MREADZ.COM - много разных книг на любой вкус

Скачивание или чтение онлайн электронных книг.

Борислав смiється

Іван Франко

Іван Франко як класик української літератури створив тематично новаторський «робітничий» епос. Місто Борислав – центр нафтової промисловості на Західній Україні. В центрі повісті – боротьба двох полярних світів, що відбувається в Бориславі. Робітники – гноблені, експлуатовані, але могутні в своїй силі та нескореності.

Захар Беркут

Іван Франко

Пригодницька історична повість класика української літератури. На тлі історичних подій – боротьби проти татаромонгольских захвачиков – ви знайдете полювання і війну, зраду і гідність, грубу силу і кмітливість. Звичайно, без любові не обійтися, але навіть закохані непогано управляються зі зброєю.

Стихотворения

Валентин Берестов

«Стоял ученик На развилке дорог, Где право, Где лево, Понять он не мог…»

Подружки

Нина Артюхова

«Галя Серебрякова и Маруся Ильина встретились, как всегда, у ворот и вместе пошли в школу. Синее безоблачное небо над широкой улицей. В садах и в скверах – осеннее золото листьев. Девочки шли, крепко держась за руки; поэтому Маруся Ильина несла портфель в левой руке, а Галя Серебрякова – в правой. А портфели были твёрдые, блестящие, с необмятыми краями – казалось, что их долго и старательно утюжили мамы вместе с коричневыми платьями, белыми воротничками и чёрными фартуками девочек…»

Камінний господар

Леся Українка

Драма «Камінний господар» – українська версія світового сюжету. Сама Леся Українка так визначила задум драми: «Ідея її – перемога камінного, консервативного принципу, втіленого в командорі, над роздвоєною душею гордої, егоїстичної жінки донни Анни, а через неї – ї над Дон-Жуаном, «лицарем волі». Традиційний спокусник жінок у Лесі Українки сам стає до певної міри жертвою жінки, яка зломила його волю.

Трусиха

Нина Артюхова

«Валя была трусиха. Она боялась мышей, лягушек, быков, гусениц. Её так и звали – трусиха…»

Сад божественних пісень. Афоризми

Григорий Сковорода

Григорія Сковороду всі знають як поета, філософа, мислителя, музиканта та педагога. Його твори залишаються актуальними в усі часи, бо з них можна почерпнути життєву мудрість, знайти відповіді на важливі питання, вони виховують найкращі моральні якості. Збірка «Сад божественних пісень» цікава наспівністю, роздумливістю, філософським характером – про високе призначення людини на землі.

Большая берёза (в сокращении)

Нина Артюхова

«…Мама стояла на кухне с полотенцем на плече и вытирала последнюю чашку. Вдруг у окна показалось испуганное лицо Глеба. – Тётя Зина! Тётя Зина! – крикнул он. – Твой Алёшка сошёл с ума!..»

Стихотворения

Зинаида Александрова

«Мы кормушки смастерили. Мы столовую открыли. Воробей, снегирь-сосед, Будет вам зимой обед…»

Твори

Марко Вовчок

Марко Вовчок – талановита письменниця Марія Олександрівна Вілінська відіграла велику роль у становленні української реалістичної прози. Росіянка за походженням, вона написала багато творів українською мовою. Її героїні жінки-кріпачки, добрі, розумні, лагідні, попри приниження, безправність, знедоленість сподіваються хоча б на краплинку жіночого щастя.