"Käesolev kogumik on teine köide Fanny de Siversi (1920-2011) kogutud teostest (esimene köide „Kogu mu elu on advendiaeg” ilmus aastal 2018). Teist köidet raamistavad autori broðüürid„Jõuluaja kirjad”, „Paastuaja kirjad”, „Ühelt kaldalt teisele”, „Haigus võib avada aknaid” ning „Jumala loomaaed – tuttav tundmatu maailm”. Ulatuslik keskmine osa sisaldab erinevatest väljaannetest kogutud kirjutisi markantsete, eriti Prantsusmaaga seotud isikute lugusid, samuti revolutsioonide, võimu- ja naisküsimusi puudutavaid artikleid, mille väärtust esseistika þanris on hinnatud ülikõrgeks. Autor on tuntuks saanud nii ajaloolise, usundiloolise kui ka filosoofilise kallakuga kirjutiste poolest.Filosoofide ajalooline peavägi koosneb meestest. Nemad on üha otsinud lunastust teadmistest ja teadusest. Osa naisi on küll nende arutlustega kaasa kajanud, kuid tugeva algupäraga mõtlejaid, neid, kes mehemõtte suurtes peajoontes söandaks kahelda, on naiste seas siiski seni leidunud vaid üksikuid. Neid napib suurtelgi rahvastel. Seda uhkemad võime olla, et meil siin väikesel maal on sündinud mõned silmapaistvalt avara vaimsusega naised, Fanny de Sivers kindlasti nende esireas.– Jüri Talvet"
„Poiss nimega Jõulud” on põnev seiklusjutt, mis paljastab, kes tegelikult on Jõuluvana. Lugu, mis tõestab, et miski pole võimatu. Nikolas on 11-aastane poiss, kellele on terve elu jooksul kingitud ainult üks mänguasi – kaalikast nikerdatud nukk. Aga ta on sellegi üle rõõmus, sest kingi tegi ema, keda enam ei ole. Nikolase maailm variseb kokku, kui ka tema puuraidurist isa retkelt kaugesse põhja ei naase. Poiss otsustab isa üles otsida ja selleks kas või põhjapoolusele minna. Inimese jaoks, kes usub imedesse, ei ole ju miski võimatu! Või siiski? Alguse saab seiklus, milles on palju lund, hulk päkapikke, üks lapserööv, veel rohkem lund ja põhjapõdrad, kes ei suuda maapinnal püsida. Matt Haig on tuntud briti kirjanik ja ajakirjanik, kes on kirjutanud raamatuid nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lõbusad illustratsioonid on teinud Chris Mould. Raamatu põhjal on valmimas film.
1986. aasta 26. aprill on läinud ajalukku päevana, mil toimus plahvatus Tšornobõli tuumajaamas. Sergi Plohhi jutustab arhiividokumentidele ja intervjuudele toetudes loo Euroopa raskeimast tuumakatastroofist, mis jättis oma jälje sadade tuhandete inimeste, teiste hulgas ka eestlaste ellu. Põnevikuna kirjutatud raamat viib meid kevadiselt muretusse Ukrainasse, reaktori juhtimisruumi, hüljatud küladesse ning võimulolijate kabinettidesse. Aga ennekõike on see tuletõrjujate, teadlaste, inseneride, tööliste, militsionääride ja sõjaväelaste lugu, kes pidid oma tervise hinnaga toime tulema pealtnäha võimatuga: hoidma ära tuumapõrgu, mille kõige hullemad tagajärjed oleksid hävitanud elu kaugemalgi kui Euroopas.Raamat võitis 2018. aastal Ühendkuningriigi mainekaima aimeraamatute auhinna, Baillie Giffordi preemia.Sergi Plohhi elas 1986. aastal Ukrainas vähem kui 500 km kaugusel Tšornobõlist, praegu on tema kodu Ameerika Ühendriikides. Ta on Harvardi Ülikooli Ukraina ajaloo professor ja sealse Ukraina uurimisinstituudi direktor. Tema sulest on ilmunud mitmeid auhindadega pärjatud raamatuid, millest eesti keeles on varem ilmunud „Viimane impeerium. Nõukogude Liidu lõpp”.tõlkija Ants Pihlak448 lk
Ootamatust töökaotusest šokis Lilian kohtub peol noore naisega, kes toob temas esile uued tunded ning avab vanad haavad. Kui Lilian kutsutakse tegema valimiskampaaniat peaministrikandidaat Triinu Tuhalale, sukeldub ta töösse halastamatus poliitikamaailmas. Hoolimata tempokast karjäärist ja mehest tema elus ei saa ta peast 20-aastast Monat. Tänapäeva Eestis aset leidva sündmustikuga romaani keskmes on naiste kehad, kogemused, pinged, hirmud ja võimalused. Romaani käsikiri võitis 2019. aasta romaanivõistlusel kolmanda preemia. „Kriipiv ja ehe. Korraga kõige robustsem ja kõige endassehaaravam raamat, mida ma Eesti kirjanikult viimasel ajal lugenud olen. Jah, muidugi on see ilukirjandus, aga selles raamatus on rohkem elulist tõde kui mõnes dokumentaalprojektis ja ma usun, et „Tüdrukune” toob kaasa väga palju väga olulisi vaidlusi väga paljudes seltskondades.” – Keit Pentus-Rosimannus„Lugemine oli valus. Kui ma saaksin, teeksin selle raamatu kohustuslikuks kõigile meestele. Ja nendele, kes söandavad rünnatud naistele öelda, et nad on äkki ise seda põhjustanud.” – Andrei Hvostov „Me peame rääkima oma lugusid. Et keegi ei arvaks, et on ainuke, kes on end niimoodi tundnud. Eia julgeb rääkida neist asjust, millest tavaliselt ei räägita – julgelt, ausalt ja kaasahaaravalt!” – Evelin Võigemast„See on provokatiivset laadi armastuslugu kahe naise vahel, mis on aktuaalne ja lõikab vahedalt. Värske ja usutav. Lugesin läbi ühe hooga.” – Tiit Aleksejev
Muinasjutud: Rahvavanema lapsed; Helmik; Püha mardikas; Vaenelaps, Kiisu ja pärlikee.
Nagu kõnniks noateral…Uurija, seersant Sam Holland Washington D.C. Metropolitani politseijaoskonnast vajab pärast üht surmaga lõppenud juurdlust oma karjääri päästmiseks ja enesekindluse taastamiseks hädasti suurt võitu. Ideaalne võimalus selleks tekib, kui senaator John O’Connor leitakse jõhkralt mõrvatuna oma voodist ja Sam määratakse kuriteo juurdlust juhtima. Olukord muutub keerulisemaks, kui selgub, et Sam peab tegema koostööd O’Connori sõbra ja personaliülema Nick Cappuanoga, kellega tal oli aastate eest vapustav ja mäletamist väärt üheöösuhe. Nende vastastikune tõmme pole kuhugi kadunud ja Sam peab vaeva nägema, et juurdlusele keskenduda. Sel ajal kui laipu tuleb aina juurde, oleks olulise tunnistajaga magamine järjekordne valesamm, mida ta ei tohiks endale lubada.
Röövitud poissMuserdatud sõdurNurka aetud ohtlik naine…Rafe Angelito arvas seni, et on oma minevikudeemonitega lõpparve teinud, kuid siis röövitakse tema poeg. Olles seepeale sunnitud röövima ühe ameeriklannast pärijanna, avastab Prantsuse võõrleegionär end peagi lõksus paradiisis koos naisega, kes pole sugugi selline, nagu ta ootab… ent on kõike, mida ta ihkab. Saades teada naise sünge saladuse, taipab Rafe, et on teinud kohutava vea, mis võib võtta temalt kõik.Rikka seltskonnadaami mängimine pidi Holly Ryani jaoks tähendama pääsu vabadusse. Ent kui pikk, tõmmu ja ohtlik võõras röövib ta jahilt, peab paranemisteel olev endine petis esitama vahendeid valimata meeleheitlikku rolli, et muuta oma vangistaja vaenlasest liitlaseks.Kui kuumad päevad sulavad troopilisteks öödeks, tunneb Holly, kuidas teda tõmbab salapärase capitaine’i poole, kelles peitub ootamatu autunne ja kelle puudutus lausa põletab. Avastades, et neid mõlemaid on tüssatud, peavad nad riskima teineteise usaldamisega viisil, mida kumbki neist ei osanud ettegi kujutada… sest selles surmavalt ohtlikus pettusemängus on kaalul nende elu ja süda.
Surnud räägivad ikka, kui oskad kuulata…Iga juhtum, mille Claire Britten lahendab, on võit, mitte ainult tööalaselt, vaid ka isiklikult. Kohtumeditsiini psühholoog on kogu elu võidelnud neuroloogilise haigusega ja tema suutlikkus sellest võitu saada annab tunnistust tema habemenoana teravast vaistust.Nick Markwood on harjunud kohtusaalis võitma, nii et kui Claire eksperttunnistajana tema viimase juhtumi pea peale pöörab, avaldavad naise võimed talle tahtmatult mõju. Nick tahab naist oma meeskonda, oma kõige armsamate projektide juurde – salapäraste surmade ebatavalisi juhtumeid uurima. Naise haigus meest ei peleta, samuti nagu nende vahel lendavad sädemed… ehkki peaksid.Kui nad ühendavad jõud, et uurida mõrva St. Augustine’is Floridas, satub Claire palju ohtlikumasse olukorda, kui oleks osanud oodata, see viib tema haiguse kriitilisse punkti. Just siis, kui ta kardab, et ei saa enam oma mõistust usaldada, avastab ta Nicki isikliku seose juhtumiga – ja hakkab kahtlema, kas ta saab üldse kedagi usaldada.