвело по різних ідеологіях. Поки що вони не воюють один проти одного, але хто знає, як піде далі?..

    Автобіографія

    Бенджамин Франклин

    Бенджамін Франклін (1706–1790) – один із батьків-засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець. Він був тим, хто скріпив своїм підписом Декларацію незалежності США, Конституцію США і Версальський мирний договір 1783 року, що формально завершив війну за незалежність тринадцяти британських колоній у Північній Америці від Великої Британії. Це три основні документи, на яких вибудовувалися Сполучені Штати. Франклін був 15-ю дитиною в сім’ї, і, здавалося б, його життя було визначено наперед. Проте йому вдалося пройти шлях від помічника продавця сальних свічок до шанованого керманича держави. Свою «Автобіографію» Бенджамін Франклін замислив як розповідь сину про родину і, власне, свій життєвий шлях і досвід. Він не збирався її публікувати. Проте згодом виявилося бажання винести цю розповідь на широкий загал, щоб пояснити молодим людям, що таке справжній успіх і як його досягти. Автобіографія – захоплива історія життя реальної людини, написана нею самою щиро, без прикрас.

    Справа мертвого авіатора

    Олександр Красовицький

    Третій рік Першої світової війни, Київ. На Куренівському аеродромі здійснює посадку один із перших пасажирських літаків імперії – «Гранд» конструкції Ігоря Сікорського. На борт літака у Петрограді піднялися шестеро осіб – авіаконструктор князь Олександр Курдашов із молодою дружиною та четверо членів екіпажу, однак у Києві ступили на землю лише четверо з них. Сікорський – у минулому студент загиблого князя Курдашова – звертається до легендарного колишнього начальника розшукової частини Київської міської поліції Георгія Рудого, бо поліція намагається обвинуватити одного з членів екіпажу, в причетність якого до злочину він не вірить. Георгій Рудий передає справу своєму давньому другові та колишньому заступникові – Тарасу Адамовичу, якого дивує спосіб та місце вбивства. Загалом підозрюваних четверо. Лишень слідчий Тарас Галушко вже багато років поспіль уникає будь-яких згадок про підкорювачів неба, бо має власну болісну таємницю…

    Никифор Дровняк

    Ростислав Коломиец

    Український художник Никифор Дровняк (1895–1968) утвердився в історії як Никифор, якого і без прізвища знає весь світ. В історії української культури не так багато постатей, які б, досягши світового визнання, увійшли в аннали світового мистецтва ще за життя. Так склалося, що Никифора краще знають у світі, ніж в Україні… Одна з найзагадковіших й не до кінця розгаданих мистецьких постатей XX століття. Довгі роки митець фігурував у мистецьких енциклопедіях світу принаймні під 17 іменами – «Никифор Криницький», «Ян Криницький», «Лемко Никифор», «Майстер з Криниці», «Никифор Дровняк»… Хоча б тому, що поляки вважали його польським художником Никифором Криницьким (Nikifor Krinicki), а наші співвітчизники – українським лемківським художником Никифором Дровняком. Поява цієї постаті у серії «Знамениті українці» зрозуміла: Никифор має увійти у колективну свідомість українців саме як український художник.

    Фундаментальні концепції психоаналізу

    Абрахам Брилл

    Абрагам Брил (1874–1948) – відомий психіатр, перший психоаналітик на теренах США. «Фундаментальні концепції психоаналізу» – це його курс лекцій, головною темою якого є теоретичні та практичні засади психоаналітичної психотерапії, принаймні в межах їхньої північноамериканської ревізії. Автор вперше дає англійський переклад таких фундаментальних психоаналітичних понять, як «витискання» (repression), «перенесення» (transference), «переміщення» (displacement), «відреагування» (abreaction) і розглядає їх, ґрунтуючись на власній психоаналітичній практиці. Твір стане у пригоді викладачам і студентам гуманітарних факультетів університетів, професійним психологам, психіатрам і психотерапевтам, а також зацікавить усіх, хто вивчає проблеми освіти, психології, психотерапії та психіатрії.

    Казки, легенди, притчі

    Герман Гессе

    «Казки, легенди, притчі» – це найкращий початок для знайомства з творчістю Гессе. До збірки ввійшли такі розповіді, як «Карлик», «Гра тіней», «Фальдум», «Поет», «Ірис», «Казка про плетений стілець» й інші. Кожну розповідь присвячено одній або кільком темам. В казках, легендах, притчах описано основні філософські категорії: народження, життя, любов, осягнення істини, віра, обман, релігія, смерть.

    Степовий вовк

    Герман Гессе

    Відчуження людини, яка живе «не як усі», пошуки свого «я» там, де це «я» знайти неможливо, психоаналіз, Фройд і Юнґ, фантасмагорія, еротика і джаз, роздвоєння особистості – все це «Степовий вовк», роман видатного німецько-швейцарського письменника, лауреата Нобелівської премії Германа Гессе (1877–1962). Гарі Галер – головний герой роману – називає себе «степовим вовком, який заблукав у тенетах цивілізації». Він книжник-одинак, який зовсім не пристосований до життя і тому думає про те, щоб це життя покинути. Але декілька незвичайних подій вимушують його переглянути свої погляди…

    Сліпота

    Жозе Сарамаго

    «Сліпота» – це історія про те, як в одному безіменному мегаполісі люди раптом всі осліпли, крім однієї жінки, і до чого це призвело. Це алегорія про людське життя – безжально-іронічна, приголомшливо-страшна і до сліз прониклива. І все ж вона вселяє впевненість, що людина спроможна все подолати, і після прочитання цієї книги, за визнанням численних читачів, хочеться дивитися на світ широко відкритими очима і просто – жити. Тому що нічого важливішого за це й бути не може.

    Голова з площі Пігаль

    Андрей Кокотюха

    Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей. Відчув на собі зміни й Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер – сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але одного разу в двері комірчини Клима постукали – і все враз змінилось. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову. Справа стає для Кошового особистою – у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові треба знайти справжнього вбивцю. На шляху Клима – багаті аристократи, божевільні бандити та озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. А часу – лише три дні…