Tammsaare lühiproosakogumik, mis sisaldab klassiku novelle, jutustusi ja proosalaaste: "Kooli Alma", "Lehekandja nr 17", "Looja", "Päästmisel", "Pärast võitlust", "Sõprus", "Tähtis päev", "Tõsi jah", "Vanad ja noored", "Vastukaja", "Võsaküla uus koolmeister", "Mäetaguse vanad".
Tuntumaid armastusromaane maailmakirjanduses üldse. Seesugust armastust kui selles teoses kohtab elus harva. "Manon Lescaut" on inspireerinud näiteks niisugused loojaid nagu Massene'd ja Puccinit.
See lugu kõneleb suurest sõjast, mis peeti Segowlee kantonmendis asetseva ruumika bangalo vannitoas ja milles Rikki-Tikki-Tavi võitles päris üksi. Rätseplind Darzee aitas teda, ja biisamrott Chuchundra, kes ei tule kunagi põranda keskele, vaid hiilib alati seinaääri mööda, andis talle nõu; aga tõeline võitleja oli ainult Rikki-Tikki-Tavi.
Hipodroomil antakse stardipauk ja kolm kogenud võidusõiduhobust kappavad rajale. Jooksu uustulnuk jääb neist kaugele maha. Ent õige pea hakkavad liidrikoha eest võistlevad hobused kentsakalt käituma. Mis ometi toimub? Lasse ja Maia aimavad, et see asi ei ole päris õige…
Vallebys peetakse armastusefestivali. Linnakese elanikud musitavad üksteise võidu ja korraldavad linnaväljakul tantsuvõistluse, mille tulu läheb vaesuses elavate laste hüvanguks. Ent festivali lõpus juhtub nii mõndagi kummalist: poodium kukub kokku ja valgus kustub. Rääkimata sellest, et raha läheb kaotsi…
Lugejate ja kriitikute poolt kõrgelt hinnatud novellimeistri esimene romaan. Imearstina esinev miljonär meelitab lihtsameelseid osalema inimkatsetes, eksperimendi käigus hargnevad lahti eesti inimeste elulood. Erksa detailitunde, särtsaka lause ja terve maailmavaatega romaan elust ja inimestest meie ümber. Ilus, põnev ja mõtlemapanev raamat, üks parimaid eesti romaane, milles kunst ja meelelahutus on oivalises tasakaalus. Tekstinäide, kohviku teema: Mida kauem ma inimesi jälgisin, seda rohkem hakkas tekkima kahtlus, et kas ikka tuntaksegi siin, ometi nii õdusas ja soojas paigas, ennast hästi. Arvasin end märkavat mingit rahutut, otsekui mõttetut ühe koha peal tammumist, mida need oodatud ostjad, eeskujulikud tarbijad, lõppude lõpuks kõigest inimesed, endagi eest varjates salamahti etendasid. Üks blond piinlikult perfektse soenguga neiu riivas omaette ohates kogemata mu pilku ning ma tundsin millegipärast end väga imelikult. Need otsivad silmad tekitasid mus lausa mingi süütunde. Kulus mõni hetk, enne kui suutsin tema pilgu tähenduse enda jaoks alasti harutada. Ta ei vaadanud ju tegelikult mind. Ma olin tal lihtsalt ees. Olin nagu kirev ühekordne kampaaniaplakat, mis tema elu väljavaadet varjutas. Keerasin ringi. Mu selja taga kisendas saapapoe suur teadaanne veel suuremast allahindlusest: miinus 70%. Keerasin tagasi, neiu kissitas silmi. Kui tahad silma paista ja popp olla, siis hinda ennast alla, taipasin ja laskusin tagasi oma ajalehe juurde.
Uni on magusam kui mesi. Ent mõnikord ei pruugi lapse uneharjumused sugugi nii magusad olla. Vastupidi, lapsel võib olla raskusi uinumisega, ta võib sageli üles ärgata, vastsündinu ei saa kuidagi päeva ja öö vaheldumist selgeks jne. Nii on vanematel-hooldajatel on peavalu ja lõpuks ka meeleheidet kui palju. Käesolevas raamatus selgitavad autorid, milline peaks olema mingis vanuses lapse unerežiim, kuidas saab last õigesti magama harjutada, nii et kõik – nii laps kui vanemad – oleksid hommikul puhanud. Samuti antakse ülevaade erinevas vanuses lapse unevajadusest, levinumatest segajatest, mis ei lase õhtul rahulikult uinuda. Aga ka unehäiretest, nende tunnustest ja nendega toimetulekust. Ning loomulikult on raamatus hulgaliselt nippe ja võtteid, kuidas tagada lapsele parem uni ning unemuredest võitu saada. Rahulikku und!