Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Teise ringi süda

    Tamsyn Murray

    Jonny ei ole tavaline teismeline.Iga päev ärkab ta haiglas, aheldatud masina külge, mis teda elus hoiab.Iga päev loodab ta, et just täna leitakse talle doonorsüda.Iga päev juurdleb ta, kas see jääb viimaseks tema elus. Iga päev peab Niamh sõda oma venna Leoga.Igal viimasel kui päeval Leo võidab.Iga päev unistab Niamh elust ilma Leota.Kuid kõik muutub päeval, mil juhtub õnnetus. See on lugu tulevikule vastu astumisest, ükskõik kui hirmutav see ka poleks.See on lugu murtud südame parandamisest, ükskõik kui valus see ka poleks.

    Maa, kus puudel ei ole varju

    Katrina Kalda

    Katrina Kalda mahukas romaan „Maa, kus puudel pole varju” on omalaadne düstoopia, mis jutustab elust saladuslikul tasandikul ühe keelatud linna äärealal. Romaan on jutustatud kolme naistegelase, Sabine’i, Astridi ja Marie (vanaema, ema ja tütre) vahendusel, kellel on igaühel erinev suhe kirjeldatavasse maailma. Tegemist on tõeliselt mastaapse romaaniga, mis hoiatab läänemaailma ühe võimaliku allakäigutee eest. Kui eelmised kaks Kalda romaani olid tegevustikult seotud Eestiga, siis uue romaani tegevuspaika ei ole täpsustatud, see on nimetu maailm, mis on kummati ebaõdusalt ehe ja jääb lugejat pikaks ajaks kummitama.Katrina Kalda (snd 1980) on üks praegusaja kõige paljulubavamaid Eesti päritolu kirjanikke maailmas, kelle loomingu vahendamine eesti keelde lubab ka eesti lugejail tema originaalsest ja olulisest loomingust osa saada, lõimida seda osaks Eesti üha mitmekeelsemast kirjandusest. Katrina Kalda on sündinud Tallinnas ja elab alates 10. eluaastast Prantsusmaal. Ta on õppinud Lyoni Ecole normale supérieure’is kirjandust ja õpetanud Tours’i ülikoolis. Tema sulest on ilmunud romaanid „Eesti romaan” (2010, e.k 2011, tlk Anti Saar) ja „Jumalate aritmeetika” (2013, e.k 2013, tlk Anti Saar) ning ta on pälvinud mitmeid kirjandusauhindu.

    Surma jälgedes

    Ruth Rendell

    Kui kuulus flöödimängija Sir Manuel Camargue upub pimedal talveõhtul jäises järves, näib olevat tegemist tavalise õnnetusjuhtumiga. Siis aga selgub, et kaugest Californiast on saabunud uppunu ainuke tütar, keda isa polnud aastaid näinud ja kes nüüd peaks olema rikka mehe pärija. Mitmel põhjusel hakatakse kahtlustama petuskeemi. Peainspektor Wexford võtab asja käsile ja pärast mitmeid ummikteele sattumisi leiab lahenduse, mis üllatab isegi tähelepanelikku lugejat.„Surma jälgedes” („Put on by Cunning”) on Ruth Rendelli kuulsa Wexfordi-seeria järjekorras 11. raamat, mis on kirjutatud aastal 1981. Seeria algas aastal 1964 teosega „From Doon with Death” ja lõppes aastal 2013 raamatuga „No Man’s Nightingale” (ee „Kurtide linna ööbik”).

    Soovipuu

    Katherine Applegate

    „Puud ei oska nalja visata, aga kahtlemata oskavad nad lugusid jutustada …”Selle tammepuu nimi on Punane ja tal on palju aastaringe. Ta on piirkonna soovipuu: inimesed kirjutavad oma soovid riideribadele ja seovad need Punase okste külge. Ühes varesest sõbra Trummikese ja teiste loomadega, kes Punase õõnsustes elutsevad, peab soovipuu naabruskonna üle vahti. Võiks arvata, et Punane on näinud kõike. Aga ühel päeval kolib piirkonda uus perekond. Sugugi mitte kõik ei ole nende vastu külalislahked ja Punase roll soovipuuna muutub olulisemaks kui kunagi varem.Naljakas, sügavmõtteline, nüansirikas ja südamlik – auhinnatud USA lastekirjaniku Katherine Applegate’i raamat „Soovipuu” on kirjutatud ootamatust vaatepunktist ja suure soojusega.

    Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust

    Fredrik Backman

    Tavaline romaan isemoodi inimestest. Või vastupidi.Elsa on seitsmeaastane ja ärritab teisi oma isemoodi olekuga. Vanaema on seitsmekümne seitsme aastane ja ärritab teisi hullude tempudega. Näiteks sellega, et seisab rõdul, hommikumantli hõlmad lahti, ja tulistab ootamatuid külalisi värvikuulipüssist.Vanaema on Elsa ainuke sõber. Neil on oma salakeel ja muinasjutuvestjate kuningriik Miamas, mis asub Peaaegu-Ärkvel-Maal. Sinna viib vanaema Elsa öösiti seiklema, kui Elsa vanemad lahku lähevad ja kui Elsat koolis kiusatakse. Selle maa elanikud on kõik isemoodi ja seal ei kästa normaalne olla. Kui vanaema sureb, ei pääse Elsa enam Peaaegu-Ärkvel-Maale, aga see-eest on vanaema korraldanud talle suure seikluse pärismaailmas. Elsa peab kohale viima vanaema kirjad naabritele, kellelt vanaema tahab vabandust paluda. Ülesannet täites õpib Elsa lähemalt tundma joodikut, monstrumit, võitluskoera, vinguviiulit ja teisi majaelanikke ning avastab nii mõndagi üllatavat Miamase ja vanaema kohta.„Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust” on kurbnaljakas argimuinasjutt kiiksuga superkangelastest, elust, surmast ja ühest olulisest inimõigusest – õigusest olla isemoodi. See raamat on kirjutatud sama terava koomikanärvi ja sooja südamega nagu autori esikromaan „Mees nimega Ove”.

    Käpp ja kapsarulliplaneet

    Sandra Vungi

    Kümneaastane roheliste juuste ja toreda maakeelse nimega isepäine tüdruk Käpp avastab oma sünnipäeval müstilise musta kosmosesõiduki, mis viib teda fantastilistele seiklustele teistel taevakehadel. Ühel neist kohtub Käpp südantsoojendava memmega, kelle planeedil vahetuvad aastaajad iga päev. Sealt leiab Käpp endale ka uue karvase sõbra, paksu valge inimkeelt kõneleva kassi nimega Kroi. Koos lähevad nad juba uskumatule missioonile päästma memme lapselapsi Kapsarulliplaneedilt kurja naisvalitseja Voluptuse käest. Käpp ja ta sõbrad peavad läbi elama nii mõndagi, millest nii väikesed lapsed ei oskaks undki näha. Nad kohtuvad kadunud rahvaga, seiklevad hallil tehaseplaneedil ja püüavad vaenulikult hulkurplaneedilt eluga pääseda. Sandra Vungi (29) on viie populaarse kokaraamatu ja ühe lasteraamatu autor ning trummar. Ta on 2009. aastast pidanud retseptilehte www.taimetoit.ee ning aja jooksul loonud tuhatkond taimse toidu retsepti.

    Le Rhino

    Liisi Õunapuu

    „Le Rhino” on koomilises võtmes kirjutatud lugu noorest naisest, kelle ta kallim ootamatult maha jätab, misjärel kogu naise maailm variseb põrmu. Üsnagi veidratel asjaoludel satub ta mõne aja pärast kohta nimega Le Rhino – harjumuspärasest sootuks teise keskkonda, omamoodi imedemaale, kus tema kaaslasteks saavad isikupärased ja värvikad tegelased. Koos jagatakse nii suuri kui ka väikeseid rõõme, aga ka muresid. Tänu uutele sõpradele hakkab muutuma peategelase senine mõtteviis, kuni muutub kogu tema suhtumine maailma, inimestesse, armastusse ja iseendasse – mõistagi positiivses suunas.Raamatut iseloomustavad mõnus huumor ja lustakas ning mänguline jutustamisstiil, tänu millele mõjub teos äärmiselt kaasakiskuvalt ja tujutõstvalt. Naerukohad on tagatud!„Le Rhino” on Liisi Õunapuu (snd 1986) debüütromaan, mille käsikiri leidis äramärkimist Eesti Kirjanike Liidu 2017. aasta romaani­võistlusel. Lisaks kirjutamisele tegeleb Liisi joogaga, õpib nüüdistantsu ning omandab tarkusi, mis õpetavad oma õnne eest vastutama ja elust rõõmu tundma. Ta usub siiralt, et huumor päästab maailma.

    Triljoni dollari coach

    Eric Schmidt, Jonathan Rosenberg, Alan Eagle

    New York Timesi ja Wall Street Journali bestseller.Kui mentorid keskenduvad jutustamisele, siis coach´id keeravad oma käised üles ega pelga käsi mustaks teha. Nad mitte ainult ei usu sinu potentsiaali, vaid aitavad seda ka realiseerida. Nad seisavad peegel käes sinu ees, et nüri järjekindlusega hämaramaid nurki päevavalgele tuua. Sest vaid nii saab võtta vastutust oma valupunktide lahendamise eest. Legendaarne coach ning tippjuht Bill Campbell on olnud paljudele see peegliga mees. Ta on aidanud maailma kõige edukamatel ettevõtjatel genereerida üle triljoni dollari. Ta töötas käsikäes Steve Jobsiga, et tõsta Apple pankroti veerelt kõrgustesse, millest võis vaid unistada, ning Larry Page'i, Sergey Brini ja Eric Schmidtiga, et luua pentsikust idufirmast maailma üks kõige väärtuslikumaid ettevõtteid – Google. Ta oli coach'iks Intuiti endisele tegevjuhile Brad Smithile, eBay endisele tegevjuhile John Donahoe'le, kunagisele USA asepresidendile Al Gore'ile, Twitterit juhtinud Dick Costolole, Columbia ülikooli presidendile Lee C. Bollingerile, Google'i tegevjuhile Sundar Pichaile, endisele Stanfordi ülikooli presidendile John Hennessy'le, Facebooki operatsioonide juhile Sheryl Sandbergile jne jne. Ainuüksi selle mõõdupuu järgi oli Bill võimsaim juhtivtöötajate coach, keda maailm on kunagi näinud.Raamat „Triljoni dollari coach“ toob lugejani legendaarse juhtimistreeneri tarkused, muu hulgas: 1. Kuidas meeskondi luua?2. Kuidas tekitada usaldust?3. Kuidas tabada juhtimisoskuste üksikasju alates üks-ühele kohtumistest kuni probleemsete töötajate kohtlemiseni?4. Nii ootamatuna kui see ka ei kõla, kuidas muuta armastuse toomine töökohta aktsepteeritavaks?Campbell oli veendunud, et edu pandiks saab olla vaid ülitugev meeskond, selle naelaks aga aruka ning hooliva juhendaja rolli kandev juht. „Triljoni dollari coach“ on võimas teejuht, mis aitab teisi toetada ning nende parimaid omadusi esile tõsta. Et olla hea juht, pead olema suurepärane coach.

    Juhi käsiraamat

    Harvard Business Review

    Suurbritannia juhtimisinstituudi (CMI) parim juhtimisraamat 2018. Enamus tublisid spetsialiste tabab sama saatus – ühel ilusal päeval lükatakse lauale pakkumine astuda järgmine loogiline samm ning võtta vastu juhi positsioon. Vaid vähesed aimavad sel hetkel, millise portsu otsa on nad tegelikult astumas. Peagi on klaar, et senistest suurepärastest tehnilistest oskustest üksi ei piisa, et uus amet sisuga täita. Ja nagu sellest veel vähe oleks, selgub, et ka edumõõdikud on nüüdsest sootuks teised – otsustavaks pole enam isiklik, vaid kogu meeskonna võimekus. Juhi päevad pole teps mitte vennad. Uued ülesanded ja väljakutsed voolavad justkui lakkamatu joana uksest ja aknast sisse. Küll ootab juhtkond uut raportit, küll viskab boss lauale järjekordse pakilise jama, küll kisuvad tiimis suhted hapuks. Ühes senise efektiivsusega on ühtäkki jäädavalt kadunud ka rahulik uni, sest mitte miski pole sind ette valmistanud, kuidas kõige sellega elegantselt toime tulla. Kompaktses võtmes käepäraseid nõuandeid, konkreetseid juhtnööre ning põhimõtteid jagav „Juhi käsiraamat“ on võtnud sihikule kõik need olulised teemad, mida üks tõhus juht peab virtuoosi kombel valdama. Raamat koondab kokku ajakirja Harvard Business Review’ autorite kogemused, mis pärinevad klassikaks saanud artiklitest ning alles kujunemisjärgus ideedest ja uuringutest. Iga peatüki lõpus on põhipunktid ja tegevusjuhised, mis aitavad nii värskel juhil kui ka veteranil loetut kohe ka praktikasse panna. Muu hulgas tuleb juttu sellestki, kuidas:• juhtimisoskusi omandada• usaldust võita• organisatsioonis mõjukaks isikuks kujuneda• kindlakäeliselt delegeerida• tõhusalt tagasisidet anda• andekaid inimesi arendada• meeskonnatööd korraldada• finantsvahenditega opereerida• strateegiaid koostada

    Isepäise lapse kasvatamine

    Mary Sheedy Kurcinka

    Kui sul on laps, kelles on kõike „rohkem“ − tundeküllasust, kangekaelsust, energilisust, tähelepanelikkust, püsimatust –, siis see raamat on sinu jaoks asendamatu. Mary Sheedy Kurcinka ülipopulaarne „Isepäise lapse kasvatamine“ on lapsevanemate jaoks tõeliselt silmiavav ja samas rahustav – sa pole oma muredega üksi. See on raamatu kolmas, värskelt ümber kirjutatud ning uuendatud versioon. Siit leiad rohkem nõuandeid sammhaaval tegutsemiseks, konkreetseid näiteid, käitumisjuhiseid ja muid praktilisi soovitusi. Juba ainuüksi uus peatükk selle kohta, kuidas aidata lastel probleemideta magama jääda, on kurnatud vanemate jaoks kulda väärt. Kurcinka suur eelis peitub selles, et ta aitab isegi kõige frustreeritumatel vanematel näha ja hinnata oma laste tugevaid külgi. Ta annab praktilisi juhiseid, mille kasutamine aitab vältida laste karistamist.