Palju mõtlemisainet pakkuv armastusromaan kõigile, kes on välismaal töötanud või kes kavatsevad sinna minna, ja neile, kes on mures oma vanade haigete vanemate pärast. Merle Sild kirjutab oma esikromaanis „Soovituskirjad“ töötu kõrgharidusega naise rasketest valikutest tänapäeva Eestis. Välismaise tööturu avanedes läheb ka peategelane Mari Kullerkupp vooluga kaasa. Viie aasta jooksul rännates satub Mari turvalisest Soomest Põhja-Inglismaa immigrantidevaenulikku väikelinna ja töötab seal dementsete psühhokroonikute hooldekodus koos teiste Eestist värvatud naistega. Maailmalinn London, kuhu Mari esimesel võimalusel põgeneb, tekitab samaaegselt unistusi nii kesklinna kunstigaleriist kui üksildasest maamajakesest Eesti vaiksete metsade keskel. Kui Alzheimeri-haige professoriproua hooldajat vajab, võtab Mari selle pakkumise vastu. Elu rahulikus mereäärses kuurortlinnas annab talle aega oma puruneva abielu üle järele mõelda. Ühel kaunil jõulueelsel päeval saadab klassiõde Birgit Anderson talle meili, mis nende mõlema üllatuseks muudab Mari elu igaveseks…
Kui äsja orvuks ja saatuse hoolde jäänud Jacob Jankowski suvalisele mööduvale rongile hüppab, satub ta friikide, petiste ja veidrike maailma. See on „Vendade Benzinide kõige imetlusväärseim etendus maailmas“ – teisejärgulise rändtsirkusega, mis Suure Depressiooni tingimustes püüab end vee peal hoida, liikudes lõputult linnast linna ja andes igal õhtul etendusi. Jacob, veterinaariatudeng, kel peaaegu käes akadeemiline kraad, pannakse hoolt kandma tsirkuse loomade eest. Seal kohtab ta Marlenat, hobustega esinevat ilusat noort staari, kes on abielus karismaatilise, ent probleemse loomataltsutaja Augustiga. Ta kohtub ka Rosie’ga, elevandiga, keda tundub olevat võimatu õpetada, kuni Jacob leiab viisi, kuidas talle läheneda. „Vesi elevantidele“ on suurepärase aja- ja kohatunnetusega raamat. See jutustab loo kahe inimese vahel tärkavast armastusest, mis saab jagu uskumatutest raskustest maailmas, kus isegi armastus on vaid vähestele lubatud luksus.
Kes on öelnud, et kõigile on antud ühesugused võimalused olla õnnelik? Caroline Donnell lakkas sellesse lõplikult uskumast, kui tema väljavalitu eelistas talle ta nooremat õde. Sellest ajast alates unustas ta isikliku elu ja pühendas end täielikult tööle. Aga kuhu jäid siis tunded? Mis tunded saavad olla sellel, keda kolleegid nimetavad sinisukaks? Kuid sellele vaatamata saabub ometi päev, mil Caroline vapustab kõiki jalustrabava uudisega…
Serena armastab juba aastaid Davidit, kes vastab talle samaga. Kuid nad kuuluvad ühiskonna eri kihtidesse ja seetõttu arvab neidis, et nende armastusel puudub õnnelik ja helge tulevik…
Tagasihoidlikku töösipelgat Addy Taylorit ei saa kuidagi varakaks tütarlapseks pidada. Lumena kaelasadanud varandus ei tee teda sugugi õnnelikumaks, pigem kutsub see esile sekeldusi. Kõigele lisaks tuleb tal tegemist teha täiesti kobeda advokaadiga.
Loren Carley on harjunud oma probleeme ise lahendama. Ta on veendunud, et võib endale ise elatist teenida, oma lapse suureks kasvatada ja armastatud mehe poolt purustatud südame tükid kokku korjata. Selgub, et armastatud mees ei kavatsegi tema südant purustada… Ta on valmis Lorenist kuninganna tegema.
Teos võitis 2011. aastal Soome tähtsaima kirjanduspreemia, Finlandia auhinna. 1986. aastal sõidab Moskva ülikoolis arheoloogiat õppiv soome tüdruk rongiga Moskvast Ulaanbaatarisse. Sõit kestab nädalaid, mõnes jaamalinnas on peatus mitme päeva pikkune. Tüdruk on ühes kupees 45-aastase palju näinud ja läbi elanud vene mehega, kes joob kõvasti viina ja üritab tüdrukut paaril korral õnneks võtta, aga on pigem ikka vene hing, tutvustab pikkades monoloogides oma keerulist elukäiku ja elufilosoofiat, mis samas iseloomustab hästi ka kogu nõukogude korra segaputru. Koos käivad nad ka linnu avastamas, mehe nõukogude elu tundmisest on tüdrukule palju kasu, eriti sihtpunktis Ulaanbaataris, kus tüdruk soovib näha kaljujoonistusi, aga selgub, et välismaalasi linnast välja ei lubata. Rongis ebameeldivaid hetki põhjustanud mees on Mongoolia absurdis siiski ainus päästerõngas, lausa kodune ja turvatunnet sisendav. Teos kirjeldab palju vene elu eripära, väga poeetilised on pakaselise ilma ja nõukogude absurdi kirjeldused.
«Mõtetes elatud elu» on Kirjanike Liidu 2015. aasta romaanivõistlusel äramärgitud romaan. «Kirjutasin ta kiirustavatele inimestele siin elus,» arutleb Helve Undo. «Vahel on vaja aeg maha võtta. Istuda niisama ja vahtida valgeid pilvi helesinises taevas ja mõelda, et mida ma siin maailmas tegelikult teen ja milleks olemas olen.» Esmapilgul suhtedraamas on kirjas palju väikesi elutõdesid, mis inimestel rutuga ununema kipuvad. Suhtekolmnurk: abielumees, abielunaine ja armuke – on mõtlemapanevalt lahti kirjutatud. Tunnet Aini vastu kannab Maret endas terve elu, kuigi mees on tema elust peaaegu lahkunud. Kui palju on selles tundes seda õiget armastust ja kui palju on see mõtetes elatud elu? Kas valikud, mis tegelased tegid, olid õiged? Ilmselt leiab siin iga lugeja oma vaatenurga. Helve Undo on töötanud pea 30 aastat Haapsalu Gümnaasiumi raamatukogus, nüüd kodune, kes jagab end linna- ja maakodu vahel. 40 aastat abielus, täiskasvanud tütre ema. Avaldanud palju lühijutte ja kaks pikemat järjelugu.
Jaanus Bierbraun õpib Tallinnas kutsekoolis elektrikuks. Kohanemine linnaeluga ja ühiselamukaaslastega ei lähe noormehel kergelt. Peale kooli lõpetamist arvatakse Jaanus nõukogude armee ridadesse. Kolm aastat möödus ruttu, kuid koolipõlvearmastus Tuuli ei jõudnud Jaanust ära oodata – läks teisele mehele. Sõjaväest naasnuna saab Jaanus tööd elektrikuna tehases. Kuna õhtuti ei ole ühiselamutuppa kiiret, läheb Jaanus sageli sõprade-töökaaslaste poolt läbi, kus on nii veini kui naisi…
Oma suure ja mitmepalgelise fännklubi ning produtsent David Fosteri suuniste abil püüab Bublé kontrollida karjääri, mis võib vahel olla sama tujukas, kui ta on geniaalne. Autor vaatleb samal ajal ka algusaastate kahte tähtsamatsuhet Debbie Timussi ja Emily Bluntiga. Samuti on juttu kihlusest ja abielustArgentina näitlejanna ja modelli Luisana Lopilatoga.Ainulaadse talendina, kes oma mõtlematute märkuste ja ootamatuteetteastetega näib pidevalt flirtivat vastuoluga, paistab Bublé siiski karjääriredelilteelahkmel olevat. Raamat "Praegusel hetkel: Michael Bublé lugu" analüüsib tema tähelepanuväärseid saavutusi praeguseni ja spekuleerib ka ettearvamatu tuleviku teemal mehe jaoks, kes on kaasaegses muusikas üks tõeliselt omapärane tegija.