Современная зарубежная литература

Различные книги в жанре Современная зарубежная литература

Promotion Series. Part ONE

Lewis Foreman

This book will help you remember a lot of necessary and useful words and combinations that you are going to use in situations and small talks while talking about advertisement.The following episodes are combined in order to provide you with an opportunity of memorising some words and phrases just reading stories about advertisement. Enjoy and learn!

Прошло семь лет…

Гийом Мюссо

В том, что брак Себастьяна Лараби и Никки Никовски распался, не было ничего удивительного. У аристократичного, прекрасно образованного Себастьяна и взбалмошной, не обращающей внимания на условности Никки не было ничего общего. Лишь одно их объединяло: оба обожали своих детей, близнецов Джереми и Камиллу. Когда Джереми исчез, они забыли о семи годах «холодной войны», о взаимных обидах и претензиях. Теперь они снова – пара и не остановятся ни перед чем, чтобы спасти своего ребенка.

Горячее молоко

Дебора Леви

Молодая героиня София, сменившая профессию антрополога на работу официантки, приезжает с больной матерью Розой в испанский городок. Между хрупкой и не уверенной в собственном будущем Софией и властной Розой намечается конфликт: Роза относится к дочери как к служанке и недовольна ее пассивностью и холодностью. Личная драма дочери постепенно перерастает в нечто большее: Испания превращается в мифический берег, с медузами, таинственными целителями, странными предзнаменованиями. «Горячее молоко» – роман-мираж, поэтичный и переливчатый.

Идеальная жизнь

Павел Вособа

Окунитесь в острые диалоги и события необычной истории молодого Ричарда Дракина и опытного Джона Рока, которые приведут Вас в различные уголки света, к исключительным людям, чьи судьбы изменят Вашу жизнь и помогут Вам найти правильный путь к личностному успеху и счастью.В оформлении обложки использовано изображение, разработанное Алексеем Губаревым.Иллюстрации к книге: Петр Пожар

Корабельные новости

Энни Пру

После гибели жены журналист Куойл решает бросить Нью-Йорк и вместе с дочерьми и теткой Агнис отправляется на землю своих предков – отдаленный уголок острова Ньюфаундленд. Здесь он погружается в мир суровой природы, полную опасностей и трудностей жизнь местных рыбаков, жизнь, совсем не похожую на ту, что была у него в Нью-Йорке. И если поначалу Куойл ощущает себя лишь наблюдателем происходящих событий, то со временем он становится их участником, а остров – частью его самого. И именно здесь Куойлу суждено найти себя, друзей и настоящее счастье… Роман лег в основу одноименного фильма с Кевином Спейси, Джулианной Мур, Кейт Бланшетт и Джуди Денч в главных ролях.

Meele aeg

Michel Chaskalson

Meie meelel on suurem infotöötlusvõime kui kõigil Maal leiduvatel arvutitel, ruuteritel ja internetiühendustel kokku. Näiteks on aju tillukeses, umbes liivatera suuruses tükikeses sada tuhat neuronit ja miljard sünapsi, mis kõik omavahel infot vahetavad. Aju on meele superarvuti, mis võib siduda sada triljonit bitti infot. Niisiis on meie kasutuses hämmastav võimsus, aga kuidas me seda kasutame? Meelt saaks kasutada palju paremini. Umbes poole ärkveloleku ajast mõtleme millelegi muule kui hetkel toimuvale. Sageli püüame teha mitut asja korraga, kuid hiljutised uuringud näitavad, et selline rööprähklemine vähendab märkimisväärselt meie üldist jõudlust. Me teadvustame vaid murdosa sellest, mida mõtleme, tunneme ja tajume, seepärast me enamasti ei märkagi, kuidas käitume ja miks just ühel või teisel moel. Seda võiks võrrelda olukorraga, kus meie käsutuses on suur moodne kruiisilaev, kuid ookeanireisi asemel popsutame sellega ainult sadama läheduses. Meel töötab suurema osa ajast automaatselt. Me ei teadvustagi seda ja püsime seetõttu harjumuste kitsas ringis. Vaimselt, emotsionaalselt ja käitumuslikult toimime ikka nii nagu alati – ja ka tulemus on selline nagu alati. Mõnikord õnnestub küll piiridest välja murda ja midagi teisiti teha, kuid suure tõenäosusega ei saa neist uutest lahendustest ja headest kavatsustest harjumust ning automaatrežiim jätkub. Siiski saame palju paremini toimida, tuleb ainult õppida oma meelt tõhusamalt kasutama. Selle raamatu eesmärk on aidata meelel automaatrežiimist sagedamini välja tulla. Seda on võimalik teha ja see muudab elu palju paremaks. Muutume paindlikumaks, meie suhted on tugevamad ja me suudame ootamatute olukordadega paremini toime tulla. Oleme erksamad, elavamad ja loovamad. Selleks on vaja pühenduda raamatus toodud nõuannetele vaid 10 minutit päevas.

Laanekuru saaga

Erik Tohvri

TAGASIPILK KÄIDUD TEELE Teekonna lõpul vaadatakse ikka tagasi ja meenutatakse teel läbielatut. Arvan, et mind lapsena kasvatanud vanaisa Alfred, eluaegne eesti keele õpetaja, võiks oma tütrepojaga rahul olla, sest tänu temale hakkasin juba nelja-viie aastasena raamatute ja kirjanduse vastu huvi tundma. Nii olengi läbi elu olnud kahe isanda teener: tehnika, mis andis leiva, ja kirjandus, mis tõi rõõmu ja rahuldust. Oma vanaisale Alfredile pühendan käesoleva raamatu nimiloo – ülevaate tema kodutalu käekäigust läbi aastakümnete, mis ilmub esmakordselt. Peale selle on siia raamatusse koondatud minu põhitöö kõrval kirjutatud lühiproosat, samuti ka paar viimastel aastatel ilmunud, aga ka mõned seni ilmumata lühilood. Novell „Udu teel“ on minu debüütteos, mis märgiti ära 1963. aasta „Loomingu“ novellivõistlusel, kannab tolle ajastu pitserit ja on ära toodud originaalkujul. Jutustusena loetav on ka filmistsenaarium „Tuuline saar“, mis sai 1977. aasta võistlusel II (tol võistlusel kõrgeima) preemia. Režissöör Veljo Käsperi muudetud stsenaariumi järgi valmis sellest „Tallinnfilmis“ 1982. aastal film „Pihlakaväravad“. Novelli „Päevast päeva“ kirjutasin oma toonase ettevõtte Venemaalt tulnud direktori kohta ja see tähendas mulle uue töökoha otsimist. Ka teised lühemad novellid on sündinud tõsielust. Nii et – head lugemist!

Pildid sinust

Caroline Leavitt

Kaks naist, kes põgenevad oma meeste juurest, põrkavad autodega udusel maanteel kokku. Surmavas õnnetuses ellujäänu peab lappima nii enda kui ka hukkunud naise vapustatud mehe ja haiglase poja elu. Nende kolme elu segunedes esitab raamat küsimuse: kui hästi me ikka tunneme armastatud inimesi ja kuidas me avame oma südamed, et anda andeks andestamatut? „Maagiliselt kirjutatud, südantlõhestavalt aus… Caroline Leavitt on üks neid imetabaselt mõtteteravaid kirjanikke, keda lugedes küsid endalt, kus ma küll varem olin.”

Ruthi teekond

Donald McCaig

Margaret Mitchelli „Tuulest viidud” Mammy romaan Enne Tarat, enne Scarlettit ja Rhetti, enne sõda, mis lõhestas rahvuse, oli olemas Mammy. Tunnustatud kirjaniku Donald McCaigi menuk, mille on autoriseerinud Margaret Mitchelli pärandvara hoidjad, elustab suurepäraselt ühe armastatud kirjandustegelase. Saint-Domingue’i saarel, Prantsuse asumaal, kus möllab revolutsioonituli, jääb ühes mõttetus rünnakus ellu üksainus inimene – ilus väike mustanahaline tüdruk nimega Ruth. Kapten Augustin Fornier viib lapse oma koju ja näeb rõõmuga, et ta naine Solange kiindub temasse silmapilk. Ruthist saab Solange’i kaaslane, lohutaja ja ori, ta põgeneb koos perekonnaga saarelt kihavasse Ameerika sadamalinna Savannah’sse. Seal on ta Solange’i tütre Elleni Mammy ja pärast seda, kui Ellen abiellub lihvimatu iirlasega ning läheb elama Tara puuvillaistandusse, saab Ruthist uue tüdrukutepõlvkonna, O’Harade Mammy. Paljude autasudega premeeritud kirjaniku Donald McCaigi kätes hakkab Ruthi jõuline lugu kõlama omaenda häälega. Ta kogeb armastust, abielu, lapse sündi ja kirjeldamatut kaotusvalu, seda kujutatakse paralleelselt Ameerika kujunemisega, kui noor riik liigub edasi lõhestatud hinge ja verise saatusega. Kaasakiskuv romaan tugevusest, südamemurdumisest ja igikestvast tahtejõust on iseseisev lugu, kuid heidab ka uut valgust Margaret Mitchelli kaua vastu pidanud klassikalisele teosele.

Voodis hea

Jennifer Weiner

Cannie Shapiro on kakskümmend kaheksa aastat kenasti elanud. Jah, ta ema vahetas seksuaalset orientatsiooni ja isa on ammu jalga lasknud. Kuid ta armastab oma sõpru, rotiterjer Nifkinit ja ajakirjanikutööd Philadelphia Examineris. Ta on koguni leppinud oma lopsaka kehaga. Ent päeval, mil ta avab populaarse naisteajakirja ja näeb oma endise kallima nime kohal sõnu „Suure naise armastamine”, valdab teda kurbus… ning teda ootab ees elu kõige hämmastavam aasta. Philadelphiast Hollywoodi ja siis tagasi koju. Tema elu võtab täiesti uue suuna – ta tunneb kaotusvalu, seisab silmitsi minevikuga ja üritab sotti saada, kes ta on ja kelleks tahab saada.