Современная зарубежная литература

Различные книги в жанре Современная зарубежная литература

Alice'i võrgustik

Kate Quinn

1947. aasta kaootilisel sõjajärgsel ajal ootab Ameerika kolledžitüdruk Charlie St Clair last, kuid on vallaline ja seetõttu ähvardab perekond ta endast ära tõugata. Tal on ka meeleheitlik lootus leida üles oma armastatud täditütar Rose, kes läks sõja ajal kaduma natsidest okupeeritud Prantsusmaal, aga võib siiski olla elus. Kui Charlie vanemad ajavad ta Euroopasse, kus ta peab lahti saama oma „väikesest probleemist“, sööstab tüdruk vabadusse ja suundub Londonisse, võtnud kindlalt nõuks saada teada, mis on juhtunud ta täditütrega, keda ta armastas nagu õde. 1915. Kui esimene maailmasõda on kestnud aasta, põleb Eve Gardiner soovist võidelda sakslaste vastu ja saab selleks ootamatult võimaluse, kui ta värvatakse tööle spioonina. Saadetuna vaenlastest anastatud Prantsusmaale, õpetab teda seal välja vastupandamatu spioonide kuninganna Lili, kes juhib suurt, otse vaenlase nina all tegutsevat salaagentide võrgustikku. Kolmkümmend aastat hiljem, kui teda kummitab reetmine, mis hävitas Alice’i võrgustiku, veedab Eve päevi end oma lagunevas majas täis juues, kuni noor ameeriklanna ta koju sisse tungib ja nimetab nime, mida Eve pole enam aastaid kuulnud ning saadab nad koos tõe väljaselgitamise missioonile … kuhu see ka ei viiks. Esimese maailmasõja naisluurajad on tänapäeval suurel määral unustatud. Kuidas ka ei hinnatud nende sõjaaegset tegevust, oli neisse suhtumises pärast sõda teatud segadust. Naistesse, kes olid andnud oma panuse sõjakoldes, suhtuti rahva seas üldiselt kahte moodi: nad olid kas oma naiselikkusest täielikult loobunud, sõja tõttu kalestunud ja omandanud mehelikud jooned, või olid nad vaprad väikesed naised, keda kohusetunne oli pannud sooritama ohtlikke tegusid, kuid kes olid südames jäänud ikka õrnadeks lillekesteks. USA menukirjaniku Kate Quinni kütkestavas ajaloolises romaanis tuuakse vaprust ja lepituse otsimist täis haarava süžee käigus kokku kaks naist: esimeses maailmasõjas tegelikult eksisteerinud Alice’i võrgustikku värvatud naisspioon ja USA rikkast perest pärit tüdruk, kes otsib 1947. aastal oma täditütart. Kate Quinn (snd 1981) on pärit Lõuna-Californiast. Ta õppis Bostoni ülikoolis, kus kaitses bakalaureuse- ja magistrikraadi klassikalises filoloogias. Tõsise ajaloohuvilisena on ta kirjutanud neljast romaanist koosneva saaga „Empress of Rome“ ning kaks raamatut, mille tegevus toimub renessansiaja Itaalias ja milles ta süveneb kurikuulsa Borgiate klanni varastesse tegemistesse. Kõik tema raamatud on tõlgitud paljudesse keeltesse. Quinni järgmine ajalooline romaan „The Huntress“, mille peategelasteks on Inglise ajakirjanik ja Vene pommitaja naispiloot, ilmub 2019. aastal.

Інфанта і аднарог

Сяргей Балахонаў

У адной са школаў, здавалася б, тыповага беларускага горада пачатку ХХІ ст. пяты год працуе малады настаўнік і літаратар Эрнест Скіргайлавіч Баластоўскі. За пару дзён да новага навучальнага года яго раптоўна прызначаюць класным кіраўніком у зусім няпросты выпускны клас. Настаўнік з неахвотай бярэцца за гэтую справу, паралельна адзначаючы цікавасць да сваёй асобы як з боку каляжанак ды старшакласніц, так і з боку загадкавай КНАКС – Камісіі па надзвычайнай ахове культурнай спадчыны, супрацоўнік якой папярэджвае яго пра верагоднасць сутыкнення са з’явамі звышнатуральнага парадку. Навучальны год робіцца для Баластоўскага сапраўдным выпрабаваннем, у якім вычварна пераплятаюцца педагагічныя нягоды, несупадзенні каханняў і нават цэлыя сусветы, куды фантастычным чынам рэгулярна «засмоктвае» настаўніка. Што страшней – настаўніцкая руціна ці ноч пры калінавым мосце? Што больш складана – выхоўваць праблемных выпускнікоў ці змагацца за каханне пад свінцовым дажджом Сталінграда? Ці здолее галоўны герой развязаць клубок праблем, каб знайсці галоўнае – разуменне і ўзаемнасць пачуцця? Адказы на гэтыя пытанні можна атрымаць, прачытаўшы новы раман Сяргея Балахонава «Інфанта і аднарог».

Sädemest tõuseb leek

Celeste Ng

„Tol suvel Shaker Heightsis kõik ainult sellest rääkisidki: kuidas Isabelle, Richardsonide lastest noorim, oli viimaks ära pööranud ja maja maha põletanud.“ Shaker Heightsis, Clevelandi rauges ja edumeelses eeslinnas, on kõik viimse üksikasjani planeeritud, alates looklevate teede kulgemisest kuni majade värvi ja nende asukate eduka eluni välja. Ja Elena Richardson, kelle elu eesmärgiks on reeglite järgimine, on justkui sellise mõtteviisi elav kehastus. Siis tuleb mängu Mia Warren, salapärane üksikemast kunstnik, kes saabub sellesse idüllilisse mulli koos teismelise tütre Pearliga ning üürib Richardsonide käest maja. Peagi pole Mia ja Pearl enam lihtsalt üürnikud: selle ema ja tütre paari poole tunnevad tõmmet kõik neli Richardsonide last. Kuid Mial on salapärane minevik ja tema ükskõikne suhtumine reeglitesse ähvardab selle nii korrapäraselt kulgeva linnakese kogukonna elu pea peale pöörata. Kui Richardsonide vanad peresõbrad üritavad Hiina-Ameerika juurtega last lapsendada, vallandub beebi hooldusõiguse pärast lahing, mis terve linna kaheks jagab, ning Mia ja Elena satuvad selle käigus vastaspooltele. Elenal tekivad Mia ja tema motiivide osas kahtlused ning ta otsustab Mia minevikusaladused päevavalgele tuua. Aga tema kinnisideel on ootamatu ja hävitav hind … „Sädemest tõuseb leek“ on raamat, mis keskendub saladuste tähendusele, kunsti ja identiteedi olemusele ning emaduse ohjeldamatule tõmbejõule. Ning ohtudele, mida kätkeb endas veendumus, nagu oleks elus reegleid järgides võimalik katastroofi ära hoida. Raamatu ekraniseerimisõigused on omandanud Reese Witherspoon, kelle firma teeb raamatu põhjal kaheksaosalise teleseriaali.

Рыбін горад

Наталка Бабіна

Твор лучыць у сабе рысы прыгодніцкага, дэтэктыўнага, жаночага і сацыяльнага раману. А яшчэ гэта раман пра Берасьце – якое было, якое ёсьць і якое будзе. Гэта захапляльная гісторыя каханьня, сьмерці, цудаў і ўратаваньня.

Таўсьціла і лешч

Андрэй Адамовіч

Тры сябры выпраўляюцца ў рыбу. Максім мусіць злавіць ляшча. Ён добра ведае стратэгію і тактыку лоўлі вялікай рыбы, шматлікія хітрыкі. Але вось ужо два гады яму не шанцуе. Ці дасьць ён рады гэтым разам? Ці выцягне ляшча? Ці могуць вячоркі з алькаголем ля вогнішча скончыцца панажоўшчынай? Можа быць, мясцовыя скрадуць вуды? А калі сяброў разарве мядзьведзь? Нельга выключаць і пытаньня “А ці ня ўтопіцца хто зь іх?” Як завуць двух астатніх сяброў і чым будуць займацца яны? Адказы на гэтыя загадкі – у кнізе. Таксама вы можаце выкарыстоўваць яе як кароткі даведнік па фідарнай лоўлі і галяктычных падарожжах. Для шырокага кола чытачоў.

Kuidas Matthew'st lahti saada

Jane Fallon

Mida teha, kui mees, kes on olnud neli aastat su armuke, otsustab viimaks oma naise ja nende kaks tütart maha jätta ja sinu juurde sisse kolida, just siis, kui oled hakanud taipama, et tegelikult ei ole sul teda üldse tarvis? Nüüd tuleb mõelda, kuidas temast lahti saada … PLAAN A: lõpeta kaenlaaluste ja bikiinipiirkonna raseerimine. Ära seksi enam temaga. Nori ta riietumis – stiili kallal. Ära pese hambaid. Ära kammi juukseid. Osta täiskasvanute mähkmeid ja jäta neid korteris suvalistesse kohtadesse vedelema. PLAAN B: kohtu kogemata mehe naise Sophiega. Mõtle endale välja valenimi ja -identiteet. Saa Sophiega sõbraks. Võib juhtuda, et ta hakkab sulle lausa meeldima. Suudle Matthew’ poega (kes on, muide, sinuvanune). Osta endale kass ja mõtle talle välja valenimi ja -identiteet. Ürita – edutult – sõbruneda Matthew’ lastega. Ja siis vaata, kuidas su plaan täiega metsa läheb. Vaimukas ja intelligentselt välja joonistuvate tegelastega romaan Jane Fallonilt „Kuidas Matthew’st lahti saada“ on tänapäevane, väikese kiiksuga humoorikas lugu klassikalisest armukolmurgast – abielumehest bossist, tema naisest ja „teisest naisest“. JANE FALLON (1960) on edukas Briti teleprodutsent ja kirjanik, kaheksa menuromaani autor. Ta elab oma elukaaslase, koomik Ricky Gervais’iga Londonis

Meeletu suvi

Tracy Brogan

Sadie Turner ei ole kontrollifriik, ta on lihtsalt… korraarmastaja. Kui truudusetu abikaasa lööb uppi Sadie laitmatult korras maailma, pakib ta lapsed autosse, et veeta suvevaheaeg oma tädi järveäärses majas, kus ta loodab lõõgastuda, ennast koguda ja meestest eemal oma elu kilde kokku korjata. Kõikidest meestest. Kuid ekstsentrilisel tädi Dodyl on teised plaanid: ta on võtnud kindlaks nõuks teha nii, et Sadie natuke lõbutseks – Desmondiga, nende uue, seksika naabriga. Pikk, päevitunud, lihaseline – ja isegi tema lastega suurepäraselt hakkama saav – Desmond on Sadie jaoks kõige hullem luupainaja. Tal peab olema mingi viga – ta on ju ometi mees –, nii et Sadie tõotab temast eemale hoida. Kuid suvelõõsa jätkudes süttib nende vahel kirg ning elu, mida Sadie nii väga püüab lihtsustada, muutub aina keerulisemaks… aga võib-olla on kübeke kaost just see, mida ta vajab, et oma tulevikus ja unistustes armastusest taas kord luua.

Armastuse tähtsus

Барбара Картленд

„Kao mu silme alt! Mis minusse puutub, David, siis oled sa surnud nii minu kui ka kogu suguvõsa jaoks!” Nägusal Kenningtoni vikondil pole krahvist isaga kunagi häid suhteid olnud, aga ta armastab oma vanavanemaid ja nemad armastavad teda samuti. Aga kui pärast vikondi markiist vanaisa ootamatut surma tuleb ilmsiks perekonna skandaal, muutuvad isa-poja suhted veelgi pingelisemaks. Vikont otsib pelgupaika Devonis asuvas tohutu suures ja salapärases mõisas, mille vanaisa talle pärandas. Samal ajal reisib orvuks jäänud kaunis neiu Luella Ridgeway tädiga koos mööda Prantsusmaad ja satub saatuse tahtel lõpuks vikondi ukselävele. Neidu ajab visalt taga Frank Connolly, ühe vähetähtsa iiri lordi noorim poeg. Naine on talle juba kinnisideeks saanud ja ta üritab Luellat endaga abielluma sundida, ähvardades naise minevikust tuua päevavalgele skandaali. Luella kardab, et pärast seda ei pea enam ükski korralik mees teda endale sobivaks abikaasaks. Kuid vikont kiindub peagi Luellasse ja kui Frank Connolly naise elu ohtu seab, kas tal õnnestub siis teda päästa ja veenda, et armastab naist vaatamata tema minevikule? Ja kas ta lepib isaga ära?

Tunnid täis leina

Paula Treick DeBoard

Kui tüdruk kadunuks jääb, pannakse perekonna lojaalsus tõeliselt proovile. Kirsten Hammarstrom pole aastaid käinud oma kodulinnas Wisconsinis – mitte kordagi pärast seda, kui kohaliku teismelise tüdruku kadumine kogukonda raputas ja tema pere purustas. Kirsten oli kõigest üheksa-aastane, kui tüdruk kadunuks jäi, ja viimane, kes tüdrukut elusana nägi, oli tema poiss-sõber – Kirsteni vanem vend. Keegi ei teadnud, mida uskuda, aga see sündmus lõi linna elu segamini ja asetas Kirsteni perekonna peale kahtluse muserdava koorma…

Mihkel, muuseas

Elin Toona

Elin Toona romaani „Mihkel, muuseas“ keskmes on eesti pagulaste elu 1970. aastate Londonis, põgusate tagasivaadetega nende Eestist põgenemisele ja kohanemisele uuel asukohamaal. Tegevus vältab umbes aasta ning algab peategelase kirjanik Mihkel Laasma sünnipäevapeoga, mis on ühtlasi ka tema abikaasa peied. Boheemlikus miljöös toimuvad üsna tragikoomilised sündmused, mille tulemusena ennast analüüsivale Mihklile tundub kogu eelnev elu olevat elatud justkui „muuseas“. Järgnev reis koos saatusekaaslastest sõpradega Mandri-Euroopasse ja lähem tutvus Ameerikas üles kasvanud eesti noormehe Valteriga on nagu road-story, mis jätkub erootiliste ahvatlustega Kreekas ning kulgeb läbi Itaalia ja pahelise Amsterdami ning päädib tagasi Londonisse jõudmisega. Ühtlasi on see reis Mihkli jaoks ka eneseleidmise tee, mille lõpus toimuv armumine tõotab uue elu algust. Romaanis on hästi tabatud ajastu mentaliteeti, kohatised aimatavad autobiograafilised seigad on läbi tunnetatud ning tulemuseks on tugeva positiivse laenguga vaimukas ja liigutavgi teos eesti pagulaste ehedast elust.